משטרת ישראל מרחב דוד ירושלים. תמונה דוברות המשטרה

2 שוטרים בירושלים העבירו דיווח כוזב בבקשות לסיוע שכר הדירה תיק ביד”מ 31/19

Spread the love

חוקר ששירת במחלק פשעים במשטרה ושני שוטרים במרחב דוד הורשעו בבית הדין המשמעתי של המשטרה כי העבירו דיווח כוזב בבקשות לסיוע בשכר הדירה: “מצער ומעורר דאגה”

מבוכה למשטרה: שוטרים בירושלים העבירו דיווח כוזב בבקשות לסיוע שכר הדירה

שוטרים שמשרתים במחוז ירושלים, אך מתגוררים במקום מרוחק, יכולים לבקש מהמשטרה סיוע בתשלום שכר דירה שהם שוכרים בירושלים. בית הדין המשמעתי של המשטרה נתקל השנה בשני מקרים שונים, בהם שוטרים העבירו דיווח כוזב על גובה שכר הדירה.

בגזר דין שהתקבל בבית הדין המשמעתי של המשטרה, שני שוטרים ששירתו במרחב דוד, בדרגת רס”ר, הורשעו על פי הודאתם בעבירה של מסירת דיווח כוזב בעניין הקשור בשירות במשטרה.

לפי גזר הדין, החל מיום 1.12.17, השוטרים התגוררו בדירה שכורה בשכונת קרית מנחם בירושלים. בבקשתם לקבלת סיוע ם רשמו בכזב כי שכר הדירה שמשולם על ידי כל אחד מהם בפועל הוא 3,000 שקלים, בעוד שחלקו של כל אחד מהם בשכר הדירה עמד על 2,000 שקלים. בבדיקה שנערכה לבקשות של השוטרים במטה הארצי של המשטרה עלה חשד כי הם דיווחו דיווח כוזב ולכן בקשותיהם לא אושרו ולא שולם להם שכר דירה.

אחד השוטרים פוטר מהמשטרה והביע צער על המעשים. השוטר הנוסף, שהושעה, לקח אחריות על מעשיו וציין את שירותו הטוב והוסיף כי הוא רוצה להמשיך לשרת במשטרה.

הרכב השופטות נצ”ם רקפת לוין, סנ”ץ תמר עמית וסנ”ץ מיכל שור-אדלר החליט להשית על השוטר הראשון, שפוטר מהמשטרה עונש של נזיפה חמורה וקנס כספי בסך 1,000 שקלים שישולם בשני תשלומים שווים ורצופים. לגבי השוטר השני, שהושעה, נגזר עונש של נזיפה חמורה, הורדה בדרגה אחת לתקופה קצובה של שישה חודשים, מתוכם חודש אחד בפועל והיתר על תנאי.

במקרה נוסף חוקר בדרגת רס”ר במחלק פשעים במשטרת ירושלים, הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסכם שנחתם עם המחלקה לחקירות שוטרים, בעבירה של מסירת הצהרה כוזבת בעניין הקשור בשירות במשטרה.

לפי גזר הדין החוקר שכר חדר בדירה בירושלים בעלות חודשית של 1,700 שקלים. בנובמבר 2017 הגיש החוקר בקשה לסיוע בתשלום שכר הדירה, אליה צירף את חוזה השכירות “בו כתב בכזב כי דמי השכירות החודשיים הינם בסך 1,800 שקלים כולל תשלום עבור מים, חשמל וארנונה”.

הבקשה הוחזרה לחוקר בטענה כי סיוע הכספי מטעם משטרת ישראל כהשתתפות בתשלום שכר דירה ניתן רק עבור שכר דירה, ולא עבור הוצאות נלוות. לכן נדרש ממנו להבהיר מהו גובה שכר הדירה. החוקר הורשע כי כשהעביר שוב את חוזה השכירות בשנית הוא שוב כתב בכזב כי גובה דמי השכירות עומדים על 1,800 שקלים, לא כולל מים, חשמל וארנונה.

לאחר חקירתו במח”ש עזב החוקר את הדירה באופן מידי ועבר להתגורר בבית השוטר. החוקר סיפר לבית הדין המשמעתי בין השאר כי “הן בצה”ל והן במשטרה הוא גדל, למד ועבד על פי ערכי המשטרה ובהם יושר ואמינות כערך עליון”. לדבריו הוא למד משפטים תוך כדי השירות ורצה לצאת לקורס קצינים ולהתמחות בעריכת דין במשטרה. לסיום דבריו ביקש את התחשבות בית הדין בעונש.

“פעם נוספת נדרש בית הדין לדון בתיק שעניינו דיווח כוזב באשר לגובה שכר הדירה שהשוטר שילם בפועל, זאת במסגרת בקשה לקבלת סיוע מהמשטרה והשתתפות בתשלום שכר הדירה, ומצב דברים זה מצער ומעורר דאגה”, צוין בגזר הדין.

הרכב השופטות ניצב משנה רקפת לוין גורדון, סגן ניצב תמר עמית וסגן ניצב גלעד בהט החליט בחודש אוגוסט השנה להשית על החוקר עונש של נזיפה חמורה והורדה בדרגה אחת לתקופה קצובה של שישה חודשים, מתוכם חודש אחד בפועל והיתר על תנאי.

גזר דין ביד”מ 31/19 2 שוטרים בירושלים העבירו דיווח כוזב בבקשה לסיוע בשכר דירה, קובץ pdf

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.