קופת חולים מאוחדת – חגיגת השחיתות – תיק ראשון במשטרה

קופת חולים מאוחדת – חגיגת השחיתות – תיק ראשון במשטרה
בעקבות החשיפה בישראל היום - מבקר המדינה: העברתי למשטרה תיק ראשון בחשד לשחיות בקופת חולים מאוחדת
Spread the love

הכתבה פרשת קופת חולים מאוחדת – תיק ראשון במשטרה , מרדכי גילת, עוזי דיין , מיכל שבת – “ישראל היום”

פרשת קופת חולים מאוחדת – תיק ראשון במשטרה – כך מסר דובר משרד מבקר המדינה בעקבות חשיפת חגיגת השחיתות של הנהלת הקופה ב”ישראל היום” • עדיין לא נקבע מועד סופי לפרסום כל דו”חות המבקר בפרשה.

פרשיות השחיתות בקופת חולים מאוחדת שבהן מעורבים על פי החשד המנכ”ל שמואל מועלם וכמה חברי הנהלה ממלאי תפקידים בכירים ספקים חשובים ואחרים יועברו בקרוב לחקירת המשטרה – כך החליט באחרונה מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס.
בעקבות הפרסום ב”ישראל היום” בסוף השבוע על רשימת מקבלי טובות ההנאה מחברות תרופות ביניהם מנכ”ל הקופה שמואל מועלם בין
חברי הנהלה המבקר הפנימי דוד סומך ואחרים ובעקבות פניית עובדים בקופה לעיתון בתלונה על הסחבת המוזרה בפרסום דו”חות הביקורת של מבקר המדינה – ביקש אתמול דובר משרד המבקר שלמה רז להבהיר כי הבדיקה נמצאת בשלביה הסופיים.
לדבריו מדובר בבדיקה רחבה ומקיפה ביותר שהלכה והסתעפה בשנה
האחרונה והעלתה חשדות כבדים למעשים פליליים. על פי הודעתו הורה מבקר המדינה כבר לפני כחודש להעביר חלק מהממצאים המפלילים למשטרה ואלה אכן הועברו לאנשי היחידה הארצית לחקירת עבירות כלכליות. עיקר החומר הוסיף הדובר יועבר למשטרה בקרוב אחרי הצגתו לפני היועץ המשפטי לממשלה ופרסום הדו”חות המלאים והסופיים בפרשה.

הדובר לא ידע לנקוב בתאריך סופי שבו יתפרסם הדו”ח המיוחד המחזיק מאות עמודים אבל ביקש להבהיר שהטיוטה הסופית כבר נחתמה בידי מיכה לינדנשטראוס. לדבריו בגין היקף המידע שהגיע והיקף הפרשיות הנבדקות נאלץ ראש החטיבה שבידיו הופקדה הבדיקה בועז ענר לפצל את החקירה בין כמה מחלקות הכפופות לו והדבר הצריך זמן רב. “אין כאן בעיה של סחבת” אמר הדובר “מי שפנה אליכם אינו מסוגל להבין כמה חומר נאסף ונבדק .
.
בינתיים סוערות הרוחות בצמרת קופת חולים מאוחדת בעקבות הפרסום בסוף השבוע ב”ישראל היום” על מימון הטיסות והבילויים בחו”ל של בכירים בקופה מכספי חברות התרופות.
מהחומר המצוי בידינו עולה חשד למתן ולקבלת שוחד בסכומים של מיליוני שקלים וכן לניסיונות בוטים של בכירים בקופה לשבש את חקירת מבקר המדינה ולהעלים מסמכים. בעקבות הפרסום פנו אלינו עובדים נוספים בקופה בעבר ובהווה והביעו רצון לסייע בניקוי המוסד הזה. לדבריהם בידיהם חומר נוסף מעניין והם יעמידו אותו לרשות העיתון כבר בראשית השבוע.

Print Friendly, PDF & Email
לורי שם טוב

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *