עו”ס חנה שטקלר הכושלת פוטרה ממשרד הרווחה כחוקרת נוער לאור תפקודה הלקוי תבעה נכות נפשית וזכתה ב-296,777 ש”ח מהשופטת אסנת רובוביץ ברכש

Spread the love

עו”ס חנה שטקלר ביחד עם אלין אלול הביאו לקריסת המערך המקצועי טיפולי של חסות הנוער, ולאור זאת פיטר אותן יוסי סילמן בשנת 2016. שטקלר וחברתה אלול, סחרו בילדים שחירותם נשללה והושמו בעל כורחם במוסדות המופרטים של הרווחה, שם עברו הקטינים התעללות, אונס, הכאות, קשירות ועוד. חלק מהילדים נרצחו בתוך מוסדות הרווחה, בלא שבוצעה חקירה על מותם (ראו פרשת אודל אמבש (16) ז”ל, אדיר רוהקר (16) ז”ל) ולא הוגש כתב אישום נגד מי מהאחראים על הקטינים. עו”ס חנה שטקלר ועו”ס אלין אלול הביאו תרבות ניהול כוחנית, תוך העדפה של חברות פרטיות על פני הניסיון הטיפולי של עמותות שלא למטרות רווח.

מי שהביא לפיטוריה של העו”ס הכושלת שטקלר היה המנכ”ל לשעבר אליעזר יבלון ז”ל, בחודש נובמבר 2015 כשטען:

“מתקיימת תרבות ארגונית בעייתית. יכול להיות שהעדר כלים ניהוליים מעצים את הקשיים. יש צורך בתהליך הבראה. תהליך הייעוץ הארגוני נכשל. תהליך ההבראה צריך לכלול מיסוד ליווי ארגוני פסיכולוגי. הבעיה העאיקרית היא יצירת דיאלוג. לאור האמור, החלטתי שגם חנה שטקלר וגם אלין אלול יועברו מחקירות הילדים לתפקידים אחרים. כאשר תנאים לא יורעו וזאת לצורך הליך הבראה של חקירות ילדים מחוז תל אביב. להבהיר: אין על פלונית אות קלון – אין מדובר באקט ענישה אלא לצורך הבראת המערכת. יש למצוא לחנה שטקלר תפקיד ראוי המתאים למעמדה באחריות רחל שרביט ואלמוג שרב למצוא לה מקום ראוי. לגבי אלין אלול – תועבר מחקירות ילדים. בשלב זה, תועבר במסגרת הטלת תפקיד ללשכת מנכ”ל.”

עו”ס שטקלר אמרה באותו מעמד:

“מאוד מעריכה את המאמץ שהמנכ”ל עושה כדי להבריא את המחוז. מפתיע אותי לוח הזמנים שהדברים יעשו תוך שבוע, לפני שנשאלתי אם יש תפקיד שמעניין אותי. 28 שנה אני במערכת”.

עו”ס חנה שטקלר טענה בבית המשפט נגד חברתה עו”ס אלין אלול, כי האחרונה פעלה לפגוע בה בכל דרך אפשרית, כשהיא משמיצה אותה ומאשימה אותה בהטרדות מיניות כלפי עובדים, טענות שהתגלו כשקריות.

לטענתה, יבלון לא נפגש עימה למעט פגישה אחת, בה התמקד בסיבות שהביאו אותה לעזוב את חקירות הילדים. כתוצאה מכך, לטענתה, היא קיבלה התמוטטות נפשית וחלתה בדיכאון קליני קשה.

יוצא איפוא, כי טוב עשה המנכ”ל הקודם שהעיף את עו”ס שטקלר הכושלת מתפקידה, שברגע שחל שינוי במצב התעסוקתי שלה, היא איבדה שפיותה. מה יגידו ילדים אומללים שהוצאו מביתם, ילדות שנאנסו, או ילדים שהוכו ונפצעו, ועו”ס חנה שטקלר במקום לסייע להם בתוך ביתם, שלחה אותם לסיבוב התעללות במוסדות הרווחה המופרטים? עו”ס כושלת זו שלא יכולה להתמודד עם ביקורת של המנכ”ל שניסה להבריא את החולי שהיא זו שגרמה למחלקה שלה, טוענת שמחלתה פרצה לפתע, אלא שמתברר שכל אותה העת המחלקה בניהולה הייתה חולה.

ראו את המשך עדותה של תשושת הנפש עו”ס חנה שטקלר: “התובעת הגיעה למצב בו בהתאם להנחיית רופאה תעסוקתית היא אינה יכולה להמשיך לעבוד, כמו כן המוסד לביטוח לאומי הכיר במצבה הנפשי כתאונת עבודה לאחר חקירה ובירור וקבע לה נכות צמיתה”. זה רק מעיד שהעו”ס החולנית הפעילה קשרים בביטוח לאומי, כי כל אזרח בשביל לקבל מהם נכות, עובר 7 מדורי גיהנום, ואילו הפסיכית הזו, קיבלה נכות צמיתה.

השופטת אסנת רובוביץ ברכש, מרחה את פסק הדין המשמים שלה 28 עמודים, כדי לפסוק לעו”ס החולנית 271,777 ש”ח. לא להאמין, כיצד ידי השופטת נפתחו כלפי עובדת סוציאלית ברוחב יד, ואילו כשמדובר באזרחים מן השורה שתובעים את המדינה, ידיה קפוצות, והיא מאשימה את הקורבנות.

חנה-שטקלר-נגד-משרד-הרווחה

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *