השופט ליאור ברינגר (משפחה ת”א) נתן צו הורות פסיקתי לשתי אימהות כשאחת מהן אינה תושבת ישראל תמ”ש 46860-04-18

השופט ליאור ברינגר (משפחה ת”א) נתן צו הורות פסיקתי לשתי אימהות כשאחת מהן אינה תושבת ישראל תמ”ש 46860-04-18
Spread the love

השופט ליאור ברינגר נתן צו הורות פסיקתי לשתי אימהות, כשהאמא השנייה אינה תושבת ישראל, ושוהה בארץ מכוח אישור זמני 10 שנים. השתיים מקיימות קשר זוגי משנת 2009, ביום 12.3.18 נישאו זו לזו. ביום 25.11.13 חתמו בפני עו”ד על תצהיר זוגיות בו הצהירו על היותן ידועות בציבור ועל רצונן להביא לעולם ילדים משותפים ולגדלם בצוותא כאימהות שוות זכויות וחובות.

ביום 19.12.15 חתמו שתי הנשים על הסכם הורות המחייב את שתיהן לדאוג לכל הילדים המשותפים.  ב- 2016 נולדה הקטינה ושתיהן מגדלות אותה בשיתוף מלא כשתי אימהות לכל דבר, מעניקות לה חום ואהבה רבה מתוך תחושה עמוקה של מחוייבות ומסירות כלפי התינוקת שלהן.

השופט ברינגר קבע כי בשלו התנאים למתן צו הורות פסיקתי, חרף התנגדות היועמ”ש שטען כי מבקשת 2 אינה אזרחית ישראל, אין לה מעמד קבוע בארץ והיא שוהה בישראל מכוח היתר זמני שניתן לה ומוארך מעת לעת והסיבה השנייה היא החשש שאנשים יבקשו להיכנס לארץ ולבסס בישראל מעמד שהיה של קבע באמצעות צווי הורות פסיקתיים.

השופט בחן את טובת הקטינה וקבע חד משמעית כי טובתה שיינתן צו הורות פסיקתי כמבוקש.

תמ”ש 46860-04-18 פסק דין צו הורות פסיקתי לשתי אימהות, קובץ pdf

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *