השופטת ורד שביט פינקלשטיין: ניתן לפתוח תיקי משפחה בדלתיים סגורות כשמדובר בנבחרי ציבור שסרחו או מעלו – פרשת בנימין בן אליעזר תמ"ש 39826-12-15

Spread the love
Read Time2Seconds

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/pxMec-4SW

לפנינו החלטה אמוציונלית ולא מנומקת של השופטת ורד שביט פינקלשטיין לפתוח תיק המתנהל בדלתיים סגורות בבית המשפט למשפחה, ולפרסם הכל לציבור. מדובר בפסק דין נדיר שכן שופטי המשפחה שומרים באדיקות כל המתרחש באולמותיהם בדלתיים סגורות, בנימוקים מופרכים של צנעת הפרט, או פגייעה בקטינים. הפעם למרבה הפלא, היות ומדובר בחבר הכנסת לשעבר בנימין בן אליעזר, השופטת ורד שביט פינקלשיטיין התירה לפרסם את ההליך, בגלל שהוא חשוד בעבירות פליליות.

אבל השאלה היא: אם בן אליעזר לא היה חשוד בעבירות פליליות, אז האם לא היה אינטרס לציבור לדעת, כי בן אליעזר היה נבחר ציבור? לא הצלחנו להבין מדבריה של השופטת למה דווקא את סיפורי בן אליעזר היא מתירה לפרסם, אבל כאשר מגיעים סיפורים אחרים, לא פחות עסיסיים של עובדי ציבור שסרחו, ואפילו נבחרי ציבור שסרחו, לפתע פתאום הזכות לפרטיות גוברת, והסיפורים נשארים בדלתיים סגורות, כמו לדוגמא אח של שרה נתניהו טען ששרה גנבה כספים מחשבון בנק הפועלים של אביהם שנפטר. הדיון התנהל בדלתיים סגורות.

נציין שהזכות לפרטיות היא “מפלטו של הנבל” והיא טענה אירונית שנועדה להגן על אינטרסים זרים. למשל במקרה של חטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן, מסרבת המדינה לשחרר את החומרים בטענה של פגיעה בפרטיות של מי שהיה מעורב בחטיפות, ויתגלה קלונו.

השופטת ורד שביט פינקלשיין לא הצליחה לנסח כלל מוגדר מתי יש פגיעה בפרטיות, ומתי זכות הציבור לדעת. היא פשוט החליטה מה שהחליטה באמוציונליות, אספה כמה משפטים מתוך כל מיני פסקי דין ישנים, סימנה את המטרה ונתנה החלטה. שיקולים רציונליים או משפטיים אין פה.

“מונחת לפני בקשה שהוגשה על ידי עיתון “כלכליסט” ועיתונאית “כלכליסט” גב’ זוהר שחר לוי להתרת פרסום ההליך המשפטי בתביעה שבכותרת אשר הוגשה על ידי מר אופיר בן אליעזר ורעייתו גב’ שירלי בן אליעזר כנגד אביו של המשיב 1, מר בנימין בן אליעזר, להשבת סך של 2,035,800 ₪ אשר לטענתם מוחזק על ידו בנאמנות עבורם.

סגרת בקשתם טוענים המבקשים  (כלכליסט וזוהר שחר לוי) כי לאור כתב האישום החמור שהוגש נגד הח”כ לשעבר, מר בן אליעזר, ולאור העובדה כי שימש שנים רבות כאיש ציבור ונבחר ציבור, ראוי להורות על פרסום ההליך דנן, לרבות חשיפת החומר המצוי בתיק בית המשפט, שכן פרסום ההליך ישרת את האינטרס הציבורי באמצעות מתן מידע לציבור אודות עבירות שעבר לכאורה מר בן אליעזר תוך מילוי תפקידו הציבורי. את בקשתם מבססים המבקשים על עקרון פומביות הדיון שהנו עקרון יסוד חוקתי במשפט הישראלי, ועל זכות הציבור לדעת”.

1 2 3 4 5 6 7

0 0

About Post Author

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Print Friendly, PDF & Email
Please follow and like us:
error0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *