רוהן פרז (13) שגורש מישראל לפיליפינים ביחד עם אימו רוזמרי מבקש מממשלת ישראל: “אל תגרשו עוד ילדים”

רוהן פרז (13) שגורש מישראל לפיליפינים ביחד עם אימו רוזמרי מבקש מממשלת ישראל: “אל תגרשו עוד ילדים”
רוהן שגורש מישראל לפיליפינים מבקש מממשלת ישראל: " אל תגרשו עוד ילדים"
Spread the love

הילד רוהן בן 13 שנים, שגורש מישראל עם אימו רוזמרי פרז לפיליפינים, מודה לכל מי שראה, צפה והקשיב לתחקיר אודותיו. רוהן חושב שהוא יחזור לישראל. הוא לא יודע שאין לכך שום סיכוי. ברגע שהמדינה מגרשת מישהו מהמחוז שלה, הוא מסומן לעד במחשבי שדה התעופה, ולעולם לא יוכל לשוב לכאן, גם לא באשרת תייר.

רוהן אומר על מגוריו בפיליפינים: “אני לא רוצה להיות פה. מדינה זרה. מדינה שאני בכלל לא מכיר. אני מודה לכל מי שיכול לעזור לי”.

רוהן דובר את השפה העברית, נולד בישראל, והוא רואה את עצמו ישראלי לכל דבר. התחקיר המרגש שנעשה בעניינו מעלה שאלות אתיות קשות ביותר בדבר המוסריות של מדינת ישראל כלפי הילדים שנולדו בארץ, לא מכירים משהו אחר, ולאחר שנים רבות, הם מוצאים עצמם בהגלייה, ללא שהם נוטלים את חפציהם או את כספם.

במקרה של רוהן, הוא גורש עם אימו רוזמרי, כשרק הבגדים שהם לובשים עליהם. ללא כסף, ללא חפצים. סולק לפיליפינים, לשדה התעופה, ומשם הופקר לגורלו. ראו בתחקיר למטה את סיפורו של רוהן.

רוהן למד בבית ספר ביאליק-רוגוזין בת”א. חבריו התגייסו והפגינו למען הישארותו בארץ. לשווא.

המחנכת של רוהן, אופיר שי לייבוביץ, מספרת: “התחושות מאוד קשות. הילדים מספרים שהם לא ישנים בלילה. הם לא מצליחים להירדם. הם יושבים ליד החלון ומסתכלים לראות אם יבוא שוטר, או איך יבוא שוטר”. גם המחנכת בבית הספר ביאליק-רוגוזין הגב’ מאיה אלשוך אומרת: “אנחנו מלמדים אותם שבית הספר זה הבית השני שלהם, שזה המקום הבטוח שלהם, ואז פתאום באים ולוקחים אותם למתקן כליאה.”

התחקיר על רוהן, “אני מרגיש כאן כמו חייזר” החיים החדשים של רוהן פרז, ילד בן 13, ישראלי שגורש לפיליפינים

ומתחתיו התחקיר של סילוק וגירוש רוהן ואימו מישראל:

“אין להם לב, הם רק חושבים על חוקים. לא איכפת להם איך אנחנו מרגישים”, כך אמר רוהן בבכי לכתב הישראלי, כשעלה לטיסה רק עם בגדיו על גופו יחד עם אימו לפיליפינים.

בת דודתו אנג’לה פרז: “זה ילד. הוא לא יודע מה. אין לו שום דבר, אין לו מושג מה יש בפיליפינים. הוא השאיר הכל פה בישראל. כל החברים שלו פה”.

באופן מפתיע מי שהתראיינה למענו של רואן פרז בן ה-13, זו נשיאת ביהמ”ש העליון לשעבר דורית ביניש, שאמרה את הדברים: “הדבר הוא לא בידי שמיים, הוא בידי אנוש. גם החוק הוא בידי אדם. הילדים נולדו כאן, התחנכו כאן, אין להם שפה אחרת, הם דוברי עברית. במצב הזה האישה אולי הפרה את ההתחייבות שלה, אבל במה חטאו הילדים?”

 

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *