עו”ד תמר בן אלי שימשה אפוטרופוסית מטעם המדינה על חסויים מוגבלים גנבה מהם כספים תיכנס לכלא 3.5 שנים ת”פ 64380-11-18 מד”י נ’ תמר בן אלי

Spread the love

עורכת הדין לשעבר תמר בן אלי , שימשה כאפוטרופוסית לדין של חסויים מטעם ביהמ”ש לענייני משפחה תל אביב וראשון לציון, הורשעה במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן בגניבה מהחסויים מ.ל, צ.ט, צ.מ ו- ק.צ, ותישלח ל- 3.5 שנות מאסר. השופט ציון קפח קבע: “ניצלה את חולשתם ומעלה באמונם בצורה בוטה”.

שופטי משפחה בבתי המשפט לענייני משפחה תל אביב וראשון לציון, העבירו לידיה של תמי בן אלי את השליטה על חשבונות הבנק של חסויים כדי שתנהל אותם בנאמנות, תדאג להם, ותפעל למענם במסירות ולטובתם.

באישום הראשון נאשמת תמר בן אלי, כי גנבה מהחסויה מ.ל סכום של 1,818,393.96 ש”ח.

באישום השני נאשמת תמר בן אלי, כי גנבה מהחסויה מ.ט את תיק ניירות ערך שלה בשווי 130 אלף ש”ח, מסרה תצהיר שקר לבית המשפט כי הפרטה שהגישה לו משקפת נאמנה את מלוא נכסיה וחובתיה של מ.ט. הידועים לה.

באישום השלישי נאשמת תמי בן אלי, כי גנבה מהחסוי צ.מ. סכום של 23,025 ש”ח.

באישום הרביעי נאשמת תמי בן אלי כי גנבה מהחסוי ק.צ. סכום של 80,000 ש”ח.

עו”ד תמי בן אלי גנבה הרבה יותר מהסכומים בהם הורשעה, אולם מאחר והגישו נגדה תיקון כתב אישום והפחיתו את חומרת מעשיה, חרף העובדה, כי עשקה חסרי ישע ומוגבלים, נגזר דינה ל- 3.5 שנות מאסר על ידי השופט ציון קפאח, הידוע כמיטיב עם אנשי החונטה. תמר בן אלי, בהחלט נמנית על החונטה, שכן המדינה לא התעקשה על מעצר עד תום הליכים, למרות שבמעשיה היא בהחלט מסוכנת לציבור, שכן פגעה בחסרי ישע. המדינה שחררה אותה מיד לאחר מעצרה למעצר בית בהפקדה כספית של 5,000 ש”ח במזומן.

במסגרת הסדר הטיעון, סוכם כי תמי בן אלי תשיב 100,000 ש”ח לקופת בית המשפט כפיצוי לחסויים אשר נפגעו ממנה, וסכומים נוספים יועברו גם הם לפיצוי הנפגעים. סך 25,000 ש”ח שהופקד כתנאי לשחרור מכוניתה של בן אלי אשר נתפס לצורך חילוט, סך 5,000 ש”ח אשר הופקד כתנאי לשחרורה ממעצר וחילוט סכום של 100,000 ש”ח המוחזק בידי משטרת ישראל, כפיצוי לחסויים אשר נפגעו ממנה.

תמי בן אלי הגישה חוות דעת פסיכיאטרית, שקבעה שאין לה מחלת נפש והיה ביכולתה להבין את פסול שבמעשיה והיא היתה יכולה להימנע מביצועם. עוד נקבע כי הנאשמת מבינה את מהות ההליכים המשפטיים.

ברור שתמי בן אלי מבינה את ההליכים המשפטיים. הרי מזמן טענו שאפוטרופוסות זה השוד הקל ביותר. אין פיקוח של מערכת המשפט על הגניבות, וגם במקרה כאן, הגנבה הספיקה לשדוד את החסויים עד תום, עד שנתפסה. גם את הפיצויים שהיא משלמת לנפגעים, היא משלמת מהכספים שגנבה מהם, ולא עמל עבודתה.

את נסיבותיה לגניבות כספי החסויים מתרצת תמר בן אלי, במצב הכלכלי הקשה של משפחתה שהתרסקה. נו, וזו סיבה מספיק טובה לגנוב מהחסויים שגורלם לא שפר עליהם?

תראו כמה קל לעבוד על שירות המבחן, וכמה סתומה העו”סית שנתנה תסקיר אוהד ומכיל לתמר בן אלי, במקום להכיל את הקורבנות של הגברת שגנבה בשיטתיות כספים מהאנשים שהיתה אמורה לטפל בהם, לדאוג להם , לשמור עליהם ובעיקר לפעול ביחס אליהם במסירות וביושר. היא גזלה את כספם והשתמשה בו לצרכיה האישיים.

השופט ציון קאפח קבע, כי מדובר בריבוי עבירות, וגם עבירת שבועת השקר כשהגישה תצהירים כוזבים ביודעין לשופטים שנתנו לה את המינויים. קפאח ציין כי מעשי הנאשמת הינם בעלי חומרה יתרה. מדובר בעורכת דין אשר מתוקף תפקידה, חייבת ביחסי אמון ונאמנות ללקוחותיה, ותפקידה היה להגן עליהם ולטפל ברכושם לצורך רווחתם.

“הנאשמת ניצלה לרעה את חולשתם המובנית של החסויים, ובמקום לדאוג להם היא מעלה באמונם ובכספם, בצורה קשה, בוטה ופוגענית. כמו כן מעלה באמון שנתנו בה בתי המשפט אשר מינו אותה כאפוטרופוסית ופגעה באמון הציבור בעורכי הדין. אפוטרופוס שמונה מטעם בית המשפט נושא באחריות כפולה ומכופלת הן כלפי אותו חסוי שעליו הוא אמון והן כלפי בית המשפט עת הוא מתפקד כ’קצין בית המשפט’. האפוטרופוס כשלוחו של בית המשפט, אינו רשאי לשלוח יד בכספי החסוי, אין הוא רשאי להכניס כספים לכיסו ללא היתר ואז לתרץ את הגזל בהסברים שונים ומשונים”.

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.