חנה שושלב נעדרת תואר או תעודת הוראה משמשת מורה מחנכת כיתה ב’ ביה”ס “יחד” בעיר מודיעין – כל אחת יכולה להיות מורה כשאין הקפדה מינימלית על הדרישות הקובעות תנאי סף לתואר ראשון ותעודת הוראה

Spread the love

לאתרנו הגיעו פניות הורים על התנהגות מטרידה של חנה שושלב, מחנכת כיתה ב’, בית ספר “יחד” בעיר מודיעין. תלמידים סיפרו להוריהם שיש לה התפרצויות בלתי נשלטות של צעקות והאשמת תלמידים שדיברו בשיעור. “היא שומעת קולות כשאף אחד לא מדבר”, אמרה תלמידה.

בבדיקה שערכנו על חנה שושלב, התגלה שהיא פסיכותרפיסטית גופנית, ללא תואר וללא תעודת הוראה. פנינו בעניין זה למשרד החינוך על מדיניות העסקת מורים / מחנכים בעיר מודיעין ללא תעודת הוראה. על כך השיב נציג משרד החינוך שאול פאר:

“לגופו של עניין, עקרונית, תנאי הסף הינם תואר ראשון ותעודת הוראה.

ניתן לאשר ההעסקה כאשר עובד הוראה נמצא בעיצומה של הכשרה, בהתאם לנוהלים והצגת תעודת הוראה, בזמן אשר נקבע בנוהל”.

כאמור, חנה שושלב, נעדרת תעודת הוראה ונעדרת תואר וכנראה גם לא קיבלה אישור חריג להעסקתה. למרות זאת היא משמשת מורה מחנכת של כיתה ב’, כשבגיל זה, חינוך הילדים קריטי ביותר ומשפיע על המשך עתידם.

לא ברור כיצד שושלב, שלא עברה הכשרה בהוראה, מצליחה להתמודד עם כיתה מרובת תלמידים. בפועל, מפניות הורים אלינו מתברר כי התוצאה היא שתלמידים חשים מצוקה עקב חוסר מקצועיות המורה. תלמידים טוענים שהיא מציקה להם, מתייחסת אליהם בחוסר סבלנות ובאופן לא מכבד.

לא מובן מדוע משרד החינוך אינו מקפיד על נוהלים שהוא עצמו קבע לקבלת מורים / מחנכים לבית הספר, כשבפועל כל אחד ואחת יכול/ה לשמש מורה בבית הספר והתנאים של משרד החינוך פשוט אינם נאכפים ומבזים את משרד החינוך כמו גם את התלמידים שנדונים “ללמוד” ממישהי נטולת סמכות ללמד אותם.

עוד נודע לנו, כי שושלב, מפנה תלמידים ליועצת בית הספר, אשר מועלת באמון הילדים ומעבירה את סודות הילדים היישר לפקידת הסעד בעיר מודיעין.

כידוע, יועצות בתי הספר, הן מקור לאספקת ילדים לשירותי הרווחה. תארו לעצמכם שהילד שלכם מגיע להתייעץ עם יועצת, והיא גורמת לכך שיותר לא יראה את ההורים שלו.  איזה עולם נפלא, סטייל רוברטו בניני.

תנאי הסף הינם תואר ראשון ותעודת הוראה
חנה שושלב. תמונה: פייסבוק
Print Friendly, PDF & Email
לורי שם טוב

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

One thought on “חנה שושלב נעדרת תואר או תעודת הוראה משמשת מורה מחנכת כיתה ב’ ביה”ס “יחד” בעיר מודיעין – כל אחת יכולה להיות מורה כשאין הקפדה מינימלית על הדרישות הקובעות תנאי סף לתואר ראשון ותעודת הוראה

  1. אני למדתי בכיתה הזאת ואני יכולה להגיד לכם שחנה שושלב היא המורה הכי טובה בעולללםםםם ומה שכתבו כאן ממש לא נכון היא מקשיבה ותומכת ומה שכתבו פה זה בושה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *