האבא אלי דניאל לא רואה את ילדיו 6 שנים: “אני כל יום מת מחדש”

האבא אלי דניאל לא רואה את ילדיו 6 שנים: “אני כל יום מת מחדש”
Spread the love

האבא אלי דניאל לא רואה את ילדיו 6 שנים. בתו הבכורה בת 12 חגגה בת מצווה בראש השנה, ללא אביה, ובנו הקטן בן 11 שנים.

“אני כל יום מת מחדש”, אומר האבא. מי שמכיר את הפעילות הציבורית שלי, יודע שחלק ממנה זה לחפש את הילדים “חטופי הרווחה”. ישנה אמא שמחפשת את הילד שלה במשך 38 שנים. היא אמרה לי משהו שבזמנו החריד אותי, היא אמרה לי “הייתי רוצה לדעת לפחות שהילד שלי מת, שאדע לאן לעלות”, “אני כל יום מת מחדש. כל יום”.

אברי גלעד: “מה שנקרא, הורה שכול לילדים חיים”, הכל הודות למערכת משפט ישראלית.

הסיפור של אלי דניאל החל מתיק גירושין שהסתבך, עם גרושה בעייתית, ומערכת משפט שאינה מכירה את המושג צדק. הגרושה החליטה שהילדים נשארים אצלה וחטפה את הילדים לדרום אפריקה, ומאז נעלמו עקבותיה. לשאלה למה איפשרו זאת? אלי דניאל, היה באותה תקופה פעיל מאוד בכנסת, בעניין ביטול חזקת הגיל הרך, וארגוני הנשים היו מאוד פעילות בעניין.

עו"ד יניב מויאל ב"כ של האב: "האמא התעללה בילדים והפסיכיאטרית הסבירה זאת כביטוי למצוקות שלה"
עו”ד יניב מויאל ב”כ של האב: “האמא התעללה בילדים והפסיכיאטרית הסבירה זאת כביטוי למצוקות שלה”

עו”ד יניב מויאל, ב”כ של האב: בגלל שהיו לאמא מצוקות, איפשרו לה לקחת את הילדים ולעזוב את הארץ, ללא ערבויות, ללא כלום. האמינו לה. לאישה זו, היה כושר ביטוי מאוד טוב, היא הצטיירה כקורבן, אישה שסובלת, והאמינו לה שהיא תשמור על קשר עם האבא.

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *