משרד הבריאות: ליקויים חמורים בהוסטל בית דפנה חולון בפיקוח משרד הרווחה שבו נהרגו 3 חוסים מהרעלת מזון: חיידקים צואתיים במזון, זוהמה בכל מקום ושרותי תחזוקה לקויים

Spread the love

משרד הבריאות בדק ומצא, ליקויים קשים במעון דפנה, חולון, המפוקח על ידי משרד הרווחה. ב26/4 דיווחנו על מותם של 3 חוסים ו-30 חוסים שאושפזו בבית חולים וולפסון, לאחר שאכלו מזון מקולקל שאינו ראוי למאכל אדם. משרד הבריאות מסר כי הליקויים הם בתחזוקה, בניקיון, במטבח ובמעון שמתוחזק על ידי חב’ דנאל משאבי אנוש, הנסחרת בבורסה. דהיינו, לא מספיק משרד הרווחה מוציא אנשים מהבית שלהם, כשהוא מעליל על ההורים חוסר מסוגלות הורית, אותם ילדים נשלחים למוסד, שסוחר על חשבונם בבורסה. דנאל +1.61%

במוסד דפנה, חולון, החוסים נמצאים ללא תעסוקה, בסביבה מזוהמת ומטונפת, ומשרד הבריאות קבע שהוגש להם אוכל לא ראוי למאכל אדם, תוצאות מעבדה של בשר שהוגש לדיירי המוסד בסוף אפריל הצביעו על חריגה בדגימה של חיידקים מסוג אי קולי וקלוסטרידיום.

מחברת דנאל שזכתה במכרז של משרד הרווחה לנהל את ההוסטל נמסר: “לומדים את הדוח כדי ליישם במהירות האפשרית”.

לאחר פטירתם של שלושה דיירים במעון בית דפנה בחולון ואשפוזם של דיירים נוספים, חברת משאבי האנוש, הסיעוד ושירותי הרפואה  דנאל +1.61%  ממשיכה בדיווחים השליליים ומדווחת כי בביקורת של משרד הבריאות התגלו “אירועי תחלואה חמורה במוסד ‘בית דפנה’ בחולון” שמתוחזק על ידי החברה.

על פי הדיווח, במכתב ששלח משרד הבריאות למשרד הרווחה:

“בביקורת התגלו ליקויים, חלקם חמורים, בתחזוקה וברמת הניקיון במוסד ובמטבח וכן, כי תוצאות מעבדה של בשר שהוגש לדיירי המוסד ביום 30.4.2022 הצביעו על חריגה בדגימה של חיידקים מסוג אי קולי וקלוסטרידיום”. 

מדנאל נמסר כי החברה “קיבלה את ממצאי הדו”ח ולומדת אותם. לצורך כך גייסה החברה את שירותיו של פרופ’ אייל לשם, מומחה לחקר מחלות זיהומיות, שבודק את הנהלים, יישומם ואת ממצאי הדו”ח, ולצידו גייסה החברה טכנולוג מזון”.

לאחר שמניית דנאל עלתה בשנה שעברה ב-37%, השנה זה כבר סיפור אחר והיא מאבדת גובה. החברה ירדה ב-37% ונסחרת היום במחיר של 440 שקל למניה ולפי שווי שוק של 2.39 מיליארד שקל. מה לא יעשו במשרד הרווחה וחברת כח אדם דנאל בשביל כסף? רק הכסף מעניין אותם, והחוסים, שימותו.

בתמונה: המזון המוגש לחוסים בבית דפנה, חולון, אוכל שאינו ראוי למאכל אדם, מכיל קוליפורמים צואתיים. ראו את מזרון המיטה עליו אמור לישון חוסה. חיות זוכות לחיים ראויים יותר. צואה מרוחה על הריצפה, כשאיש לא מנקה אותה וצחנה שלא ניתן להעביר דרך המצלמה. חייהם של חוסים 5/22 במשרד הרווחה. דמם הפקר.

האוכל המוגש לחוסים במעון בית דפנה חולון 5/22 צילום: N12
האוכל המוגש לחוסים במעון בית דפנה חולון 5/22 צילום: N12
מיטת חוסה במעון בית דפנה חולון 5/22. צילום N12
מיטת חוסה במעון בית דפנה חולון 5/22. צילום N12
צרכים הרצפה, מעון בית דפנה חולון. צילום N12
צרכים הרצפה, מעון בית דפנה חולון. צילום N12
מעון בית דפנה בחולון, שלט שהכינו משפחות החוסים לאחר מותם של 3 חוסים ממזון מקולקל ו-30 חוסים שקיבלו הרעלת קיבה ואושפזו: "החיים שלהם לא הפקר". צילום נדב אבס
מעון בית דפנה בחולון, שלט שהכינו משפחות החוסים לאחר מותם של 3 חוסים ממזון מקולקל ו-30 חוסים שקיבלו הרעלת קיבה ואושפזו: “החיים שלהם לא הפקר”. צילום נדב אבס

Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.