עו”ד התפטר כי הסנגוריה לא שילמה לו שכר טרחה מתגמל הסנגוריה העלילה על לורי שם טוב שהיא מסרבת לייצוג מ”ת 14280-04-17

עו”ד התפטר כי הסנגוריה לא שילמה לו שכר טרחה מתגמל הסנגוריה העלילה על לורי שם טוב שהיא מסרבת לייצוג מ”ת 14280-04-17
Spread the love

הזכות לייצוג משפטי בישראל הפכה כלי בידי השופטים והתביעה להפליל את הנאשמים לקראת הרשעה מובטחת, כשהסנגוריה משתפת פעולה עם 99% הרשעות ולא עושה דבר. כך למשל, בתיק הבלוגרים, הסנגורים מטעם הסנגוריה הציבורית הסכימו להגשת ראיות לא קבילות, ללא התנגדות.

בעניינה של לורי שם טוב, ביקשה הסנגוריה להגיש את הראש שלה שחוט על מגש של כסף לתביעה, כשהיא מונעת ממנה להגיש בקשות לשחרור ממעצר אינסופי, מונעת ממנה להגיש בקשות לקבלת חומרי חקירה, פעולות לקידום הגנה, כשהשופט הימן טען שיש יצוג, אז שם טוב לא יכולה לקדם את העניינים שלה בעצמה, וסירב לדון בבקשות שהוגשו בפניו.

הסנגוריה היא מונופול, חולשת על יצוג נאשמים דלי אמצעים, כשהיא יודעת שאין לה חלופה, לכן הסנגוריה עושה שרירים ומכתיבה לסנגורים שלה איך לצמצם עלויות ולשתף פעולה עם התביעה, כשהיא משלמת דמי לימוד מצחיקים לפי שכר שעתי של 100 ש”ח בשעה, שכר של בייביסיטר.

מאחר ועורכי הדין מטעם הסנגוריה מקבלים את שכרם מהסנגוריה, הם לא מתייחסים לנאשמים כאל לקוחות, שעומדים לדין ונושאים בעונש. כך קרה במקרה של לורי שם טוב.

הסנגור יוני רבינוביץ, פעל מטעם הסנגוריה הציבורית, לא שילמו לו שכר טרחה, והוא התפטר מהתיק. רק שהסנגוריה שקיבלה את התפטרותו של עו”ד רבינוביץ, לא טרחה להודיע לבית המשפט כי סיבת התפטרות הסנגור היא שהם לא משלמים לעו”ד כסף, והטילה את האשמה על לורי שם טוב, שהיא בעייתית, ולא ברת יצוג. הנה חלק ממכתבו של עו”ד רבינוביץ.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.