שלומית אהרון מספרת על האחות בת השבוע שנעלמה (כיום בת 60)

שלומית אהרון מספרת על האחות בת השבוע שנעלמה (כיום בת 60)
Spread the love

לפני כמה שנים גילתה שלומית אהרון שיש במשפחתה סיפור לא פתור על אחות שנעלמה, נחטפה ואולי באמת נפטרה, כפי שסיפרו להם. מי שדחפה לפתירת התעלומה הייתה אחותה הבכורה ריקי מאור, שהייתה יועצת רוחנית ומתקשרת בעלת שם ונפטרה לפני שנתיים מסרטן השד. מאור תהתה אם הגרסה שנמסרה למשפחה בשנות ה־50, שלפיה אחותן הצעירה, תינוקת בת שבוע, מתה – אכן נכונה.

https://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5594054,00.html

“כשהייתי בת תשע, אמי הייתה בהיריון ונולדה ילדה בריאה שחיה שבוע”, נזכרת אהרון. “כבר נתנו לה שם, עופרה, ופתאום הודיעו לנו שהיא נפטרה. אמא חזרה הביתה בלי ילדה, והעניין הודחק מתחת לשולחן. אף אחד לא דיבר על זה יותר. המשכנו את החיים כי לא היה לנו כוח נפשי לגעת בזה. לימים התחלנו לשאול שאלות, איך זה קרה אם היא נולדה בריאה לגמרי”.

מה העלתה החקירה שלכן?

“מצאנו מסמכים סותרים על סיבת המוות. פעם כתוב ‘עצירות’ ופעם כתוב משהו אחר. לי היה פחות כוח נפשי להיכנס לזה. אחותי ז”ל טיפלה בזה ולקחנו עורך דין שיבדוק את הדברים. בשלב מסוים הוא הגיע למבוי סתום. בזמנו קברו את הילדים בקבר משותף, אי־אפשר היה לעלות על העקבות של שום דבר. התחושה המיסטית של אחותי הייתה שהאחות שהייתה לנו נשארה בחיים”.

שלומית אהרון בילדותה עם אחותה ריקי מאור. הרגשנו כמו תאומות. צילום אלבום פרטי
שלומית אהרון בילדותה עם אחותה ריקי מאור. הרגשנו כמו תאומות. צילום אלבום פרטי

 

שלומית אהרון ואחותה ריקי מאורדיברו אצלכם בבית על זוועות השואה?

“להפך, אמא הייתה מדברת על דברים שמחים, למרות שהייתה בגטו לודג’ ואחר כך באושוויץ. היא ידעה שאבא ואמא שלה נרצחו, ראתה את אמה הולכת למוות ושמעה שירו באבא שלה. את אחיה, שנעלם, חיפשנו כל השנים ולא מצאנו. בדרך היא פגשה את אבא שלי, שגם איבד בשואה אישה ושני ילדים. בילדות לא ידעתי על זה, לא דיברו ואני לא שאלתי, אבל תמיד הייתה לי מטרה לשמח אותו. אני יודעת היום שהוא אהב את אשתו ואפילו היה צחוק על זה שאמא שלי קינאה בעבר שלו”.

עם להקת "הכל עובר חביבי". מימין: יובל דור (הגרוש), קיקי רוטשטיין (המנהל האישי) ועמי מנדלמן (עשר שנות ברוגז) (צילום: שאול גולן)
עם להקת “הכל עובר חביבי”. מימין: יובל דור (הגרוש), קיקי רוטשטיין (המנהל האישי) ועמי מנדלמן (עשר שנות ברוגז) (צילום: שאול גולן)
שלומית אהרון היום. אפשר ורצוי להתרגש בכל גיל. צילום דנה קופל
שלומית אהרון היום. אפשר ורצוי להתרגש בכל גיל. צילום דנה קופל
Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *