75 אלף ש”ח פיצויים לגבר שזוגתו מעגנת אותו ומסרבת ליתן לו גט וצא”פ על שמה של המעגנת תלה”מ 21965-10-17

75 אלף ש”ח פיצויים לגבר שזוגתו מעגנת אותו ומסרבת ליתן לו גט וצא”פ על שמה של המעגנת תלה”מ 21965-10-17
מסורבות גט. תמונה: פייסבוק. עיצוב: ורד פרידמן
Spread the love

גבר שזוגתו מסרבת לתת לו גט תבע אותה בעילה של סרבנות גט בסך 500 אלף ש”ח. התביעה הסתיימה לאחר 3 שנים בפיצוי זעום של 75 אלף ש”ח ו-15 אלף ש”ח הוצאות שכר טרחת עו”ד.

למה בית המשפט לא מגלה לנו את שמה של האישה המעגנת, ולמה לא הוצא צו המתיר לבצע שיימינג למעגנת, בדיוק כמו שנעשה לעודד גז? אם כבר שוויון, אז עד הסוף.

ראו:  אשתו נישאה, אך ביה”ד קבע: סרבן הגט עודד גז יועמד לדין פלילי

כנגד עודד גז שעיגן את אשתו, יצאו פוסטים ברשתות החברתיות ובו החלטת בית הדין הרבני להרחיקו מן הציבור בשל סירובו העיקש לתת לאשתו גט. הפוסט פרסם את החלטת בית הדין הרבני לנדותו, ובאמצעות ‘הרחקות רבנו תם’ הפך לשיימינג והחל קמפיין ציבורי נרחב נגד גז. בעקבות הפרסום הודח ד”ר גז מתפקידו כמרצה לפיזיקה באוניברסיטה ואף נודה מקהילתו ברעננה.

בפסק הדין של השופטת שירה חני, כלפי אישה מעגנת, היא מציינת כי ביום 16/3/15 ניתן פסק דין של בית הדין הרבני, המחייב את הצדדים להתגרש זה מזו, וערעור האישה לבית הדין הרבני הגדול נדחה.

הגבר טען כי האישה סירבה לקיים איתו יחסי אישות, השפילה אותו ורמסה את כבודו, תוך שהיא מגישה תלונות שווא נגדו ומאיימת עליו ברצח.

השופטת חני כתבה כי עד היום מסרבת הנתבעת לקבל את גיטה. הצדדים פרודים פיזית מזה כ-7 שנים, ולתובע יש בת זוג אחרת מזה כ-4 שנים.

סופו של דבר השופטת מצאה לקבוע פיצוי חד פעמי בשיעור 75 אלף ש”ח כנגד האישה שישולם תוך 90 יום, ושכר טרחת עו”ד בסך 15 אלף ש”ח.

אם היה מדובר במקרה הפוך, השופטת הייתה מחייבת את הגבר במלוא סכום התביעה, מפרסמת את שמו בראש חוצות, ומכניסה לו הוצאות באבי-אביו, ואם אפשר היה גם מסרסת אותו.

מדוע סרבנית הגט לא נמצאת מאחורי סורג ובריח?
מדוע סרבנית הגט לא נמצאת מאחורי סורג ובריח?

21965-10-17 אישה סרבנית גט תשלם 75 אלף שח

Print Friendly, PDF & Email
אדם

אדם

ביום 27/2/17 נעצרה העיתונאית לורי שם טוב מעצר פוליטי, על פרסום כתבות ביקורת על שופטים, עובדים סוציאליים ועובדי ציבור. השופטת רונית פוזננסקי כץ שטיפלה בחלק נכבד של בקשות המשטרה לצווי חיפוש במחשבים של שם טוב, הודתה בתיק אחר (אלוביץ-בזק) כי קיבלה את פני השוטרים אצלה בבית, ולא בבית המשפט, כי השוטרים בחרו בה כי ידעו שהיא נוהגת לחתום ולתת להם את כל מבוקשם ללא בעיות וללא חקירות, ולמעשה שימשה השופטת פוזננסקי כץ, סניף של הפרקליטות בתוך בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *