עומרי קיס ערבי תובע סדרתי מועדונים על פי חוק איסור הפליה ונעזר בעו”ד אייל אבולפיה למירמת בעלי המועדונים – שופטת ביהמ”ש המחוזי ת”א רות לבהר שרון עשתה לו סוף – ע”א 17537-05-14 ק.צ. יחסי ציבור ויזמות בע”מ ואח’ נ’ עומרי קיס

Spread the love
Read Time9Seconds

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p84aBG-9pg

ערבי תבע סדרתית בטענה לאפליה במועדונים – שופטת המחוזית רות לבהר שרון התערבה בממצאי עובדה של בית משפט השלום וקבעה: עומרי קיס לא הופלה בכניסה למועדון מציינת שהגיש כבר 20 תביעות דומות וחייבה אותו בהוצאות של 20,000 שקל. הערבי הרמאי יוצג ע”י עו”ד אייל אבולפיה שנתן יד במעשי ההונאה שביצע

איתמר לוין, http://www.news1.co.il/Archive/001-D-368194-00.html

עומרי קיס הערבי מגיש בצורה שיטתית תביעות נגד מועדונים בטענות שווא כאילו מנעו את כניסתו מסיבות גזעניות, תוך ניצול לרעה של הליכי משפט. כך קובעת (3.8.15) שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, רות לבהר-שרון.

לבהר-שרון קיבלה את ערעורו של קובי צור, מארגן מסיבות, על חיובו לפצות ב-30,000 שקל את עומרי קיס, אשר טען שלא הורשה להיכנס באוקטובר 2012 למסיבה שארגן צור בתל אביב. באופן חריג התערבה לבהר-שרון בממצאים עובדתיים של שופט השלום עדי הדר ומצאה, כי לא היה להם על מה להתבסס.

השופטת לבהר שרון בחנה בעצמה את הסרטון שהגיש קיס לתמיכה בתביעתו. היא אומרת כי הסרטון מצולם באיכות ירודה מאוד, קיס נראה בו עומד ליד המועדון וכלל אינו מנסה להיכנס אליו, והעיקר – הוא מתעד את האירועים החל מ-45 דקות לאחר שהגיע קיס למועדון. לבהר-שרון קובעת, כי לא היו בפני הדר די ממצאים שיאפשרו לו להעביר לכתפיו של צור את נטל ההוכחה, כפי שעשה, וכי קיס לא הוכיח את טענותיו.

עוד מציינת לבהר-שרון, כי לקיס אין חזות ערבית ומבטא ערבי, ודאי לא כזה שיישמע בצורה ברורה במקום הומה כמו כניסה למועדון. היא גם עומדת על סתירות בגירסתו של קיס, ומציינת שהסרטון מלמד בבירור שבעלי חזות מזרחית הורשו להיכנס למועדון. צור טען, כי כניסתו של קיס נמנעה משום שהטריד את הסלקטורים ומשום ששיקר לגבי זהותו של מי שהזמין אותו למסיבה.

לבהר-שרון מצטטת מפסק דין שניתן בתביעה קודמת של קיס, בה נאמר שהוא תובע סדרתי שאינו נותן לעובדות לבלבל אותו, ומעירה שגם הדר התייחס להתנהגותו הקלוקלת. במקרה אחר, ממשיכה לבהר-שרון, התייחס בית המשפט לכך שקיס לא צילם את החלק הראשון של הגעתו למועדון – בדיוק כמו במקרה הנוכחי. לבהר-שרון אומרת:

“עצם העובדה שאדם הוא תובע סדרתי, שמגיע למועדון לא במטרה להיכנס כאחד האדם במטרה ליהנות, אלא כדי לעמוד שעה ארוכה מחוץ למועדון, כאשר הוא טוען שהוזמן אך אינו מצליח להוכיח זאת – עומד בחוץ ומתעד את הבאים והולכים – מלמדת כי הוא לא בא כדי ליהנות מהמועדון”. חשיבותו של עקרון השוויון והחוק מניעת האפליה, מסיימת לבהר-שרון, “לא נועדו לשמש ככלי לשם ניצול לרעה של הליכי משפט”.


עומרי קיס חויב בתשלום הוצאות בסך 20,000 שקל.

את צור ייצג עו”ד צבי רוטמן, ואת עומרי קיס, עו”ד אייל אבולעפיה.

0 0

About Post Author

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *