תלונה מוצדקת נגד השופטת שרון לארי בבלי נגד הרב אליעזר ברלנד על בעיותיו הרפואיות: “הבנתי שהוא לא פרגית בת 17 שיאכל מנטוס” בנוסף צילמה בנייד שלה את הרב ולא ידעה להסביר למה

תלונה מוצדקת נגד השופטת שרון לארי בבלי נגד הרב אליעזר ברלנד על בעיותיו הרפואיות: “הבנתי שהוא לא פרגית בת 17 שיאכל מנטוס” בנוסף צילמה בנייד שלה את הרב ולא ידעה להסביר למה
שרון לארי בבלי. צילום: בוצ'צ'ו
Spread the love

אורי שהם, נציב תלונות הציבור על שופטים, מצא תלונה מוצדקת על התבטאויותיה והתנהגותה של השופטת שרון לארי בבלי, ביהמ”ש שלום ירושלים, בעת הדיון על הארכת מעצרו.

ברלנד מואשם במרמת מיליונים כלפי חסידיו, כאשר לטענת המדינה הוא דרש וקיבל מהם סכומים גבוהים תמורת “ברכות” להחלמה ממחלות קשות, לשחרור מן הכלא ואף להחייאת מתים. בכתב האישום נגדו נאמר כי באחד מן המקרים הוא העניק לפונים אליו מה שהתחזה להיות תרופות פלא, בעוד שבפועל היו אלו סוכריות “מנטוס”.

בעת דיון בהארכת המעצר בחודש מארס, פירט הסניגור, עו”ד עמית חדד, את הבעיות הרפואיות מהן סובל ברלנד בן ה-82. לארי בבלי הגיבה: “הבנתי שהוא לא פרגית בת 17 ושייקח מנטוס“. הדברים נאמרו כאשר באולם נכחו עיתונאים רבים. לארי-בבלי לא הכחישה, ולדברי שהם – הביעה צער רב על האמירה בנוגע ל”מנטוס” והודתה שאמירת ה”פרגית” היוותה ניסוח רע; היא התנצלה על הדברים.

בנוסף, השופטת לארי בבלי צילמה את הרב אליעזר ברלנד במכשיר הטלפון הנייד שלה, ולא ידעה להסביר למה עשתה זאת. הנציב שהם העיר, כי עצם הצילום תמוה בפני עצמו.

שהם אומר:

“על שופט להקפיד על התבטאויותיו, לא כל שכן כאשר מתברר בפניו עניין הזוכה לסיקור תקשורתי נרחב, שבו קיים הד משמעותי לכל התבטאות של השופט. על השופט, כך מורים לנו כללי האתיקה, להדר לא רק בכבודם של בעלי הדין המתדיינים בפניו, אלא בכבודו של כל אדם, ומצופה היה מבית המשפט כי יברור את מילותיו ושלא ישתמש בביטויים בלתי ראויים, דבר שלא נעשה, למרבה הצער, על-ידי השופטת.

אין צריך לומר, כי אמירות מסוג זה מעלות חשש של ממש לפגיעה באובייקטיביות ובניטראליות המתחייבת מבית המשפט, וזאת אפילו מדובר בהתבטאויות אשר לא פגעו בהתנהלות התקינה של הדיון לגופו של עניין, ואף אם בית המשפט פעל על-פי סדרי הדין הנהוגים. התבטאויותיה של השופטת פגעו לא רק בדימוייה של השופטת כגורם אובייקטיבי וחסר פניות, אלא במערכת המשפטית כולה, דבר שאין לעבור עליו לסדר היום”.

בשל התבטאויותיה של השופטת שרון לארי-בבלי, ממליץ שהם בפני הנשיאה אסתר חיות לזמן אותה ולנזוף בה נזיפה חמורה, אשר תירשם בתיקה האישי.

תמצית החלטה שרון לארי בבלי בעניין מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, קובץ pdf

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *