השופט רחמים כהן: מפרסמים בפייסבוק הם בגדר צרכנים של פייסבוק ת”צ 7761-09-17

השופט רחמים כהן: מפרסמים בפייסבוק הם בגדר צרכנים של פייסבוק ת”צ 7761-09-17
פייסבוק
Spread the love

פייסבוק השביתה חשבונות של שתמשים אשר רכשו ממנה “שירותי פרסום”, ולכן נתבעה על ידם. פייסבוק טענה, כי מדובר במשתמשים פשוטים של פייסבוק, אשר השקיעו סכומים צנועים על פרסום עסקיהם.

השופט כהן ציטט בעניין נכט ההולם לעניין החלטתו:

“כאשר בוחנים את השאלה, האם המבקשים הם בגדר “צרכנים” של פייסבוק, לא ניתן להתעלם מהפער העצום שבין המבקשים לבין פייסבוק. המבקשים הם אנשים פרטיים, שרכשו מידי פעם שירותי פרסום ו”חבילות” שיווק ואילו פייסבוק היא תאגיד רב לאומי ורב עוצמה, שמעל לשני מיליארד אנשים ברחבי העולם משתמשים במוצריו. אי השוויון בין פייסבוק לבין המשתמשים הוא כה משמעותי, עד אשר יש בו כדי לטשטש את ההבדלים, אם קיימים, בין משתמשים שלהם פרופיל אישי בלבד לבין משתמשים שלהם גם “עמודים” עסקיים. ששניהם מצויים בעמדת נחיתות ביחס לפייסבוק ושניהם ראויים להגנות החקיקה הצרכנית”.

השופט קבע כי המבקשים הם בגדר “צרכנים” של פייסבוק.

תצ-27761-09-17-מפרסמים-בפייסבוק-הם-בגדר-צרכנים

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *