שנת מאסר לפיזיוטרפיסט גלעד הולי-אור ביצע מעשה מגונה במטופלת והאשים אותה בהטרדה מינית ת”פ 28030-05-16

שנת מאסר לפיזיוטרפיסט גלעד הולי-אור ביצע מעשה מגונה במטופלת והאשים אותה בהטרדה מינית ת”פ 28030-05-16
גלעד הולי אור. תמונה: קפה דה מרקר
Spread the love

גלעד הולי אור (בן 51 נשוי ואבא לשניים) עבד כפיזיוטרפיסט במרפאת קופת חולים. מטופלת כבת 30 הגיעה אליו לצורך סדרת טיפולים בשל כאבי גב מהם סבלה. ביום 8.3.15 סמוך לשעה 17:00 הגיעה המטופלת לצורך טיפול, ואז כשהמטופלת שכבה על בטנה, גלעד הולי-אור הכניס את ידו מתחת גופה של הבחורה לחץ בכוח על אבר מינה מעל הגרביון ובידו השניה לחץ מעל ישבנה, אחר כך הכניס את ידו מתחת לגופה של המטופלת וניסה לגעת לה בחזה, נצמד אליה באופן שאבר מינו נגע בידיה, כשהוא גונח תוך כדי המעשים ואבר מינו היה זקור ונגע בידה של המטופלת.

המטופלת קפאה במקומה ולא הגיבה למעשיו ולאחר מכן עזבה את המקום.

טענות ההגנה של גלעד הולי-אור היו כי המטופלת ביצעה בו מעשה מגונה. לא להאמין לחוצפה. בקו הגנה הזוי זה המשיך ודבק עד למתן גזר הדין.

השופט מינטקביץ כתב שמדובר במעילה באמון שנתנה המטופלת במטפל הולי-אור:

כאשר אדם מטפל באחר, יש בין השניים “חוזה אמון” על פיו המטפל מקבל גישה אל גופו (ולעיתים אף אל נבכי נפשו) של המטופל, על מנת לסייע לו. האמון בין מטפל למטופל הוא תנאי להצלחת הטיפול, והפגיעה בו חותרת תחת ערכים בסיסיים. הנאשם הפר את האמון שניתן בו בצורה בוטה וקשה וניצל את המסגרת הטיפולית על מנת לספק את יצריו ולפגוע במתלוננת“.

השופט ירון מינטקביץ גזר נגד גלעד הולי-אור שנת מאסר, כשתחילת המאסר ביום 15.12.19 ממנו ינוכו ימי מעצרו ופיצוי למתלוננת בסך 35,000 ש”ח שישולם עד ליום 15.12.19.

תורידו שליש ומינהלי כפול, מינטקביץ ישב בכלא חצי שנה גג.

גזר דין נגד הפיזיוטרפיסט גלעד הולי אור, הורשע בביצוע מעשה מגונה במטופלת ונידון לשנת מאסר ת”פ 28030-05-16 מד”י נ’ גלעד הולי אור, קובץ pdf

 

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *