משרד הרווחה הוציא ילדים מאימם בטענה שאינה מסוגלת לדאוג לצרכיהם במשפחת האומנה נאנסו 2 הקטינים – תחקיר כאן 11

משרד הרווחה הוציא ילדים מאימם בטענה שאינה מסוגלת לדאוג לצרכיהם במשפחת האומנה נאנסו 2 הקטינים – תחקיר כאן 11
Spread the love

מי שומר על הילדים? המדינה לא מסדירה את הפיקוח על ילדי האומנה. משרד הרווחה הוציא בכפייה את ילדיה של א’ ממשמורתה, בטענה שאינה מסוגלת לספק לילדיה את צרכיהם. אך דווקא שם, במשפחת האומנה, הילדים חוו פגיעה מינית.

כישלון של מערכת הרווחה בשמירה על הילדים, כישלון שהיה נמנע לו הייתה המדינה מיישמת את ההמלצות המקצועיות בנושא.

האמא שילדיה נפגעו מספרת, שהיא הייתה אישה מוכה, ובהיותה בהריון היכה אותה בן זוגה לשעבר, היא ניגשה לבית החולים, שם פגשה אותה עו”סית, והוציאה ממנה את ילדיה הקטנים בניגוד לרצונה למשפחת אומנה. הרווחה לא איפשרה לאמא להיות בקשר עם ילדיה הקטנים במשך שלושה חודשים. האמא נלחמה והשיגה מפגשים איתם. באחד המפגשים הילדים היו נסערים. הם הסבירו שהאח באומנה מחייב אותם לבצע כל מיני מעשים מגונים, נותן להם כסף כדי שישתקו. שאלתי אם אמרו משהו להורי האומנה, אז הבן השיב “כן”, אבל אם האומנה אמרה “אל תבלבל את המוח עם הדברים הלא חינוכיים”.

שופטת הנוער קבעה באוקטובר 2018: “אין כל ספק כי העובדה שהקטינים נפגעו מינית במשפחת האומנה, בסידור שנחשב טוב, מהווה רעידת אדמה. אירועים מסוג זה הם הסיוט המלווה את בית המשפט בכל הליך שבו ניתן צו הוצאה ממשמורת.

בשנת 2018 נמצאו בדוח אומנה 110 תלונות על אלימות ויחס פוגעני, כש- 70% מהתלונות נמצאו מוצדקות, אך זהו רק קצה הקרחון.

הקשיבו לעדויות של ילדים שהיו במשפחות אומנה המתארים הכאות ואונס על ידי משפחה אומנת. ילדיה של א’ לא הוצאו מבית האומנה באופן מיידי. בינתיים שהו בבית האומנה עם החשוד בתקיפה שלא נעצר. הרקע לכך הייתה התנגדות משרד הרווחה לחקירה.

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *