אסון מחריד: עו”ס עבד עדאווי הזניח את הבן שלו ריאד כבן שנתיים ברכב 4 שעות בחום לוהט. הפעוט התייבש ונפטר

אסון מחריד: עו”ס עבד עדאווי הזניח את הבן שלו ריאד כבן שנתיים ברכב 4 שעות בחום לוהט. הפעוט התייבש ונפטר
עו"ס עבד עדוואי. שיקר בחקירתו. צילום: רוני שיצר
Spread the love

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2935276,00.html

טרגדיה בחיפה: פעוט בן שנה ועשרה חודשים נמצא בשעות הצהריים (יום ב’) מת במכונית, שהשאיר אביו סגורה בשכונת הדר בחיפה, בעת שיצא לסידורים. האב נחקר ונשלח לחמישה ימי מעצר בית.

המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בחיפה להאריך את מעצרו, אולם שופטת סירבה לבקשה, והורתה לשלוח את האב למעצר בית.

אבי הפעוט, עובד סוציאלי עבד עדאווי, בן 35, תושב הכפר טורעאן שבגליל, הגיע עם בנו ריאד לסידורים בחיפה והשאיר אותו במכונית, מדגם סיאט איביזה, בחום הלוהט. כעבור ארבע שעות שב  – וגילה לתדהמתו את גופת בנו.

עוברים ושבים שהבחינו במתרחש הזעיקו עזרה. אורן גולדשטיין, חובש מד”א שטיפל בילד, סיפר: “הגענו למקום וראינו תינוק עם כוויות קשות מהחום. אביו לא נתן לנו בהתחלה לטפל בו. חובש אחר הדף אותו בכוח, ניסינו לבצע החייאה בתינוק – אבל הוא מת”.

האב נטל את הילד בזרועותיו והבהיל אותו למרכז שיקום סמוך. אתי, עובדת במרכז השיקום, סיפרה: “הוא אמר לי, ‘הבן שלי מת’, וביקש סיוע”. גופת הפעוט נלקחה לנתיחה במכון הפתולוגי באבו-כביר, לקביעה סופית של סיבת המוות.

המשטרה עיכבה את האב לחקירה. סגן-ניצב בני אבליה, ראש משרד החקירות במשטרת חיפה, אמר ל-ynet כי הוא יואשם בגרימת מוות ברשלנות. כשהוצא לניידת שהמתינה לו מחוץ למרכז השיקום, סיפר האב: “אני, ששילמתי מחיר בפיגוע במסעדת מצה, לא הרגשתי אף פעם כאב כמו שאני מרגיש עכשיו”.

הסב: “זה מאלוהים”

סבו של התינוק, ריאד עדאווי, אמר כי הוא מתקשה להאמין כיצד בנו, אדם אחראי, השאיר את הילד במכונית וציין: “אני מאמין גדול באלוהים וזה כנראה מספר הימים שהוא נתן לילד לחיות”.

אבי הפעוט הוא עובד סוציאלי במקצועו, המועסק כמנהל מעון גמילה מסמים, ולו ולאשתו ארבעה ילדים – שלוש בנות, וריאד הבן. “זו היתה שמחה גדולה כאשר נולד הבן. אני הייתי קשור אליו במיוחד, ומדי יום הייתי איתו”, סיפר הסב בכאב. הפעוט החל ללכת לאחרונה לגן ילדים בנצרת, אולם הבוקר נסע עם אביו לסידורים.

מפקד משטרת חיפה, ניצב-משנה ניר מריאש, סיפר כי בתחילה, האב טען ששכח שיש לו ילד באוטו. אולם בהמשך התברר כי השאירו שם ביודעין. “מדובר במקרה מזעזע”, אמר מריאש, “אין זו הפעם הראשונה שאנו עדים בקיץ למקרה טראגי שכזה. אני קורא להורים לפקוח עיניים, ולא להשאיר ילדים באוטו כדי למנוע אסון”.

עו”ס עבד עדוואי. שיקר בחקירתו. צילום: רוני שיצר

Print Friendly, PDF & Email
לורי שם טוב

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *