עו”ס תירזה מרדכי (ק. שמונה) גרמה למותו של נער בן 16 שטופל על ידה על פי חוק הנוער טיפול והשגחה

עו”ס תירזה מרדכי (ק. שמונה) גרמה למותו של נער בן 16 שטופל על ידה על פי חוק הנוער טיפול והשגחה
Spread the love

עו”ס תירזה מרדכי, יד הברזל שלה גרמה למוות של אחד מהמטופלים שלה, נער בן 16.

סגן ראש העיר קרית שמונה ד”ר בוריס סידליקובסקי “בירך” על המקרה, שכן המוות יחסוך לעירית קרית שמונה לפחות שנתיים של הוצאות טיפול. לוזית בן סימון דוברת העירייה דיבררה כי המקרה מעיד על צורך מיידי להוציא לפחות 20% יותר ילדים מהבית בשנת 2015, על פי חוק הנוער (טיפול והשגחה), כדי לזרז את המוות של הילדים הלא רצויים, ועל מנת לספק פרנסה לעו”ס תירזה מרדכי.

אריה סעדה ראש צוות פקידות הסעד בקרית שמונה מסר כי לאור מקרה המוות, הצוות הטיפולי בעיר שוקל להעביר חוק עזר עירוני להמתות חסד, על מנת שפקידות הסעד לחוק הנוער תוכלנה בצו חירום לחתום על מסמכי המתת חסד לילדים המוצאים מביתם, “המתת חסד היא תוכנית הומנית ייחודית לקרית שמונה לחיסול ומיגור העוני בעיר”.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4668893,00.html

מת בן 16 שגר לבד בדירה בקריית שמונה

אביו של הנער גילה את גופתו וסיפר כי הבן לא יצר עמו קשר 3 ימים. ככל הנראה אין חשד לאירוע פלילי. גופת הנער הועברה לנתיחה באבו כביר

טרגדיה בקריית שמונה: נער בן 16, תושב העיר הצפונית, נמצא אחר הצהריים (יום ב’) מת בדירה שבה התגורר ברחוב יהודה הלוי בעיר.

במשטרה אומרים כי כל כיווני החקירה נבדקים, אך מהחקירה הראשונית בזירה עולה כי המוות לא נגרם בשל אירוע פלילי.אביו של הנער הוא שגילה את גופת בנו.

האב סיפר לשוטרים כי בנו, שהתגורר בדירה בגפו, לא יצר עמו קשר במשך שלושה ימים. הוא ניגש לדירה, אך הדלת הייתה נעולה. בעקבות זאת, נכנס האב מהחלון ומצא למרבה הצער את גופת הנער. הוא הזעיק את מד”א, וצוות טיפול נמרץ קבע את מותו של הבן.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המוות ולמקום הוזעק צוות מעבדה לזיהוי פלילי. מפקד משטרת קריית שמונה, סגן ניצב רן אופיר, אמר כי כל כיווני החקירה נבדקים.

“הדירה הייתה מסודרת ולא נמצא בה כל ממצא חריג”, אמר סנ”צ אופיר, “ולכן יש צורך בנתיחה כדי לקבוע את סיבת המוות”. גופתו של הנער תועבר לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.עיריית קריית שמונה מסרה בתגובה למותו של הנער: “אנו משתתפים בצערה של המשפחה.

המשפחה מוכרת ללשכת הרווחה בקריית שמונה ונעשו ניסיונות רבים ותוכניות טיפול מגוונות עם הנער שנפטר ומשפחתו, גם בקהילה וגם מחוץ לקהילה, וזאת בשיתוף שירותים רבים של הרווחה. נעשו ניסיונות טיפוליים רבים כדי לשקם את הנער וצר לנו שכך חייו הסתיימו. אגף הרווחה בעיריית קריית שמונה ימשיך ללוות את המשפחה במיוחד בימים קשים אלו ולסייע לה בהתמודדות עם האובדן”.

Print Friendly, PDF & Email
לורי שם טוב

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *