דפנה ברק ארז דחתה ערעור עורך דין שערך צוואת קשישה מאחר ואינו צד להליך בע”מ 1054/20

דפנה ברק ארז דחתה ערעור עורך דין שערך צוואת קשישה מאחר ואינו צד להליך בע”מ 1054/20
תאוות הבצע של עו"ד אליהוד יערי. תמונה להמחשה
Spread the love

עורך דין חוצפן במיוחד, ערך צוואה לקויה לקשישה, כשאינו מחתים את העד השני על הצוואה, בניגוד לחוק. לאור זאת, קיבל את הירושה אחד הבנים של הקשישה, כשאחיו שיוצגו על ידי עורך הדין התאוותן, הגיש בעצמו ערעור לביהמ”ש המחוזי, שם העיף אותו השופט אריאל ואגו, כשמחק על הסף את הערעור שהגיש.

העורך דין ערער לעליון, ושם העיפה אותו לכל הרוחות השופטת דפנה ברק ארז שקבעה, כי העורך דין אינו צד להליך. בנוסף הדגישה ברק ארז, כי גם אם נפלה טעות בפסק הדין של השופט אריאל ואגו, והיא אינה קובעת כך, אין בעובדה זו להצדיק הענקתה של רשות ערעור.

“העקרונות החלים על הכרה בזכות ערעור של מי שלא היה צד להליך נקבעו זה מכבר בפסיקתו של בית משפט זה, בין השאר בבג”ץ 188/96 צירינסקי נ’ סגן נשיא בית משפט השלום בחדרה, פ”ד נב(3) 721 (1998).”

השופטת לא חייבה את העורך דין בהוצאות. כמה חבל.

העקרונות-החלים-על-הכרה-בזכות-ערעור-של-מי-שלא-היה-צד-להליך-נקבעו-בבגץ

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *