נשים בעולם העסקים 8: עו”ד איה לביא משועבדת בכת לאורגיות גנבה 3.5 מיליון כדי לממן את תכנית הנאנסות של רוני אלוני סדובניק

נשים בעולם העסקים 8: עו”ד איה לביא משועבדת בכת לאורגיות גנבה 3.5 מיליון כדי לממן את תכנית הנאנסות של רוני אלוני סדובניק
Spread the love

עורכת דין בשם איה לביא שאומרים עליה שהיא “מקצועית” גנבה 3.5 מיליון ש”ח. היא חברה בכת האורגיות של ריקי שחם “המדרשה לפילוסופיה מעשית”. היא חברה אישית של 4 המעלילניות שבדו תלונת שווא על אונס נגד עוה”ד אורי דניאל. על פי החשד, עו”ד איה לביא משועבדת מנטלית לגורו שלה, ריקי שחם שחיה בצרפת, ואת הכספים גנבה כדי לפרנס את ריקי שחם בגולה, ולממן את עורכת הדין של ריקי שחם, רוני אלוני סדובניק. נו, אחת כזו יכולה לשמש כעורכת דין?

קיראו כאן על עלילות עו”ד רוני אלוני סדובניק שפעלה בשם ריקי שחם והכת לפילוסופיה מעשית: מעריב | נחיתת אונס: הסיפור המלא על המזימה להפללת עו”ד אורי דניאל במעשי אונס

בעיתונות כבר מתחילים לבנות לעו”ד איה לביא אליבי. היא אישה. זו מעידה קטנה. לא קרה כלום. העו”ד שמייצג את איה לביא הוא ברק כהן. אותו ברק כהן מ”באים לבנקאים”. הוא גם מייצג את 4 המעלילניות שהעלילו עלילת אונס על אורי דניאל. כזכור, ריקי שחם שכרה את עו”ד רוני אלוני סדובניק ואת מוטי מורל (היחצ”ן) כדי לבנות את תכנית הנאנסות, ולנקום באורי דניאל. עכשיו אנחנו מבינים מי שילם למוטי מורל ורוני אלוני סדובניק – איה לביא.

שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, יעל פרדלסקי, האריכה את מעצרה של לביא בכמה ימים. “לאחר שעיינתי בתיקי החקירה, אני קובעת כי ככל שהדבר נוגע לשלב זה שעניינו הארכת מעצר ראשונה, קיים יסוד סביר לחשד הקושר את לביא לביצוע העבירות המיוחסות לה בבקשה. מאופי העבירות המיוחסות לחשודה (עבירות גניבה וגניבה בידי מורשה, אני קובעת כי היא מסוכנת לציבור”, כתבה השופטת בהחלטת המעצר.

לפי החשד, איה לביא חייבת ללקוחותיה מיליוני שקלים שהם הפקידו אצלה בחשבונות נאמנות, לצורך ביצוע עסקאות נדל”ן בייצוגה. בשבוע שעבר נחשף כי לפחות 5 תלונות הוגשו עד כה למשטרה ע”י לקוחות של לביא. שני לקוחות נוספים של לביא מעלים טענות דומות, אך טרם הגישו תלונה למשטרה.

אחת מהלקוחות היא תמר מאיירס, המיוצגת בידי עו”ד עמית שגב, שאף הגישה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעה אזרחית בסך 1.8 מיליון שקל נגד לביא. לקוחות נוספים של לביא שנעקצו על-ידי לביא, לפי החשד, הם: ח”נ, לה חייבת לביא, לפי הנטען, יותר מחצי מיליון שקל; מ”י, לו חייבת לביא, לפי הנטען, סכום דומה; וכן ר’, עורכת דין חיפאית שהייתה בקשרים עם לביא, ולפי החשד האחרונה חייבת לה ולמשפחתה יותר ממיליון שקל שהופקדו אצלה בנאמנות; פ”ש, פנסיונרית מתל-אביב שלביא חייבת לה, לטענתה, 300 אלף שקל.

גיא דובר, אדריכל בן 41 מתל-אביב, שלפי החשד נעקץ על-ידי לביא, סיפר ל”גלובס” כי לביא ייצגה אותו בעסקה למכירת בית פרטי ביישוב נורדיה וכן בעסקאות של השכרת נדל”ן.

“לביא טיפלה לי בדירות בכל הארץ. סמכתי עליה בעיניים עצומות. העסקאות שהיא עשתה היו בסדר גמור. בשבועות האחרונים גיליתי שהכול ממש לא בסדר – צ’קים שנתתי לה ‘מסתובבים חופשי’ בשוק האפור. מדי פעם פשוט ירדו לי מהחשבון צ’קים, בכל פעם על סכום אחר – 11 אלף שקל, 13 אלף שקל – כנראה עם חתימות מזויפות. בסך-הכול ירדו לי 70 אלף שקל מהחשבון”.

– לא פנית ללביא ושאלת איפה הכסף?

“בהחלט. היא אמרה לי שזו טעות שתתוקן בקרוב. אני עובד איתה שנים, וסמכתי עליה. היא הייתה מנומסת ונעימה. לא הייתה לי סיבה לפקפק בה.

“עכשיו היא לא עונה לי כבר שבועות, ואני עומד להגיש היום תלונה למשטרה, כי אחרת הבנק לא מוכן להחזיר לי את הצ’קים. לצערי, הפניתי ללביא לאורך השנים חברים שלי כדי שתייצג אותם, ועכשיו אני מרגיש מאוד נבוך מולם, כי אני חושש שגם אותם היא רימתה”.

http://www.globes.co.il/news/globesplayer/matrixplayer.aspx?did=1001133034&autoplay=true

עוקץ המיליונים: עו”ד נעצרה בחשד שגנבה כספי לקוחות בהיקף של 3.5 מיליון שקלים

איה לביא, עורכת דין מתל אביב, נעצרה בחשד שגנבה כספי נאמנות שהפקידו בידיה לקוחותיה בעת ביצועי עסקאות נדל”ן. על פי הערכת המשטרה מדובר בסכום של 3.5 מיליון שקלים, ונבדק החשד כי העבירה את הכספים לכת של ריקי שחם בה היא חברה.

http://www.mako.co.il/news-channel2/Friday-Newscast-q2_2016/Article-f6ac736a08f5551004.htm

Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *