6 שנים ו-4 חודשים לתושב לוד חאלד אבו עסידה היכה את אחותו שלא רצתה לקנות לו סיגריות בפניה וגופה ושבר לה את חוליית הצוואר בנוסף הורשע על עבירות החזקת סמים מסוכנים ת”פ 13642-10-18 ב

6 שנים ו-4 חודשים לתושב לוד חאלד אבו עסידה היכה את אחותו שלא רצתה לקנות לו סיגריות בפניה וגופה ושבר לה את חוליית הצוואר בנוסף הורשע על עבירות החזקת סמים מסוכנים  ת”פ 13642-10-18 ב
אלימות במשפחה. תמורת אילוסטרציה
Spread the love

חאלד אבו עסידה, תושב לוד, התגורר עם אחותו בביתה לאחר ששוחרר ממאסר בכלא. ביום 8.8.18 שעה 11:30 ביקשה אחותו לצאת מן הבית ולקנות ספרים עבור ילדיה לשנת הלימודים החדשה. חאלד, אחיה אסר על האחות לצאת מן הבית וביקש כי תיתן לו את הכסף שחסכה לסיגריות.

האחות השיבה לחאלד שאין לה כסף לכך, ואז חאלד היכה אותה באמצעות מקל מטאטא בפניה, בגבה, בידה השמאלית, בעורפה, ושבר לה את חוליית הצוואר, עד שאיבדה את ההכרה ונפלה על הריצפה. עקב המכות שחטפה מאחיה, נגרמו לה חבלות בראש, בצד הימני, בזרוע, נפיחות באמת יד ימין ושבר בחוליה C6 של עמוד השדרה עמוד שידרה צווארי.

בנוסף, במסגרת כתב אישום נוסף שהוגש נגד חאלד, שלא קשור לתיק האלימות שלו כלפי אחותו, הוא הורשע בעבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית, ובתאריך 2.3.17 הוא התייצב לריצוי מאסר בכלא ניצן. באותה עת, כשהוא כבר היה במכלול הקליטה שבכלא, הוא החזיק שתי מנות סם מסוג הרואין במשקל כולל של 2.14 גרם נטו, ומנת סם הרואין במשקל 0.98 גרם נטו אותם הוא פלט מפיו, סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל 1.04 שגם אותו הוא פלט, יום למחרת מקיבלתו, ובהמשך היום פלט מקיבתו סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.8840 גר’.

בעקבות הודאתו בהחזקת הסם הוא צירף תיק נוסף שהתקיים בביהמ”ש השלום רחובות ובו עבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית, שם הוא הואשם על החזקת סם בתאריך 28.2.17 בהחזקת סם 2.83 גר’ נטו הוראין, 0.88 גר’ נטו קוקאין במשקל 0.359 גרם.

כפי שאתם מבינים, מדובר בעבריין רצידיביסט, שהשתחרר מהכלא על החזקת סמים בתקופה קצרה ביותר, הגיע לבית אחותו בלוד, תקף אותה באכזריות סדיסטית, רק בגלל שלא רצתה לקנות לו סיגריות, כי חסכה את הכסף לספרי לימוד לילדיה.

השופט מנחם מזרחי כותב, שבדרך נס לא גרם חאלד לאחותו נכות צמיתה, והמניע לפרץ האלימות שלו, הינה הרודנות שהנהיג בביתו, ותחושת אדונות על גורלה של אחותה, אשר העזה להמרות את פיו, יצאה מן הבית בניגוד לדעתו, לקנות ספרים לילדיה.

לא מדובר באלימות היחידה של חאלד, גם את אימו הוא תקף בעבר בשנת 2017, אז נגזר דינו ל-9 חודשי מאסר על עבירות החזקת סמים שלא לצריכה עצמית ואלימות כלפי אימו, הוא ביקש מאימו סליחה.

השופט מנחם מזרחי ממשיך וסוקר את עבריינותו של חאלד, שגם בשנת 2014 ישב בכלא, על עבירות סחר בסמים וגם אז איים על סוהר, ביוני 2017 נגזר דינו על החזקת סכין, כנראה שלא למטרה כשרה, כך שעברו שזור במעשי אלימות וסמים.

חאלד אילץ את אחותו המתלוננת להעיד במשפט, והשופט מפרט שהמהלך לא היה פשוט כלל ועיקר, מאחר והיא חששה להתעמת איתו, כולל אחיו זיאד, שגם הוא פחד להתעמת עם אחיו, והגיע לביהמ”ש להעיד נגדו עם צו הבאה. המשפחה סירבה לשתף פעולה עם רשויות האכיפה, ואמרה שהם יסגרו את הנושא בתוך המשפחה.

בעת מתן עדותו אמר חאלד: “אני אוהב את אחותי”.

השופט מנחם מזרחי ציין:

“אבוי לאהבת אח שכזו, שמובילה אותו לשבור מקל מטאטא על גופה ולגרום לה לשבר בחולית הצוואר. הכך ינהג אח אשר אוהב את אחותו?”

“דברו האחרון למדני עד כמה מעוותת מחשבתו, הוא אינו מכיר בחומרת מעשיו, וגם עתה אינו מגלה כל אמפטיה למתלוננת”.

מסקנתו של השופטת מזרחי היא, שמדובר בנאשם אשר ביצע מעשה אלים חמור, ועבירות סמים שאין להקל בהן ראש, בעל עבר פלילי נכבד, שעונשי המאסר שהוטלו בעברו והמאסרים המותנים לא הרתיעו אותו לחזור לעבריינות, שהתרבו ביחס אליו רק נימוקים לחומרה, ושיש לנקוט כלפיו בענישה מחמירה, לפי המתחמים המקובלים, אשר תשיב לו כגמולו, תרתיע אותו מלשוב ולבצע מעשי עבריינות כלפי אחותו ומלשוב ולבצע עבירות סמים.

השופט מזרחי גזר 2.530 חודשים (שנתיים וחצי) על עבירות האלימות, 15 חודשי מאסר על עבירות הסמים בתיק הראשון, 8 חודשי מאסר בתיק הסמים השני, וסה”כ 53 חודשי מאסר בפועל, שזה 4 שנים וארבעה חודשים.

בנוסף, השופט הפעיל 2 מאסרים מותנים נגדו, שזה 23 חודשים נוספים במצטבר לעונש המאסר.

כך שבסה”כ ירצה חאלד 76 חודשי מאסר בפועל שזה 6 שנים ו-4 חודשים.

בנוסף, השופט קבע קנס 5,000 ש”ח למדינה או 60 ימי מאסר תמורתם, ופיצוי לאחותו בסך 20,000 ש”ח שישולמו לא יאוחר מיום 1.2.2020. השופט הורה על השמדת הסמים.

6 שנות מאסר ו-4 חודשים למכה את אחותו באלימות קשה ביותר ועל עבירות החזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית, ת”פ 13642-10-18, ת”פ 3890-07-18, ת”פ 11023-02-18 השופט מנחם מזרחי. מדינת ישראל תביעות שולחת רמלה נ’ חאלד אבו עסידה, קובץ pdf

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *