הכל כלול: תחקיר נפגעות תקיפה מינית עו”ד יערה רשף טענה שהיא מייצגת בהתנדבות ודרשה 16,500 ש”ח

Spread the love

ת’ נערה בת 17 מהרצליה עברה אונס קבוצתי על ידי 3 נערים (בני 20 – 22 מהרצליה ומדרום הארץ) בערב שני של חג פסח אפריל 2017, התלוננה במשטרה כי השלושה אנסו אותה במשך שעות. משפחתה של הנערה נקלעה למצוקה ויצרה קשר עם עמותת “אחת מתוך אחת” שפועלת למען נפגעות תקיפה מינית.

בזכות עדויות שהגיעו לעמותה התפוצצה פרשת יזם הנדל”ן אלון קסטיאל והוגש נגדו כתב אישום. העמותה מעידה על עצמה שהיא בעיקר משמשת אוזן קשבת לנערות.

עו”ד יערה רשף שמייצגת בשנים האחרונות נפגעות תקיפה מינית, היא חברתה הטובה של עו”ד גל שרגיל מייסדת עמותת “אחת מתוך אחת”, ותקופה ארוכה הציגה עצמה כיועצת המשפטית של “אחת מתוך אחת”.

עו”ד גל שרגיל: מעולם היא לא הייתה היועצת המשפטית שלנו כעמותה. היא יעצה לנו קצת, לפני. מעולם היא לא יעצה לנו כעמותה. גם על סמך מה שהיא עשתה קודם אני לא חושבת שזה היה נכון להציג את עצמה ככה.

גילינו את זה בסביבות מאי, אני חושבת שהתפוצץ גם כל מיני דברים עם הנערה, ואז אנחנו פרסמנו שהיא לא חלק מהצוות המקצועי שלנו כבר מ-2015. אני אגיד לך את האמת, היא הייתה חברה שלי. יכול להיות שמפה זה הבלבול. זה ממש מצער אותי.

עו”ד יערה רשף הצהירה בראיונות שהיא עוזרת לנערה משפטית בהתנדבות וכי המצב המשפחתי של הנערה קשה.

רשף אף צוטטה אומרת: “המשפחה לוותה על ידי עובדת סוציאלית מהרווחה, שלא נתנה מענה למצבה הנפשי של הנערה והדברים הידרדרו. בערב שבת קיבלתי טלפון מהאם והתגייסתי. מיד הבנתי שאין שם כסף והיה לי ברור שאני צריכה לעשות את זה בהתנדבות ושצריך לשקם את הנערה”. הכתבה הזאת נועדה לגרום לגולשים לפתוח את הלב ואת הכיס ולתרום למיזם “מימונה” למען שיקומה של הנערה.

ידוענים רבים גוייסו למשימה, ו- 111,000 ש”ח גויסו לטובתה. הכסף הועבר במלואו לאיגוד מרכזי היוסע לנפגעות תקיפה מינית, אלא שאז התברר שעורכת הדין שהצהירה כי היא מסייעת בהתנדבות דרשה לקבל מכספי הקרן סכום של כ-16,650 ש”ח ממה שגויס.

הכסף הועבר אליה בהסכמת הנערה שאף חתמה על כך.

וכך אמרה גורמת בכירה שהיתה מעורבת בגיוס: היה עניין סביב הכסף. היא החתימה אותה שם על משהו בנאמנות, אני לא יודעת מה הסיפור. מפי הנערה ומפי המשפחה היו עניינים משמעותיים בהתנהלות מול יערה.

הכל כלול: הנערה בכלל קיבלה את הכסף?

תשובה: את צודקת. היה עניין.

הכל כלול בדק מול הגורם המפנה “אחת מתוך אחת”, אם עורכת דין רשף אמורה היתה לגבות שכר טרחה בעבור הטיפול בנערה.

תגובת העמותה: העמותה לא ידעה כי הועברו כספים בפועל, עד ששמעו על כך מהתקשורת.

עו”ד גל שרגיל, יו”ר עמותת “אחת מתוך אחת”: ליערה אני כבר לא מפנה… מספר רב של חודשים אני כבר לא מפנה אליה. בדיעבד הבנתי שהיא פחות מחויבת אבל נגיד חשבתי שהנשים האלה יהיו יותר מחויבות כדי את יודעת, בטח לא לקחת כסף על פגישת יעוץ, גמישות אולי בתשלום של השכר טרחה.

לעורכת הדין שמורה הזכות המלאה לגבות שכר טרחה, אולם השאלה היא מדוע הצהירה שתעשה זאת בהתנדבות? לכתבה של ת’ מחודש פברואר 2019 במעריב ולמצבה הכלכלי הקשה שלה ושל משפחתה כנסו: https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-686268

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *