מעון נווה רם בישוב רכסים בפיקוח משרד הרווחה גרם למותה של משי פרץ ז”ל בת 18 בשל רשלנות: “פיטמו בתרופות פסיכיאטריות שגרמו לנמק במעי”

מעון נווה רם בישוב רכסים בפיקוח משרד הרווחה גרם למותה של משי פרץ ז”ל בת 18 בשל רשלנות: “פיטמו בתרופות פסיכיאטריות שגרמו לנמק במעי”
משי פרץ ז"ל בת 18 במותה טרם עת
Spread the love

הוריה של משי פרץ, בת 18 מקריית אתא שסבלה מפיגור שכלי ומעיוורון, טוענים כי מותה נגרם בשל רשלנות מצד צוות המעדון שבו התגוררה במעון נווה רם בישוב רכסים: “פיטמו אותה בתרופות פסיכיאטריות שגרמו לנמק במעי” * מעון נווה רם: “המעון מטפל בכל מטופליו על פי הכללים”

הוריה של משי פרץ ז”ל מקריית אתא טוענים כי מותה נגרם בשל רשלנות והזנחה קשה מצד צוות מעון נווה רם ביישוב רכסים שבו התגוררה במהלך השנתיים האחרונות – כך מפרסם הבוקר כתב ידיעות אחרונות, ליאור אל-חי. “הם הרגו לנו את הילדה”, אומרים פאולינה ודוד פרץ,

“פיטמו את הבת שלנו בתרופות פסיכיאטריות שגרמו לה לנמק במעי ולכך שלא עשתה את צרכיה”.

משי, בת 18 במותה, סבלה מפיגור שכלי, אוטיזם ועיוורון. על פי הדיווח בידיעות אחרונות, בשנתיים האחרונות היא עברה בנווה רם ממסגרת של בית ספר בלבד למסגרת של מעון, שבו התגוררה גם בשעות שלאחר הלימודים.

מעון רם ברכסים משמש בית לאנשים עם רמות מוגבלות שכלית התפתחותית שונות, כולל סיעודיים, וכן לאנשים עם בעיות התנהגות. “מרגע שהעברנו אותה מסגרת, בתוך המעון התרחשו דברים מוזרים”, אומר האב לידיעות אחרונות, “הם אמרו לנו שהיא מתפרעת וגרמה לעצמה שברים ביד וברגל”.

האם פאולינה סיפרה:

“צוות המעון היה רשאי לתת לבת שלנו תרופות באישור שלנו כאפוטרופוסים. כעסתי שכל שבועיים בערך הם ביקשו להוסיף תרופה או לשנות תרופה בטענה לחוסר שקט של הבת. אמרתי להם, ‘אתם מעמידים אותי במצב בלתי אפשרי, אני לא יכולה ללכת נגד הרופאה שלכם”.

ההורים, תושבי קריית אתא, טוענים כמור כי ריבוי תרופות פסיכיאטריות שניתנו לבתם גרמו לה לעצירות קשה ולנמק במעי. “הבת שלי הגיעה למצב שהיא הקיאה צואה”, סיפרה אמה לידיעות אחרונות.

ביום רביעי שעבר פונתה משי במצב קשה מאוד אל המרכז הרפואי כרמל בחיפה, שם נפטרה. ההורים הגישו תלונה במשטרת זבולון נגד המעון ומנהליו. כבר למחרת נחקרו גורמים במעון תחת אזהרה. גופתה של משי הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר לקביעה סופית של סיבת המוות ובו זמנית ההורים פנו באמצעות עורך דינם למשרד הבריאות שיחקור את הנושא.

מעון רם ברכסים העביר את תגובתו באמצעות עורך דין: “המעון מטפל בכל מטופליו בקפדנות ועל פי כל הכללים. כך גם טופלה משי פרץ ז”ל. להנהלת המעון יש תשובה משכנעת ומתועדת לכל שאלה שתישאל בחקירה. כדי לא לפגוע בפרטיות המנוחה ומשפחתה ולא לפגוע בחקירה, לא נוכל לפרט מעבר לכך”.

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

כתב לענייני משפט, חושף פרשת שחיתות השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט. השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה היא משמשת סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *