זהירות מחב’ ביטוח שווקים פיננסיים (פ”ת) גובה כספים שלא כדין מכרטיס אשראי של אנשים שלא ביקשו ביטוח רכב וכשהיא נתבעת טוענת בכזב “חוסר סמכות” השופט אילן סלע עשה לה סדר ת”ק 82/19

זהירות מחב’ ביטוח שווקים פיננסיים (פ”ת) גובה כספים שלא כדין מכרטיס אשראי של אנשים שלא ביקשו ביטוח רכב וכשהיא נתבעת טוענת בכזב “חוסר סמכות” השופט אילן סלע עשה לה סדר ת”ק 82/19
Spread the love

השופט אילן סלע, קיבל את תביעתו של שי שמואל נגד חברת הביטוחח “שווקים פיננסיים”, חייבה את כרטיס האשראי של שמואל בביטוח רכב, למרות שהוא לא ביקש את הביטוח וסירבה להפסיק הורדת התשלום.

שי שמואל תבע את שווקים פיננסיים בביהמ”ש לתביעות קטנות בקרית ארבע, והנתבעת טענה לחוסר סמכות, אלא שהשופט אילן סלע קיבל את טענתו של שי שמואל כשהוא קובע “תקנה 2 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), אחד המקומות שלפיהם ניתן לקבוע היכן תידון התביעה הינו מקום יצירת ההתחייבות“. במקרה דנן נקבע כי החברה הנתבעת משקיעה מאמצים לקשור עסקאות טלפוניות עם לקוחות המצויים בכל רחבי הארץ ולא בהגעתם הפיזית למשרדיה, ולכן אינה יכולה לצפות כי מקום ההתדיינות יוגבל לאזור מושבה.

הנתבעת טענה כי היא תאגיד הרשום בפתח-תקוה, ואין היא כפופה לסמכותו של ביהמ”ש לעניינים מקומיים בקרית ארבע. השופט אילן סלע דחה את טענתה כשהוא קובע שהרציונל לפיו סמכות מקומית במקרה של סחר בטלפון מוקנית גם לביהמ”ש שבמקום מגורי התובע הוא, כי ביצירת עסקה באמצעות הטלפון, כביכול באה הנתבעת ומנהלת את עסקיה אצל התובע.

“לא ניתן להשלים עם מצב שבו הנתבעת נהנית מהיתרון שבסחר מרחוק, המאפשר לה לכרות הסכמים עם אנשים הגרים רחוק מבלי שהיא נדרשת להעאמיד באותו מקום סניף פיסי לניהול עסקיה, אך היא אינה נושאת בתוצאות סחר זה ומתנערת מהמשמעות של יצירת הסחר מרחוק באמצעות הטלפון”.

השופט-אילן-סלע-ביהמש-לתביעות-קטנות-קרית-ארבע-תק-82-19

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *