עו”ד דב אבן אור הורשע באיומים והושעה מלשכת עורכי הדין בד”מ 25/15 ועדת האתיקה במחוז תל אביב נ’ דב אבן אור

Spread the love
Read Time6Seconds

דב אבן-אור, לשעבר אב בית דין משמעתי, הורשע באיומים חוזרים ונשנים על אדם שהיה מסוכסך עם לקוחו ביה”ד המשמעתי: אובדן דרך מוסרי המראה על אופי פגום ועל העדר שליטה

איתמר לוין, http://www.news1.co.il/Archive/001-D-373490-00.html

בד”מ 25/15, ועדת האתיקה במחוז תל אביב נ’ דב אבן-אור, קובץ pdf

עו”ד דב אבן-אור, שהיה בעבר אב בית דין משמעתי, הושעה זמנית מלשכת עורכי הדין לאחר שהורשע באיומים.

אבן-אור הורשע בבית משפט השלום בפתח תקוה בכך שבשנת 2007 איים מספר פעמים על מי שהיה מצוי בסכסוך עסקי עם לקוחו. בין היתר איים אבן-אור שירצח את האיש, שיכה אותו ושיעביר את השטח שבמחלוקת לידי ארגון פשיעה. בפסק דינו ציין השופט יצחק יצחק באריכות גם את התנהגותו הפסולה של אבן-אור במהלך הטיפול בתיק. אבן-אור נדון לעשרה חודשי מאסר על תנאי ולקנס של 5,000 שקל, וערעורו תלוי ועומד בפני בית המשפט המחוזי.

גם בהליך המשמעתי, כמו בהליך הפלילי, נקט אבן-אור בטקטיקה של סחבת ולא מסר התייחסות עניינית לבקשת ההשעיה. אב בית הדין, עו”ד שלומי באשי, אומר (2.12.15) שאין ספק בדבר חומרתה של עבירת האיומים ובפרט כאשר עורך דין עובר אותה במהלך עבודתו, ולכן אין קושי לקבוע שהרשעתו של אבן-אור נושאת עימה קלון. התנהגותו של אבן-אור, כולל בהליכים נגדו, מלמדת על “אובדן דרך מוסרי המראה על אופי פגום ועל העדר שליטה”, כותב באשי.

באשי מוסיף: “למשיב קיימת בעיה ברורה של ריסון עצמי, וככל הנראה כאשר הדבר משתלב עם הכוח המגיע עם תפקיד עורך הדין, התוצאה היא כזו”. לדבריו, ככל שנעשה יותר שימוש בכוח שבמעמד עורך הדין, כך תהיה יותר נטייה להחליט על השעיה זמנית גם כאשר ערעור תלוי ועומד. ההשעיה תתחיל ב-1.2.16.

הדיינים עוה”ד מירי אדוס-ברימה ואלעד גויגולד הסכימו עם באשי. את ועדת האתיקה במחוז תל אביב ייצגה עו”ד קרנית גפן.

0 0

About Post Author

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *