עו”ד התפטר כי הסנגוריה לא שילמה לו שכר טרחה מתגמל הסנגוריה העלילה על לורי שם טוב שהיא מסרבת לייצוג מ”ת 14280-04-17

עו”ד התפטר כי הסנגוריה לא שילמה לו שכר טרחה מתגמל הסנגוריה העלילה על לורי שם טוב שהיא מסרבת לייצוג מ”ת 14280-04-17
Spread the love

הזכות לייצוג משפטי בישראל הפכה כלי בידי השופטים והתביעה להפליל את הנאשמים לקראת הרשעה מובטחת, כשהסנגוריה משתפת פעולה עם 99% הרשעות ולא עושה דבר. כך למשל, בתיק הבלוגרים, הסנגורים מטעם הסנגוריה הציבורית הסכימו להגשת ראיות לא קבילות, ללא התנגדות.

בעניינה של לורי שם טוב, ביקשה הסנגוריה להגיש את הראש שלה שחוט על מגש של כסף לתביעה, כשהיא מונעת ממנה להגיש בקשות לשחרור ממעצר אינסופי, מונעת ממנה להגיש בקשות לקבלת חומרי חקירה, פעולות לקידום הגנה, כשהשופט הימן טען שיש יצוג, אז שם טוב לא יכולה לקדם את העניינים שלה בעצמה, וסירב לדון בבקשות שהוגשו בפניו.

הסנגוריה היא מונופול, חולשת על יצוג נאשמים דלי אמצעים, כשהיא יודעת שאין לה חלופה, לכן הסנגוריה עושה שרירים ומכתיבה לסנגורים שלה איך לצמצם עלויות ולשתף פעולה עם התביעה, כשהיא משלמת דמי לימוד מצחיקים לפי שכר שעתי של 100 ש”ח בשעה, שכר של בייביסיטר.

מאחר ועורכי הדין מטעם הסנגוריה מקבלים את שכרם מהסנגוריה, הם לא מתייחסים לנאשמים כאל לקוחות, שעומדים לדין ונושאים בעונש. כך קרה במקרה של לורי שם טוב.

הסנגור יוני רבינוביץ, פעל מטעם הסנגוריה הציבורית, לא שילמו לו שכר טרחה, והוא התפטר מהתיק. רק שהסנגוריה שקיבלה את התפטרותו של עו”ד רבינוביץ, לא טרחה להודיע לבית המשפט כי סיבת התפטרות הסנגור היא שהם לא משלמים לעו”ד כסף, והטילה את האשמה על לורי שם טוב, שהיא בעייתית, ולא ברת יצוג. הנה חלק ממכתבו של עו”ד רבינוביץ.

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *