השופט מני מזוז דחה עתירת אסיר בטענה לאי מיצוי הליכים נגד שב”ס שהפסיק השחרור המינהלי כי אין ממשלה בג”ץ 8555/19

השופט מני מזוז דחה עתירת אסיר בטענה לאי מיצוי הליכים נגד שב”ס שהפסיק השחרור המינהלי כי אין ממשלה בג”ץ 8555/19
אסירים משוחררים כפתרון לצפיפות במנהלי מוגבר
Spread the love

השופט מני מזוז מדגים אטימות כלפי אסירים הכלואים בצפיפות בשב”ס. השופט אמנון רובינשטיין הורה לשב”ס בשנת 2017 לקצוב לכל אסיר שטח מחיה של 4.5 מ”ר. כתוצאה מכך, בדצמבר 2018 החל שב”ס לשחרר אסירים על מנת לעמוד בהוראת בית המשפט העליון. שנה חלפה, הצפיפות בבתי הכלא לא השתפרה, רק הורעה. ביום 19/12/19 הודיע שב”ס כי הוא מפסיק לשחרר אסירים בשחרור מינהלי מוגבר, מהטעם שאין ממשלה.

בעקבות כך, הגיש עו”ד אריה בן ארי, הכלוא לתקופה של 30 חודשי מאסר עתירה בה הוא מבקש לכפות על שב”ס לנהוג כפי הוראת בית המשפט העליון. השופט מני מזוז דחה את העתירה בקובעו כי לא מוצו הליכים.

אלו הליכים היה אמור לנקוט עו”ד אריה בן ארי, כששב”ס מפר את הוראות החוק ומבזה את פסק הדין של בית המשפט העליון? המאחר ושב”ס הינו רשות אכיפה של מדינת ישראל, והרשות הזו מפרה את החוק, הרי שהיה על השופט מני מזוז לקבל את העתירה ולכפות על שב”ס לשחרר אסירים במינהלי מוגבר, ולקיים את הפסיקה של בית המשפט העליון.

אין זה סוד שהשופט מנחם מזוז איננו באמת שופט, והוא למעשה משמש סניף של הפרקליטות, במתכונת האליטה שעיצב שי ניצן, משמע: פרקליט בגלימת שופט.

אין השופט מני מזוז יכול להתהדר ולו בפסק דין אחד שהוא לטובת זכויות האזרח, או יישום של זכויות יסוד כגון הזכות למשפט הוגן, הזכות לחופש מהפללה, הזכות לביקורת פוליטית. שום דבר. להיפך. קריאה של החלטות ופסקי דין של השופט מני מזוז, מעידה שהוא רואה את עצמו כשכיר חרב של הפרקליטות, אשר יגן על הפרקליטות ובמקרה זה שב”ס בחירוף נפש תמיד ולצמיתות.

אין זה פלא. מדובר בשופט יוצא הפרקליטות שגם עמד בראשה, שהדנ”א שלו הוא דנ”א של פרקליט הצמא לדם ולהרשעות. מיוחס לשופט מני מזוז בהיותו יועמ”ש הציטוט: “איננו ציידי גולגולות אנחנו לא תולים נאשמים או מורשעים על הקיר ולא על החגורה. לא בכך אנחנו נמדדים“. אלא שזו בדיוק השקפת עולמו: השב”ס משמש כצייד גולגולות, ובתי המשפט ישמשו חותמות גומי של שב”ס.

השופט מני מזוז דחה עתירת אסיר אריה בן ארי בגץ 8555-19

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *