אזהרת לידה: הפסיכיאטר ד”ר סול יברוסקי ניסה לאשפז בכפייה יולדת טריה בבית חולים שערי צדק – לידה תחת אבטחה

אזהרת לידה: הפסיכיאטר ד”ר סול יברוסקי ניסה לאשפז בכפייה יולדת טריה בבית חולים שערי צדק – לידה תחת אבטחה
Spread the love

אזהרת לידה: מחלקת יולדות בית חולים שערי צדק, כולאים אמא בחדר תחת אבטחה ומונעים ממנה גישה לתינוקת שזה אך ילדה, ויציאה מהחדר ללא ליווי מאבטחת, כל זאת ללא צו בית משפט, וללא ידיעת משרד הרווחה, כשהם פועלים באופן בלתי חוקי.

משמחה גדולה לטרגדיה בלתי נתפסת.

העיתונאי מוטי לייבל, מדווח ממחלקת יולדות בית חולים שערי צדק, ירושלים. לפני פחות מ- 24 שעות ילדה האמא ל’, בת 35 שנים, את התינוקת הבכורה שלה, והשמחה גדולה מאוד. לצידה של היולדת הטריה עומדת אמא שלה, סבתא גאה לנכדה הראשונה מבתה. לצד השמחה הגדולה מעיבה עננה כבדה של לקיחת התינוקת מזרועות האם, דווקא על ידי צוות בית החולים, הפועל ללא צו בית משפט וללא תמיכת משרד הרווחה בפעולה אלימה ובלתי מרוסנת.

האם, לקתה בסכיזופרניה בגיל 19 שנים, ובמשך כל השנים, היא מאוזנת באמצעות זריקה אותה היא מקבלת פעם בשבועיים, ומצבה הבריאותי והנפשי יציב.

האמא שמחה ביותר, כשנודע לה שהיא בהיריון, כשאמא שלה ליוותה אותה לאורך כל בדיקות ההיריון שביצעה, ומשרד הרווחה בירושלים, לאחר שיחה עם עו”ד ורדה שטיינברג, ב”כ האם, הודיעו כי יתמכו בהשארת התינוק בידי האם.

באופן בלתי צפוי, מי שמונע מהאם את השמחה הגדולה לחבק את התינוקת הרכה שזה עתה נולדה הוא הפסיכיאטר ד”ר סול יברוסקי, שאמר לסבתא: “אני עכשיו מאשפז אותה”, ונתן הוראה בלתי חוקית, להעביר את היולדת הטריה ממחלקת יולדות ולאשפז אותה במחלקה פסיכיאטרית סגורה. עו”ד ורדה שטיינברג, שאלה את הרופא מדוע נתן הוראה כזו, וזה שיקר ומסר שלא נתן את ההוראה.

האמא נעולה בתוך חדר יולדות, הוצמדה לה מאבטחת שלא מאפשרת לאם פרטיות ונכנסת איתה גם לחדר השירותים. בשיחה של הסבתא עם המאבטחת, מסרה זו, כי קיבלה הוראה לא לאפשר לאם לצאת מהחדר. הקשיבו לשיחה המוקלטת.

אחות במחלקת היולדות בשם דבורה בבלי,  מסרה לעו”ד ורדה שטיינברג: “אנחנו רוצים לעזור לאמא לעבור את המשבר“. עו”ד שטיינברג הודיעה לאחות, שלא מובן לה על איזה “משבר” היא מדברת. האמא שמחה ומאושרת ומדובר ביום חג אדיר לה ולתינוקת הרכה שנולדה. עו”ד שטיינברג מלווה את האמא משעות הבוקר המוקדמות, ועד עכשיו, ודיווחה שהאם מאושרת, אולם על האושר שלה מניבה עננה כבדה של לקיחת התינוקת מזרועותיה, וחשש כבד של אשפוז כפוי שלא לצורך.

מחלקת היולדות בבית חולים שערי צדק, מנסים בכוח לערער אמא במצב נפשי טוב ומאוזן, ולמנוע ממנה לגדל את התינוקת שזה עתה נולדה.

האמא ביקשה לקבל את הזריקה אותה היא מקבלת פעם בשבועיים, והזריקה נמצאת אצלה, אולם בית החולים מסרב לתת לאם את הזריקה, כדי שתקבל התקף פסיכוטי, על מנת להצדיק את לקיחת התינוקת ממנה.

הסבתא עומדת כל אותה העת מרגע הלידה, לצידה של בתה, וכאמור, העיתונאי מוטי לייבל, נמצא בשטח והעביר את הסרטון אלינו.

בית החולים שערי צדק, מבצע פגיעה בלתי חוקית בכבוד האם וחירותה, מונע ממנה לצאת מבית החולים עם התינוקת שלה. בשיחה שקיימה עו”ד ורדה שטיינברג עם מחלקת הרווחה, נאמר לה שאין כל מניעה שהאם תצא מבית החולים עם התינוקת שלה. בית החולים שערי צדק, פועל על דעת עצמם.

לפני דקות ספורות קיבלנו דיווח מהעיתונאי מוטי לייבל, נאמר לו שהוזמנה לו משטרה כדי לפנות אותו מבית החולים, מאחר ולטענתם הוא “התפרץ” לבית החולים.

למעשה, האמא כלואה בחדר במחלקת יולדות בבית חולים שערי צדק, והמאבטחת מונעת מהאם לצאת מהחדר, כל זאת ללא צו בית משפט, ללא הסכמת הרווחה, וללא הסכמת האם. מדובר ברמיסת זכויות אדם גסה והיום המאושר של האם, הפך לחרדה גדולה של לקיחת התינוקת מידי האם.

זו לא הפעם הראשונה שמחלקת יולדות שערי צדק בירושלים, מבצעת חטיפת תינוקות מרחם האם מיד עם לידתם. בתחילת חודש ינואר דיווחנו על פרשה חמורה, בה חטפו תינוק מאמא בטענה שהיא צעירה מידי.

Print Friendly, PDF & Email
לורי שם טוב

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.

4 thoughts on “אזהרת לידה: הפסיכיאטר ד”ר סול יברוסקי ניסה לאשפז בכפייה יולדת טריה בבית חולים שערי צדק – לידה תחת אבטחה

  1. אם המחלה תורשתית- זה אכזרי להביא ילדה נשאית של מחלה כל כך קשה. ואם חלילה מצבה יהיה גרוע יותר משל האם? מי יפצה את הילדה על התמודדות עם מחלה קשה כל כך? לא מבינה איך אנשים מסוגלים להעביר מחלות תורשתיות קשות לילדיהם.איפה זכויות הילדה פה?
    תגובת המערכת:
    המחלה אינה תורשתית. לאמא היה התקף חד פעמי בגיל 19 שנים. כיום היא בת 35 שנים, ומעולם לא היה לה התקף כלשהו. למה את לא מצליחה להבין אימהות שרוצות לממש את זכותן לאימהות? למה את לא מצליחה להבין שגם אוטיסטים רוצים להקים משפחה? למה את חושבת שרק לגזע הארי המושלם מותר להביא ילדים, ולפי הגישה שלך, לשחורים, מכוערים, וטיפשים אין זכות למשפחה. אם זה כך, עדיף שאת בעצמך לא תתרבי, שכן דעותייך חשוכות, ואנחנו לא זקוקים לאנשים חשוכים כמוך בחברה הישראלית.

  2. מה הסטטוס עכשיו ? האם קיבלה כבר תרופה ? הם שוחררו ?

    תגובת המערכת: האמא אושפזה בכפייה והתינוקת שלה נלקחה ממנה. בעקבות התערבות עו”ד ורדה שטיינברג, מומחית חוק ונוער, התינוקת נשארה כרגע בבית חולים. היום (13/6/16) תפעל עורכת הדין בבית המשפט. משרד הרווחה הוציא על התינוקת צו חירום, לפי סעיף 11 לחוק הנוער טיפול והשגחה. המשמעות: הוצאת התינוקת מידי האם. משרד הרווחה רוצה לשלוח את התינוקת לאימוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *