עו”ד מרגלית נח בעלת חברת “שי אפוטרופוסות וטיפול בחסויים בע”מ” גזל רכושה של חסויה לאחר מותה – שרה כהן ז”ל שנפטרה בשנת 2009 וביצעה רישום כוזב בטאבו בשנת 2012

עו”ד מרגלית נח בעלת חברת “שי אפוטרופוסות וטיפול בחסויים בע”מ” גזל רכושה של חסויה לאחר מותה – שרה כהן ז”ל שנפטרה בשנת 2009 וביצעה רישום כוזב בטאבו בשנת 2012
שרה כהן נפטרה 11 יום אחרי שנתפסה על ידי העובדת הסוציאלית שחטפה אותה למוסד גריאטרי ביום 28/6/2009
Spread the love

שרה כהן ז”ל נרדפה על ידי פקידי סעד מושחתים מלשכת רווחה תל אביב, בתיאום עם האפוטרופוסית העבריינית המורשעת ירדנה נילמן. כעבור חודשיים הועברה האפוטרופוסות על רכושה וכספיה של שרה כהן מהגנבת ירדנה נילמן לגנבת עו”ד מרגלית נח מנהלת חב’ שי אפוטרופוסות וטיפול בחסויים בע”מ, באישור ביהמ”ש בתיק תמ”ש 003749/08 ותמ”ש 55210/07. לא הייתה שום סיבה שבית המשפט ימנה אפוטרופוס חיצוני לרכושה של הגב’ שרה כהן, שכן בנה שמוליק, היה כשיר לטפל באימו ורכושה.

11 ימים אחרי שהקשישה שרה כהן, נחטפה על ידי העובדת הסוציאלית מעיריית תל-אביב למוסד גריאטרי, היא נפטרה במוסד.

התברר שתאוותם של פקידות הסעד ותאגידי האפוטרופוסות אינם מסתיימים עם מות החסוי, שכן מתברר שלאחר מותה של שרה כהן בשנת 2009, תאגיד האפוטרופוסות של מרגלית נח, אוחז ברכושה (דירתה וחשבונות הבנק) עדיין בשנת 2012.

החוק קובע וגם על פי אתר משרד המשפטים, תפקידו של אפוטרופוס מסתיים “במותו של החסוי. בסיום האפוטרופוסות עקב מותו של החסוי עובר כל רכושו ליורשיו החוקיים. האפוטרופוס יודיע מיד ליורשים ולאפוטרופוס הכללי על פטירתו של החסוי. עם קבלת צו ירושה או קיום צוואה יעביר האפוטרופוס את הרכוש ליורשים. אם לא מתקבל צו כאמור, יש לפנות לבית המשפט לקבלת הוראות במסגרת תיק האפוטרופוסות שהתנהל ע”ש החסוי”.

כפי שתוכלו לראות בנסח טאבו גוש 6932 חלקה 58 תת חלקה 13, הנכס מוקפא להסדר, מיום 15/4/2016, הגנבת מרגלית נח, לא רק שלא העבירה את רכושה של שרה כהן ז”ל, ליורשים החוקיים של שרה כהן, הגנבת מרגלית נח, צברה חובות מסים של עיריית תל-אביב על הדירה, בסך 9,155 ש”ח, מתוך מטרה להמשיך ולנהל רכוש שאין לה כל אחיזה בו, ו- 3 שנים אחרי מותה של כהן ז”ל, בתאריך 5/9/12 היא רשמה הערת אזהרה מטעם עצמה על הדירה של שרה כהן ז”ל. הדירה עוקלה בינתיים לטובת עיריית תל-אביב, כדי לגבות את החוב, בעוד שלו מרגלית נח הייתה יוצאת מהתיק של המנוחה, כמו שהחוק מחייב אותה, היורשים היו מסדירים את חובות המסים שהם בסכום זעום של פחות  מעשרת אלפים ש”ח, בעוד הדירה שוויה מיליוני ש”ח. מנהל העיזבון הודיע לבית המשפט בשנת 2013, כי מחק את כל הערות האזהרה לטובת עו”ד מרגלית נח.

זוהי דוגמא לעושק וניצול של האפוטרופוסים לדין שמקבלים מינויים מפקידי סעד מושחתים, ומתחלקים בשלל של החסויים על גבם של היורשים החוקיים. לא בכדי נאמר כי האפוטרופוסות היא השוד הקל ביותר.

לקריאת המסמכים וכתבות בעניין: הגנבת ירדנה נילמן, וגם בכתבה של יגאל סרנה מאוגוסט 2009: נרדפת – הקשישה שרה כהן בורחת מפקידי רווחה מושחתים ממינהל השירותים החברתיים עיריית תל אביב;

ירדנה נילמן הגנבת עבדה בשיתוף פעולה עם עובדים סוציאליים מרשויות מקומיות שונות, בין היתר עם אתי דור דוברובינסקי, שביקשה לתת עדות חסויה במשטרה. מסמכים מצורפים בהמשך בקבצי pdf.

משטרת ישראל מפלג הונאה ת”א, בית פרטי בפוריה עילית שחלק מהקמתו מומנה באמצעות כספי חסויים שנגנבו על ידי עו”ד ירדנה נילמן ושותפיה, קובץ pdf

כתב אישום – ביהמ”ש מחוזי ת”א, ת”פ 46555-03-10 מדינת ישראל נ’ ירדנה נילמן, קובץ pdf

פרוטוקול והחלטה בתיק ת”פ 46535-03-10 מדינת ישראל נ’ ירדנה נילמן מיום 20/12/10, קובץ pdf

הכתבה מוקדשת לזכרה של שרה כהן ז”ל ובנה שמוליק, שנפטר שנתיים אחרי אמו בגיל 71 שנים, שלא זכה לקבל את רכוש אימו המגיע לו בדין. יהי זכרם ברוך ונצור בצרור החיים לעד.

שרה כהן נפטרה 11 יום אחרי שנתפסה על ידי העובדת הסוציאלית שחטפה אותה למוסד גריאטרי ביום 28/6/2009
שרה כהן נפטרה 11 יום אחרי שנתפסה על ידי העובדת הסוציאלית שחטפה אותה למוסד גריאטרי ביום 28/6/2009

נסח טאבו גוש 6932 חלקה 58 תת חלקה 13

עו”ס אתי דור דוברובינסקי פקידת סעד לחוק הנוער, לשכת רווחה גבעתיים מגנה על חברתה הגנבת ירדנה נילמן, אצלה עבדה בעבודה מקבילה

כתבה של העיתונאי יגאל סרנה מיום 5/8/2010

Print Friendly, PDF & Email
  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות