053-3588188 לורי שם טוב

lorish69@gmail.com

השופט שמואל הרבסט מתח ביקורת חריפה על לשכת רווחה ירושלים שלא עוזרת להומלס והוציא 100 ש”ח מכיסו ונתן אותו לנאשם

השופט שמואל הרבסט מתח ביקורת חריפה על לשכת רווחה ירושלים שלא עוזרת להומלס והוציא 100 ש”ח מכיסו ונתן אותו לנאשם post thumbnail image

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p84aBG-amv

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4882203,00.html

שופט השלום בירושלים שמואל הרבסט דן בעניינו של דר רחוב שהואשם כי גנב מחנות נוחות ואיים על המוכר בסכין. הנאשם סיפר כי אין לו מה לאכול או לשתות והשופט מתח ביקורת נגד לשכת רווחה ירושלים. אז שלף שטר של 100 שקל והעניק אותו לנאשם

מחוות השופט: שופט בית משפט השלום בירושלים שמואל הרבסט מתח ביקורת חריפה על רשויות הרווחה, הרשות לשיקום האסיר ושירות המבחן במהלך דיון בתיק פלילי של דר רחוב, וטען כי יש לבחון בדחיפות כיצד הנאשם הגיע למצב שבו אין לו מה לאכול או לשתות באופן מסודר.

לאחר ששמע את טענות הנאשם על מצבו הקשה הוציא השופט הרבסט מכיסו 100 שקלים ונתן לו אותם. לפרוטקול אמר השופט כי עשה זאת “על מנת שיהיה לו מה לאכול”.

בדיון שהתקיים בפני השופט הרבסט על מצבו הסוציאלי סיפר הנאשם כי הוא השתחרר מהכלא לפני שישה חודשים וכיום הוא מתגורר ברחוב. “אני נתון לחסדים של אנשים, לפעמים אני לא אוכל ולא שותה. היום לא אכלתי כלום. מדי פעם מהייאוש אני משתמש בסמים”, סיפר דר הרחוב בדיון בית המשפט.

הוא סיפר גם: “לפני כמה שנים פניתי לרווחה והם אמרו לי שאין להם איך לעזור לי. פניתי לרשות לשיקום האסיר וגם הם לא עזרו לי. כל החיים שלי אני מסתובב ברחובות. אני ישן ברחובות בשק שינה בכניסות. אני לא מסוגל לישון כך”.

בתגובה הורה השופט, שאישר את הסדר הטיעון ששלח אותו למאסר, להעביר את פרוטוקול הדיון ופרטי המקרה בדחיפות לשירות המבחן, הרשות לשיקום האסיר ומחלקת הרווחה בעיריית ירושלים, לרשויות הרווחה בשכונת גילה ולמשרד הרווחה.

תגיות: , , , ,