השופט ג'ורג' קרא

הפרקליטות לא עידכנה במחשב המשטרה כי חמד זנאתי זוכה מרצח ושופטי העליון הנדל, ברון וקרא הסתפקו בהודעת הפרקליטות ע”פ 2888/19

Spread the love
Read Time5Seconds

במשטרת ישראל יושבים כנופיית פרזיטים עצלה, שלא טרחו לעדכן במחשב המשטרה כי החשוד חמד זנאתי, זוכה מרצח בשנת 2011.

בשנת 2019 נעצר זנאתי על עבירה שביצע, והפרקליטות העבירה לעליון מרשם פלילי של זנאתי, כאילו הוא מרצה מאסר עולם, בעוד שבפועל זוכה מתיק זה. סנגוריו של זנאתי ביקשו הסבר, כיצד קורה אדם שמזוכה מתיק רצח, מופיע במרשם המשטרה כמורשע. הפרקליטות חירטטה כי הוחלט להקים “צוות משותף של משטרת ישראל והפרקליטות, שידון במקרה הפרטני ובצעדים שיש לנקוט למניעת הישנות מקרים כגון זה”.

המשמעות, צוות פרזיטי, למקרה פרטני, שכבר הסתיים זה מכבר, כדי לספק פרנסה לאוכלי חינם. שופטי העליון הסתפקו בתשובת הפרקליטות, במקום להשית נגדם הוצאות לטובת חמד זנאתי, ששמו הטוב הוכתם והוכפש לשווא כרוצח.

בבית המשפט העליון
ע”פ 2888/19
לפני: כבוד השופט נ’ הנדל
  כבוד השופטת ע’ ברון
  כבוד השופט ג’ קרא
המערער: חמד זנאתי
  נ ג ד
המשיבה: מדינת ישראל
הודעה מטעם המשיבה

בשם המשיבה:                       עו”ד נגה בן-סידי

החלטה

פסק הדין בעניין, בו נדחה הערעור, ניתן בתאריך 3.7.2019. במהלך הדיון הוגש על ידי באת כוח פרקליטות המדינה “תדפיס מידע פלילי”, שלפיו המערער הורשע בעבירת רצח ונדון למאסר עולם. באת כוח המדינה הודיעה כי נפלה טעות ברישום זה. לנוכח חשיבות הדברים לתיקים אחרים, הורינו בשולי פסק הדין “להעביר את העניין לפרקליט המדינה או לפרקליט אחר שימונה על ידו, כדי לבדוק יחד עם המשטרה מהו מקור הטעות ואילו צעדים ננקטו כדי להביא לכך שהמקרה לא יישנה”. אף ביקשנו כי תוגש הודעת עדכון בתוך ארבעים וחמישה ימים.

לפני מספר ימים הוגשה הודעת עדכון, לפיה הרישום השגוי היה נעוץ בפעולותיהם של שלושה גורמים שונים – פרקליטות המחוז, פרקליטות המדינה והמשטרה. עוד נאמר בהודעה כי כדי שמקרים כאלה לא יישנו, הוחלט להקים צוות משותף של משטרת ישראל והפרקליטות, שידון במקרה הפרטני ובצעדים שיש לנקוט למניעת הישנות מקרים כגון זה. נסתפק בכך.

עותק מהחלטה זו יועבר לבאי כוח הצדדים ולידי הסנגור הציבורי הראשי.

ניתנה היום, ‏ח’ באלול התשע”ט (‏8.9.2019).

ש ו פ ט ש ו פ ט ת ש ו פ ט

_________________________

19028880_Z03.docx   מא

מרכז מידע, טל’ 077-2703333 ; אתר אינטרנט, http://supreme.court.gov.il

0 0

About Post Author

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן לרבות ניתוק ילדים מהורים, הוצאת ילדים לפנימיות, אומנה ומרכזי חירום, על פי החלטות בתי המשפט. לורי שם טוב אמא ל- 2 ילדים אשר הוצאו מחזקתה ע"י רשויות הרווחה בשנת 2009 באופן ברוטלי ובאמצעות שוטרים אשר נשלחו לקחת את ילדיה ממשמורתה ולהעבירם למרכז חירום. מאז לקיחת ילדיה של לורי שם טוב מחזקתה, החלה לשמש שופר להורים, אימהות ואבות אשר הגיעו עד סף אבדון, ואשר לולא הסיקור המקצועי והמסור, ולולא פרסום הטרגדיות שמערכת המשפט והרווחה גרמה להן, הם היו עוזבים את העולם הזה. לורי שם טוב זוקפת לזכותה מאות מקרים של התערבויות מוצלחות אשר הסתיימו בהשבת הילדים לחיק הוריהם.
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Print Friendly, PDF & Email
Please follow and like us:
error0