עיסקות טיעון וחקר האמת / עמנואל גרוס

עיסקות טיעון וחקר האמת / עמנואל גרוס
Spread the love

הקליקו על קובץ ה- PDF להורדת הספר המלא.

עיסקות טיעון וחקר האמת / עמנואל גרוס, קובץ pdf

לאחרונה הזדמן לי להשתתף בסמינר בנושא עיסקות הטיעון באוניברסיטת תל אביב. בתום הצגת העמדות על ידי המתדיינים ביקש את רשות הדיבור משפטן צעיר מאנשי הפרקליטות הצבאית והעיר, כי לדעתו אין זה מתפקידו של בית המשפט להיות אמון על חקר האמת או על עשיית הצדק.

הערה זו, כשהיא מושמעת מפי משפטן צעיר, חניך השיטה האדוורסרית, יש בה כדי להדאיג.

אף אם היא אינה משקפת בהכרח את הדעה הרווחת כיום על רוב המשפטים, היא בהחלט לא חריגה ויכולה להעיד על כישלון כלשהו בהוראת השיטה המשפטית עליה אנו אמונים.

קצרה היריעה של רשימה זו מלדון בכל הסוגיות של מטרות ההליך הפלילי וקידומם על ידי השיטה האדוורסרית, והדיון בהן לא יכול להיעשות, על פי טבעו, בקצירת האומר.

אשר על כן העדפתי להתמקד הפעם בהערות כלליות המעידות על חולשתה של השיטה האדוורסרית ביחס למקום השמור לחקר האמת על פי שיטה זו.

** מתוך המאמר**

Print Friendly, PDF & Email
  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות