ויצ"ו מזמינה לכנס "בגנות השתיקה" 25/11/2015 בכיכובו של גיא מרוז

Spread the love

הציבור מוזמן לבוא ולהדליק נרות בבית ויצ"ו בתל אביב לזכרן של נשים שנרצחו בשנה החולפת. על פסטיבל הדלקת הנרות מככב גיא מרוז הבעל של אורלי אקס וילנאי אקס פדרבוש. תמיד אמרנו שגברים פמיניסטיים הכי גדולים הם דווקא אלה שיש להם המון מה להסתיר. למשל, עימנואל רוזן שהטריד מינית כל ציצי שעבר מולו, היה למעשה אחד הכתבים הכי פמיניסטיים שיש, שהעלה כתבות ארסיות נגד גברים.

ומה עם גיא מרוז? איך זה שויצ"ו מזמינה אותו, את גיא מרוז, להנחות את פסטיבל הזיכרון לרגל חללי שואת הפטריארכיה, להדליק נרות לזכרן של כל הפאטמות והמחמודיות, שחוסלו על רקע כבוד המשפחה?

מסתבר שהפמיניסטיות תקפו את גיא מרוז על זה שהוא גונב נשים נשואות מבעליהן. הראשונה הייתה שלי יחימוביץ, שהייתה נשואה והוא פיתה אותה לעזוב את בעלה. השנייה הייתה אורלי וילנאי-פדרבוש וכו'. מסתבר שאפילו היתה תביעת לשון הרע נגד אתר וואלה ונגד ינון מגל כי גיא מרוז נעלב שקראו לו "פתיין של נשים נשואות".

מומלץ ביותר לקרוא את הנספחים בכתב הגנה של וואלה תקשורת, במיוחד עמ' 10-18 לכתב ההגנה, שם נכתב:

"יש נקודה מדויקת שבה מרוז חדל להיות כללי, אמורפי או בלתי אישי: כשזה מגיע אליו עצמו. בשנים האחרונות, כל אימת שספג ביקורת על אחת מתוכניותיו, הגיב בצורה אישית ואלימה. עבור הצורך הזה הפך לא פעם את הטור האישי שלו לחצר אחורית מלאת רפש שבה הוא סוגר חשבונות עם המבקרים. מרוז, אגב, מתגאה בזה. "אני אגיד לך מה האג'נדה שלי בעניין הזה", הוא אומר, "אני מגיב, אני לא סופג. כותבים עלי – אני כותב חזרה, ובדרך כלל אני מנצח במלחמות האלה".

המלחמות האלה מכוערות מאוד, ותעיד על כך מבקרת הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות" לשעבר, גפי אמיר. בשנה שעברה השיק מרוז במדורו בעיתון קמפיין אישי ופוגעני נגדה לאחר שפירסמה ביקורת שלילית על הפרק הראשון מתוך שלושה של הסדרה התיעודית "לנצח את הסרטן" מבית היוצר וילנאי-מרוז. "דמגוגיה וליבוי היסטרי במסווה פסבדו תחקירי", כתבה אמיר, ובכך נתנה את האות לתקיפה פראית מצד מרוז, תוך שהוא מתמקד בהשמצות אישיות.

לא פחות משלושה טורים שונים הקדיש לעניין. בראשון כתב: "מדובר באירוע בשם גפי אמיר. סופרת כושלת, עיתונאית כושלת, שלאחרונה, לאחר שנכשלה בכל עבודה אחרת, נהייתה מבקרת טלויזיה. אז השבוע נולדה הפינה "כל מה שרציתם לדעת על ג'יפה אמיר, שרצתה להיות אורלי קסטל בלום ונהייתה גפי אמיר".

בטור אחר אף הזמין חבר שלו, דניאל לפין, מחזאי ותסריטאי שחש גם הוא פגוע מאמיר, עקב ביקורת שכתבה עליו במרוצת השנים, וזה כתב: פרט מעניין שגיליתי, שמה המלא של גפי הוא גפנה. גפי הוא קיצור של גפנה. כאן זה המקום לפנות לכל ההורים – הורים, לפני שאתם מחליטים להיות מקוריים, תחשבו שיש אדם שייאלץ לשאת את פרץ היצירתיות שלכם כל חייו. קורבנות אלה עלולים להיות ממורמרים ומתוסכלים, רכילאים".

בעקבות המתקפה על גפי אמיר, מרוז הוזמן לאולפן "תיק תקשורת", וגם שם המשיך להלום במבקרת. "מה שהיא כתבה זה גיבוב של שקרים… הכפשות לא קשורות שבאות מתסכול שלה בתחום… לגפי אמיר אסור משפטית להיות מבקרת טלוויזיה", ואף הצהיר בתוכנית שכותבי "ארץ נהדרת" ביקשו גם הם להצטרף לחגיגה ולכתוב טור פוגעני נגד אמיר, מה שלא קרה בסוף.

— למה כתבת נגדה ברמה האישית והפוגענית, לגופו של אדם ולא לגופו של עניין?

"כתבתי בכוונה כדי לעשות רעש, ניהלתי מלחמה. היא עשתה דברים מאוד חמורים, על סף הדיבה. אבל אני לא רוצה להיכנס לזה. ניהלתי מלחמה גם ברמת התוכן של הדברים".

— מה זאת אומרת?

"גפי אמיר לא כותבת יותר. אני לא יודע אם זה קשור, אבל היא לא כותבת יותר ביקורת טלוויזיה".

— אתה אמנם מרגיש מנצח בסיפור, אבל האופן שבו הגבת הסיט את הדיון לסגנון שלך.

"לא איכפת לי. היתה לי כוונה מאוד מסוימת לכתוב ככה, בוטה ומגעיל.

— אתה לא מרגיש שיש משהו אלים בצורת ההתמודדות שלך עם ביקורת? הרי אתה בעצמך עוסק בביקורת כלפי פקידים וחברות, אבל כשמבקרים אותך אתה מאבד את זה.

"מי שתוקף אותי, חוטף חזרה אלימות. אלימות זה לכתוב 'לכו תהרגו את גפי אמיר'. מה שכתבתי עליה לא היה אלים".

בינתיים קבלו את תמונתו של דניאל מרוז, הבן של גיא מחפיץ את עצמו ומבצע החפצת גברים טהורה. מעניין אם בכנס ידונו גם בנושא החפצת גברים, לאור העובדה שלגיא מרוז יש בן חשפן, סטריפטיזאי, שמחפיץ או גופו בפני נשים. על פי התיאוריה הפמיניסטית, אישה שעובדת בתעשיית הזנות או החשפנות היא קורבן של החברה, מסכנה שמנוצלת ע"י הפטריארכיה לצורך סיפוק החשקים המיניים של הגברים המתועבים. אז איך יוסבר באופן פמיניסטי מי דפק לבן של גיא מרוז את המוח עד כדי כך שהוא חש צורך להחפיץ את גופו בפני נשים, כמו כל נשות ויצ"ו, המשתתפות בכנס האמור: עלמה נוימן, שלומית דגני, יעל אידלמן, נורית קאופמן?

דניאל מרוז הבן של גיא מרוז מחפיץ את עצמו

קבלו את תביעתו של גיא מרוז נגד וואלה וינון מגל:

כתב תביעה ביהמ"ש שלום ת"א תיק ת"א 8160-12-14 גיא מרוז ואורלי וילנאי מרח' ויצמן 135 ת"א נגד וואלה תקשורת בע"מ, ינון מגל, מנחם בן, דוד ורטהיים, דודו אברהם – תביעת לשון הרע על סך 284,884 ש"ח. התובעים גיא מרוז ואורלי וילנאי סגרו את התביעה בהסכם פשרה, קובץ pdf

כתב הגנה מנחם בן, תיק ת"א 8160-12-14, קיראו את הנספחים המצורפים, קובץ pdf

כתב הגנה חברת וואלה תקשורת בע"מ, ינון מגל, מנחם בן, דוד ורטהיים, דודו אברהם נגד גיא מרוז ואורלי וילנאי – מומלץ לקרוא את הנספחים. גיא מרוז גרם לכתבת גפי אמיר להפסיק לכתוב בעקבות אלימות מילולית ברוטלית נגדה ורמיסתה בפרסום מבחיל שובינסטי , קובץ pdf

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *