עו”ס דנה פיק צוקר לשכת רווחה תל אביב גרמה לאשפוז כפוי בלתי חוקי של אמא שהתקשרה אליה לשאול בשלומם של ילדיה שנלקחו לאימוץ

עו”ס דנה פיק צוקר לשכת רווחה תל אביב גרמה לאשפוז כפוי בלתי חוקי של אמא שהתקשרה אליה לשאול בשלומם של ילדיה שנלקחו לאימוץ
Spread the love

דנה פיק צוקר פקידת סעד מלשכת רווחה תל אביב, גרמה לאשפוז כפוי בלתי חוקי ולא מוצדק של אם למשך שבעה ימים.

האם התקשרה מספר פעמים לטלפון הנייד של פקידת הסעד, ודרשה לשלומם של שלושת ילדיה שנלקחו ממנה לאימוץ. פקידת הסעד איימה על האמא שאם תמשיך להתקשר אליה, היא תדאג לאשפז אותה בכפיה, וכך עשתה. הפסיכיאטר ראול ליפניק מבית חולים איכילוב חתום על צו האשפוז הכפוי וזאת לאחר שפיק צוקר טענה כי האם מטרידה אותה טלפונית.

מדובר באשפוז לא חוקי, שכן האם אינה עומדת בתנאים המחייבים אשפוז כפוי שהם:

1. האדם חולה וכתוצאה ממחלתו פגום, במידה ניכרת, כושר שיפוטו או כושרו לביקורת המציאות.
2. האדם עלול לסכן את עצמו או זולתו סיכון פיזי מיידי.
3. האדם סירב להיבדק על ידי פסיכיאטר.

יודגש, האמא איננה חולה, וכושר השיפוט שלה תקין. האמא אינה מסכנת ולא מסוכנת לאחרים.

פיק צוקר התרשלה בתפקידה, גרמה לאשפוז כפוי שלא כדין כנגד אם שבסך הכל רוצה לדעת מה שלומם של ילדיה, אם למודת סבל וכאב שנגרמו כתוצאה מטיפולה הלקוי של פקידת הסעד. האם שוחררה מהאשפוז הכפוי כעבור שבוע ימים ופנתה לעמותת מגן לזכויות אנוש, על מנת שיסייעו לה לתבוע את פקידת הסעד.

מעמותת מגן לזכויות אנוש נמסר שהם יגישו בשמה של האם תלונה במשטרה נגד פקידת הסעד והפסיכיאטר המחוזי, שגרם לאשפוז שלא כדין של האם. גם אם התקשרה האם אל פקידת הסעד 20 פעם ביום, הסעד איננו באישפוז כפוי, אלא הגשת תלונה במשטרה והגשת כתב אישום, ובוודאי שלא היה מקום לשלול את חירותה של האם בניגוד לדין.

אשפוז פסיכיאטרי כמה זה עולה לנו משלמי המסים?
Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *