השופטת סמדר קולנדר אברמוביץ (שלום נתניה) דחתה תביעת לשון הרע של ג’אן הלוי מועמדת למועצת העיר: ‘הערה על גודל החזה של נבחרת ציבור – לא הטרדה תא”מ 49675-11-18 ג’אן הלוי נגד דוד גניש

השופטת סמדר קולנדר אברמוביץ (שלום נתניה) דחתה תביעת לשון הרע של ג’אן הלוי מועמדת למועצת העיר: ‘הערה על גודל החזה של נבחרת ציבור – לא הטרדה תא”מ 49675-11-18 ג’אן הלוי נגד דוד גניש
Spread the love

ג׳אן הלוי, שהתמודדה כמספר 2 בסיעת ״נתניה שלנו״ למועצת העיר, הגישה תביעת לשון הרע נגד אזרח, וזאת בהמשך לפרסום שלו בפייסבוק. ב-23 באוקטובר אשתקד פורסם פוסט עם תמונות שלה כשביקרה במשכן הכנסת במסגרת פעילות פרלמנטרית שהיא מקדמת בנושא בעלי חיים. לטענתה, האזרח שהגיב לפוסט התייחס להיותה אישה ואף לגודל החזה שלה. תגובתו, כך טענה, פגעה בה, שכן מדובר בהתבטאות שהדעת אינה סובלת ומהווה לשון הרע.

הלוי הוסיפה וציינה כי אינה מכירה את אותו אזרח, אולם גולשים רבים נחשפו לתגובתו ולפוסט נעשו שיתופים רבים. בשלב מסויים שיגרה הלוי מכתב לאזרח, דרשה שיסיר את תגובתו ויתנצל, אולם מאחר שלא עשה כן הגישה נגדו תביעה על סך 30,000 שקלים.

האזרח, המיוצג על ידי עו״ד ד״ר ניסן שריפי, טען להגנתו שאין לשון הרע בתגובתו, בין היתר משום שהזכות לחופש הביטוי מוגברת כאשר עסקינן בנבחרי ציבור. הוא טען שגם הוא התמודד למועצת העיר ברשימה נפרדת, ומה שכתב בפייסבוק הוא ביקורת לגיטימית כלפי מתמודדת יריבה. לטענתו, העביר את המסר שיש צורך במנהיגים, ולא “באיפור ובתצוגות אופנה”. יודגש, כי בשנים האחרונות המודעות סביב תופעת ההטרדות המיניות צוברת תאוצה, לא מעט בזכות קמפיין Me Too, ונשים שחשות נפגעות ממהרות להתלונן ולחשוף את מה שחוו.

למרות זאת, סמדר קולנדר-אברמוביץ’, שופטת בכירה בבית משפט השלום בנתניה, החליטה לדחות את התביעה, בין היתר משום שלא שוכנעה שדבריו של הנתבע מהווים השפלה של האדם שהדברים נאמרו כלפיו, כל שכן כשמדובר באדם המתמודד לתפקיד ציבורי. על כן ציינה השופטת בפסק הדין כי ״יכולה לעלות ביקורת וטענה כי מראהו החיצוני של מועמד או נתונים גופניים אחרים שלו, הם אלה שהביאוהו להתמודד על המשרה והם שיביאו לבחירתו לאותו תפקיד״. היא הוסיפה כי מאחר שהתובעת התמודדה לתפקיד ציבורי, ״עליה ללמוד לקבל ביקורת המופנית אף כלפי המראה החיצוני שלה.

* התמונה להמחשה בלבד. זה לא החזה של ג’אן הלוי, שאין ספק שאם זה היה החזה שלה, היא הייתה נבחרת לראשת הממשלה.

תאמ-49675-11-18-השופטת-הבכירה-סמדר-קולנדר-אברמוביץ-פסק-דין-בעניין-תביעה-של-גאן-הלוי-נד-דוד-גניש-ציצים-גדולים-זה-לא-לשון-הרע

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *