שחרור האבא אריאל פורמנובסקי ממעצר שווא / סרטו של בני דגן

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/pxMec-4QA

עו”ד יניב מויאל, מייצג את האבא אריאל פורמנובסקי, שהלך לחפש את הבן שלו אברהם, בישוב נילי, מחוץ לקו הירוק. אריאל דפק בדלתות, כי האישה חטפה את הילד לפני חודש, לא רצתה לומר לאבא היכן היא גרה עם הילד. אריאל דפק במספר דלתות, שאל אם הם מכירים את הילד, אם ראו אותו, עד שהוא הגיע לאותו בית בו נמצא גבר שבעצם משכיר לאישה יחידת דיור במרתף. לאותו גבר יש קשרים במשטרה, הוא הפעיל את הבטחון בישוב ובמשטרה, ועצרו את אריאל, על השגת גבול.
אריאל הגיע עם צו בית משפט לקיום הסדרי ראיה.
אריאל פורמונבסקי, בשם הבן
אריאל פורמונבסקי, בשם הבן
עכשיו, כשהסתכלתי על המסמכים, מסתבר שמדובר באיומים, ולא על השגת גבול. כל האירוע צולם על ידי צוות שעושה תוכנית תיעודית לגבי מצבם של אבות על הסדרי ראיה עם הילדים שלהם, והוא צילם את המקרה של אריאל פורמנובסקי. הכל מצולם, ואם היה איומים או השגת גבול, היו רואים זאת בצילומים.
המשטרה מבקשת הארכת מעצר ב- 4 ימים. נראה לי אבסורד לחלוטין. יש פה ניצול ציני של קשרים עם המשטרה, ומרות וכוח, וסתם עצרו בן אדם. במקום שהוא יקח את הילד שלו לסוף שבוע, לפי החלטת בית משפט, האבא שהה סוף שבוע בבית סוהר. בושה וחרפה!
סיכום בתום הדיון, השופט אברהם רובין, סגן נשיא ביהמ”ש ירושלים, קבע שלא הייתה עילת מעצר, והוא ביקש לשחרר את אריאל פורמנובסקי, אבל המשטרה, ביקשה להגיש ערעור, ולפי ההלכה, ברגע שמבקשים ערעור אז מקבלים את הערעור. ניסיתי לתפוס את התובע ולקבל תשובה, האם יוגש ערעור, או לא. אם לא תהיה תשובה עד השעה 02:00 לפנות בוקר, אריאל ישוחרר, וכרגע אנחנו נמצאים בסטנד-אוף, מול התובעים. פשוט רואים נקמנות, זה שם המשחק. לא היה להם שום סיבה להשאיר את אריאל פורמנובסקי בסוף שבוע בבית סוהר, במעצר.
הם אפילו אמרו לו “תחתום על צו הרחקה, ואנחנו נשחרר אותך”, אבל הוא סירב. עובדה שאם אתה בעצם מבקש ממישהו לחתום על צו, אין לך שום עילה להרחיק אותו ולחקור אותו.
עכשיו 24:30 ובית המשפט קבע שעד השעה 02:00 בלילה, הם צריכים לתת תשובה אם הם מגישים ערעור.
המשטרה החליטה שלא להגיש ערעור. אריאל פורמונבסקי שחרור בשעה 03:30 לפנות בוקר.
עו"ד יניב מויאל, בא כוחו של אריאל פורמונבסקי: המשטרה פעלה בנקמנות
עו”ד יניב מויאל, בא כוחו של אריאל פורמונבסקי: המשטרה פעלה בנקמנות
 אריאל פורמונבסקי, פירט את סיפורו “המסע אל אברהם”, בעמוד הפייסבוק שלו.

לורי שם טוב

עיתונאית בנושא רווחה.

One thought on “שחרור האבא אריאל פורמנובסקי ממעצר שווא / סרטו של בני דגן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.