ב. דצמ 9th, 2019

משטרת הרווחה Welfare Police

בית הדין הציבורי לצדק ורווחה, מהי באמת טובת הילד, ומי רוצה את טובת הילד?

השופט איתן כהן (שלום י-ם) זיכה גבר מאיומים על עו”ס: ציטט פסוקים הלכתיים מהתורה לא מדובר באיומים ת”פ 49115-05-17

Spread the love
Read Time0Seconds

עו”ס אברהם ברנשטיין לשכת רווחה רמת אשכול ירושלים, חטף לאבא את 6 ילדיו ופיזר אותם במוסדות רווחה שונים, לאחר מכן הגיש נגד האבא תלונת שווא כוזבת במשטרה בה טען כי הוא חש מאויים.

עו”ס אברהם ברנשטיין, הטריד את האבא ממנו הוציא את ילדיו באמצעות דואר אלקטרוני, מאחר והאבא לא רצה לשוחח איתו בטלפון והיה טורק לו טלפונים כשהיה מטריד אותו. האבא נסים חלבה, אדם מאמין ירא שמיים, השיב לו כשהוא מצטט פסוק מהתורה הקדושה, ספר שמות פרק כ”א פסוק ט”ז “וגונב איש ומכרו, ונמצא בידו”. האבא החסיר את המילים “מות יומת”, שכן לדבריו זו מידה של גסות לב.

האבא נסים חלבה כפר באשמה והשיב שהדברים שכתב לא מהווים עבירה פלילית, טען שדבריו הוצאו מהקשרם, ויש לפרש אותם על רקע משמעות הפסוק ובקשר להתנהלות עו”ס אברהם ברנשטיין.

כל הכבוד לשופט איתן כהן, שנהג ביושרה והגינות, וזיכה את האבא מכל אשמה, כשהוא קובע:

“לאחר שבחנתי את האמירות בזיקה לגרסת הנאשם ובזיקה להקשרן, מצאתי שלא מדובר בדברי איום הן בשל כך שאין לנאשם שליטה על התממשות הדברים והן בשל כך שלא מדובר בפגיעה שלא כדין”.

השופט פירט באריכות את הנימוקים לזיכוי האבא נסים חלבה.

המתלונן אברהם ברנשטיין העיד שהוא עו”ס לחוק הנוער בלשכת הרווחה רמת אשכול בירושלים, וכי במסגרת תפקידו הוא אחראי על תיק הנזקקות של ששת ילדיו הקטינים של האבא נסים חלבה. העו”ס המליץ להוציא את ששת ילדיו של נסים ממשמורתו ומהבית, ובית המשפט ציווה כדברי העו”ס.

העו”ס סיפר כי הקשר עם האבא נסים חלבה הוא אך ורק באמצעות המייל, מאחר ונסים עויין נגד לשכת הרווחה. מה בדיוק חשב העו”ס שהוא יחטוף לאבא את הילדים, והאבא יקבל אותו בלבביות?, יציע לו לשתות איתו קפה?

העו”ס הודה כי הוא מטריד את האבא באמצעות דוא”ל, מאחר והוא מתקשר לאבא והאחרון מנתק לו את הטלפונים כשהוא שומע את קולו. העו”ס טען כי הוא מסתובב עם גז פלפל כתוצאה מהתנהלות האיש המסכן, שבורח ממנו כמו מאש ומסרב להשיב לו לטלפונים.

תראו כמה הזוי פקיד הסעד, כשטען בסעיף 7 שהוא חש מאוים וכשיצא מלשכת הרווחה הוא מתבונן ימינה ושמאלה, לראות שאין מישהו שמנסה להגיע אליו. כשנשאל מדוע לא הגיש מיד תלונה במשטרה השיב: “אני חש מאוים. נקודה. כשהאיש כותב לי פסוק כמו שכתב אני מרגיש מאוים”.

האבא נסים חלבה, העיד שהגיש 29 הליכים משפטיים שונים בעניין ילדיו, בו הוא מבקש לקיים עימם קשר, ותלונותיו כלפי העו”ס ברנשטיין הינן שאינו מיידע אותו על ביטולי פגישות עם ילדיו, מונע ממנו לקיים עם ילדיו שיחות טלפון. האבא העיד שהוא תמיד פונה למתלונן בלשון נקיה ומכובדת, אך זוכה ממנו לתשובות ציניות והוסיף שהעו”ס מתנכל לו.

על הנסיבות של משלוח הודעת הדוא”ל השיב האבא, שהוא בתור אדם דתי יודע שאם היה נמצא במקום שאוכף את דיני התורה, העו”ס היה מוזמן לבית דין ונותן דין וחשבון על מעשיו. בית דין מעולם לא היה מוציא אדם להורג. האבא הוסיף שהעו”ס רוצח את נפשם של ילדיו בפגישות, בנוסף נתן הסבר לביטוי מידה כנגד מידה על פי הגמרא.

השופט כהן קבע שנסים חלבה ציטט ביטויים הלכתיים ידועים ופסוק מן התורה במקורו, ויש לבחון את אלה על פי הקשרם. בכל מקרה, השופט קבע כי כל הביטויים של האבא בהקשרם הדתי, אינם ביטויים הקוראים לפגיעה במאן דהוא, אלא מפנים לעיקרון כללי החל בעולם ומנווט בידי הקדוש ברוך הוא ולא בידי אדם.

לקריאת פסק הדין הקליקו: החלטה כבוד השופט איתן כהן ת”פ 49115-05-17 זיכוי האבא נסים חלבה מתלונת שווא של עו”ס לחוק הנוער אברהם חיים ברנשטיין, קובץ pdf

0 0

About Post Author

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Print Friendly, PDF & Email
Please follow and like us:
error0
»
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

http://shemtov1.com20
lorish69@gmail.com2
https://www.facebook.com/loryshemtov/20
https://www.facebook.com/loryshemtov/