השופט נעם סולברג מונע מאסירים טיפול שיניים פרטי בטענה שלשב”ס רופאים מקצועיים ששמים תותבות במקום טיפולים פרוטטיים של כתרים או שתלים רע”ב 8381/19

השופט נעם סולברג מונע מאסירים טיפול שיניים פרטי בטענה שלשב”ס רופאים מקצועיים ששמים תותבות במקום טיפולים פרוטטיים של כתרים או שתלים רע”ב 8381/19
Spread the love

אסיר בשם מחמד טברי, ביקש להכניס רופא שיניים פרטי למרפאת השיניים של שב”ס בכלא בו הוא שוהה, על חשבונו, כדי לעבור טיפולי שיניים פרוטתיים הכוללים: כתרים או שתלים, מאחר וטיפולי השיניים של שב”ס כוללים אך ורק עקירות ובמקרה הצורך תותבת שמגיעה לאחר חצי שנה אם בכלל, ללא דבק להדבקת התותבת וללא ריפוד התותבת.

האסיר הגיש עתירת אסיר שנדחתה בביהמ”ש המחוזי וערער עליה לעליון. אלא שהשופט נעם סולברג, יודע שפסקי הדין מפורסמים בגלוי, ולכן הוא מטעה את הציבור בהחלטה שקרית ומפוברקת, ומנסה להציג את שב”ס כגורם המספק שירותי רפואה מקצועיים. מדובר בשקר. רופאי השיניים של שב”ס מספקים אך ורק טיפולי עזרה ראשונה הכוללים עקירת השן. אין בשב”ס אפשרות להציל את השן, לעשות טיפול שורש. זה לא קיים. בשב”ס אין מומחים. המומחיות של שב”ס היא בלהתעלל בעצורים ובאסירים ובוודאי לא לסייע להם.

בעמוד 3 להחלטה המרצע יוצא מהשק והשופט כותב סעיף 6: “…לפנים משורת הדין, אם הפתרון שהוצע בדמות תותבת הוא אכן הפתרון הנכון”.

זו, דרך אגב הייתה עתירת האסיר, לקבל טיפול רפואי הולם, להציל את השיניים הטבעיות שלו, לבצע טיפול שורש ולשים כתר, או בהתאם להחלטת הרופא, במידה והאסיר יזדקק לעקירה לבצע שתל, בהתאם לגילו של האסיר, לשים בפה כתרים או שתלים, שכן לא יעלה על הדעת, שבחור צעיר יצטרך לעקור את כל שיניו ולשים תותבות, במקום לטפל באופן נקודתי בשן החולה, לשים בה שתל או כתר, על פי הבחנת הרופא.

השופט סולברג “שכח” שגם אסיר הוא בן אדם, וגם לאסיר יש זכויות לקבל רפואה מקצועית, שאינה כוללת את הקצבים של שב”ס שעוקרים שיניים ללא הבחנה והפתרון שלהם תותבת נשלפת, ללא אפשרות לקניית דבק להדבקת התותבת, ללא אפשרות לרפד את התותבת כדי להתאימה למבנה הפה, ועוד חולאים שונים של רפואת השיניים האיומה של שב”ס.

דוגמא לשיניים תותבות. שב"ס לא מספק טבלית לניקוי השיניים, ועל האסיר החי עם 7 אסירים נוספים בתא צפוף ומצחין, לשים את השיניים שלו בכוס, כשאסיר אחר עלול לגנוב לו את השיניים, מאחר ובכלא גונבים הכל
דוגמא לשיניים תותבות. שב”ס לא מספק טבלית לניקוי השיניים, ועל האסיר החי עם 7 אסירים נוספים בתא צפוף ומצחין, לשים את השיניים שלו בכוס, כשאסיר אחר עלול לגנוב לו את השיניים, מאחר ובכלא גונבים הכל

19083810.O01

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *