עו”ד ברק כהן קיבל צו הרחקה ע”פ צו הטרדה מאיימת שהגיש נגדו אבנר נתניהו ה”ט 70118-07-19

עו”ד ברק כהן קיבל צו הרחקה ע”פ צו הטרדה מאיימת שהגיש נגדו אבנר נתניהו ה”ט 70118-07-19
עו"ד ברק כהן, אבנר נתניהו. צילום: טל שחר לידיעות אחרונות
Spread the love

צו הרחקה מבנו של ראש הממשלה לעו”ד ברק כהן, שהטריד פעמיים את אבנר נתניהו, רק בשל היותו “הבן של”, כשהוא יוצר בפייסבוק את פרויקט “באים לנתניהו”, על משקל “באים לבנקאים”.

ההטרדה של עו”ד ברק כהן נגד אבנר נתניהו, עוררה ביקורת גם אצל תומכיו, שכן אבנר נתניהו לא הציב או הציג עצמו כדמות פוליטית. הוא לא מתראיין בנושאים פוליטיים והפעם היחידה שהתבטא באירוע “פוליטי” היה ביום הולדתו של אביו, כשבירך אותו ואמר לו שהוא אוהב אותו.

השופט עמית יריב, קבע כי טענתו של ברק כהן, שהתנהגותו אינה עולה כדי הטרדה מאיימת, אינה יכולה לעמוד, לאור 2 סרטונים שהעלה עו”ד כהן בפייסבוק, מהם עולה, כי הטריד את אבנר נתניהו, כשהוא צועק לעברו בקולי קולות נגד אחיו ואביו: “משפחה של גנבים”, “ארגון פשיעה”, ושואל את המלצרית מי ישלם את החשבון כי המשפחה של נתניהו אינה נוהגת לשלם על מאומה.

ברק כהן טען במהלך הדיון, כי אבנר נתניהו זוכה לאבטחה, ושירותי הסעה על חשבון הקופה הציבורית, ומשכך מעמדו הוא של דמות ציבורית, אבנר מתגורר בבית השייך בחלקו לספנסר פרטרידג’ אשר שמו נקשר כתורם אפשרי למימון הגנתו של ראש הממשלה, וכי אבנר נשא דברים באירוע יום הולדת של אביו, ובכך מיצב עצמו דמות פוליטית.

השופט קבע, כי אף לא אחת מהטענות של ברק כהן מוכיחה את הטענה שאבנר נתניהו הוא דמות ציבורית, שעליה להתמודד עם ההטרדות של ברק כהן. ואילו בענין האבטחה של נתניהו, לא אבנר רצה או ביקש זאת, ואף אבטחה זו אינה רלוונטית להטרדות של ברק כהן.

עוד קבע השופט, כי אבנר נתניהו משלם דמי שכירות בגין חלקו של פרטרידג’ בנכס, כשחציו השני של הנכס שייך להוריו של אבנר, ואין לכך כל קשר להגדרה של ברק כהן כ”אישיות ציבורית”.

ולסיום קבע השופט, כי הדברים שנשא אבנר נתניהו לטובת אביו, יש לראות בהם כאירוע בעל אופי משפחתי, וזכותו המלאה של הבן להעריך את אביו ולומר לו כי הוא מבצע מלאכתו נאמנה, ואין בדבריו אלה כדי להפוך אותו לדמות ציבורית.

סופו של דבר, כנגד ברק כהן הוצא צו האוסר עליו להטריד את אבנר נתניהו בכל דרך ובכל מקום ואוסר לאיים עליו (ברק כהן לא איים), לבלוש, לארוב או להתחקות אחר תנועותיו או מעשיו או לפגוע בפרטיותו של אבנר כהן, וכן אסור לברק כהן ליצור עימו קשר מכל סוג שהוא בכתב או בעל פה או בכל דרך אחרת ולהימצא במרחק של פחות מ- 150 מ’ מאבנר נתניהו. תוקף הצו עד 3 פברואר 2020.

לקריאת הצו בקובץ pdf.

Print Friendly, PDF & Email
  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות