משרד הרווחה הפקיר נשים מוכות להתעללות מצד מנהלת מעון לנשים מוכות: הרעבה, איומים והתעללות פיזית ונפשית

משרד הרווחה הפקיר נשים מוכות להתעללות מצד מנהלת מעון לנשים מוכות: הרעבה, איומים והתעללות פיזית ונפשית
אישה מוכה
Spread the love

תחקיר Ynet חושף, נשים שברחו מביתן עם ילדיהן הגיעו למקלט לנשים מוכות, ספגו התעללות קשה מצד מנהלת המעון: הרעבה, אין מזגן בחדרים בחודשי הקייץ הלוהטים, והנשים מחוייבות להישאר נעולות בחדרן במרבית שעות היממה ביחד עם ילדיהן. מהבית אל הכלא הנעול.

מעון לנשים מוכות, אמור לספק עזרה ראשונה בהולה מצילת חיים לנשים שנאלצו להימלט על נפשן עם ילדיהן, לאחר שחוו אלימות בבית. אלא שמתברר שעדיף לנשים להיות מוכות על ידי בני זוגן מאשר לעבור השפלות והתעללות מצד מנהלת מעון לנשים מוכות. מעונות לנשים מוכות מתוקצבים על ידי משרד הרווחה ועל ידי המדינה, ותורמים שונים בסכומים ניכרים. בפועל הנשים הנמצאות במקלט לא מקבלות סיוע, ושום דבר מתוך הרשימה של משרד הרווחה לא ניתנת לנשים האומללות.

ראו מה מפרסמים במשרד הרווחה: “מתן סיוע וטיפול לנשים ולילדים בשעת משבר, בניית תחושת בטחון, הערכה וכבוד עצמיים”. מה בפועל מקבלות הנשים במקלט? השפלות, איומים בסילוק מהמקלט, הרעבה, שום עזרה הן לא מקבלות, וגם לא מקבלות את סל השיקום שמגיע להן כדי שיוכלו להתחיל את חייהן מחדש מחוץ למקלט.

מתוך פרסום משרד הרווחה:

פרסום משרד הרווחה המתאר מה מגיע לנשים. בפועל, הנשים לא מקבלות שום דבר מתוך רשימה זו
פרסום משרד הרווחה המתאר מה מגיע לנשים. בפועל, הנשים לא מקבלות שום דבר מתוך רשימה זו

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *