בריטה נילסן עובדת סוציאלית (65) מדנמרק גנבה 17 מיליון דולר מעניים והשתמשה בסכום למימון חיי מותרות

בריטה נילסן עובדת סוציאלית (65) מדנמרק גנבה 17 מיליון דולר מעניים והשתמשה בסכום למימון חיי מותרות
בריטה נילסן עו"ס גנבה 17 מיליון דולר מעניים למימון חיי מותרות
Spread the love

בריטה נילסן בת ה-65 גנבה במשך שנים כספים שיועדו לעניים, עד שנתפסה לבסוף בחווה בדרום אפריקה ■ עו”ס נילסן השתמשה בסכום למימון חיי מותרות. במסגרת הונאה חשבונאית שהתנהלה במשך 25 שנה, ממש מתחת לאף של המנהלים שלה, היא הצליחה לתעל הון שיועד לאזרחים החלשים ביותר בדנמרק לחשבונה הפרטי.

בעזרת הכסף היא הפכה את עצמה לחברה בחוג הסילון הדני, ודאגה להניח את ידה על דברים שקודם לכן רק היתה יכולה לחלום עליהם. היא קנתה סוסים יקרים לבתה ומספר רב של נכסים יוקרתיים, כולל חווה בדרום אפריקה – שבה לבסוף נתפסה.

נילסן, שבעבר התקשתה לגמור את החודש, נידונה ל-6.5 שנות מאסר. מדובר בעונש מאסר מהקשים ביותר שניתנו בדנמרק עבור פשע כלכלי, אבל בפועל, היא עשויה להשתחרר בעוד כשלוש שנים מעכשיו.

הדנים דורשים כעת לדעת איך קופת הרווחה שלהם נפרצה בקלות מכעיסה שכזו, ולמה אף אחד לא שם לב במשך זמן רב כל כך. נראה שהדנים מרגישים שמערכת המשפט שלהם רכה מדי, ודוגמאות לכך אפשר למצוא ברשתות החברתיות. היזם מרטין ת’ורבורג התבדח על כך שלאור העונש שקיבלה נילסן, הוא עלול לשקול ללגנוב בעצמו כסף “בחיים הבאים שלו”, במקום לעבוד קשה ולשלם מסים במשך 30 שנה.

משרד מבקר המדינה הדני פתח בחקירה של פעילות רשות המסים במדינה, במטרה לזהות את המגמות שאיפשרו להון רב כל כך לחמוק מבין אצבעותיה.

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *