סנ”צ משה זריהן השליך חייל לכלא בשל תלונת שווא של מחזרת גורלית שנפרד ממנה

Spread the love

לפנינו סיפור מדהים. בחורה מטורללת על כל הראש מחזרת אחרי גבר, מציקה לו, מעיקה עליו, לא מפסיקה ולא מרפה. כשהוא רוצה להיפרד ממנה, היא זורקת עליו אבנים ומאיימת להתאבד. מי שהוכנס לכלא זה הבחור, ולא היא. באת כוחו של הגבר מחזיקה ראיות מפליליות על מתלוננת השווא, אבל לפי הוראות של השוטר סנ”צ משה זריהן, לתובעות המשטרתיות של דימונה יש להמשיך בניהול התיק נגד הגבר. התיק הגיע אל השופטת שוש שטרית, שעשתה שפטים בגברים באילת ועכשיו עושה שפטים בגברים של באר שבע. למרות שהראיות שהוצגו בפניה הראו שהאשמה היא המחזרת הגורלית, שוש שטרית הוציאה צו הרחקה נגד שני הצדדים זה מזו.

קיראו את 2 הכתבות שפורסמו בפוסטה זו אחר זו:

שופטת שחררה חייל שחשוד בתקיפת חברתו: “תלונתה מעלה סימני שאלה”

צעיר מדימונה טען כי בכל פעם שניסה להיפרד מחברתו, היא איימה להתאבד. באחת הפעמים ניסתה לממש את האיומים ואף זרקה אבנים על רכבו

שוטרי תחנת משטרת אופקים עצרו בשבוע שעבר חייל תושב דימונה (20), בחשד שתקף את חברתו לשעבר ואיים במספר הזדמנויות לרצוח אותה. המתלוננת טענה בין היתר כי החשוד חנק אותה, הפיל אותה על הרצפה והיכה אותה. החשוד שמנהל עם המתלוננת מערכת יחסים מזה כחודשיים, הכחיש בחקירתו את המיוחס לו וטען כי ניסה להיפרד מחברתו, וכי יומיים לפני מעצרו היא ניסתה להתאבד ולכן הוא הזעיק משטרה ואמבולנס. לטענתו, בכל פעם שניסה להיפרד מחברתו, היא איימה להתאבד, ובפעם האחרונה כאמור ניסתה לממש את איומיה. כמו כן הוא טען כי קודם להגשת התלונה היא איימה על אמו שתתלונן במשטרה במידה ויעזוב אותה.

בדיון להארכת מעצרו של החשוד (4 מרס), קבעה השופטת שרה חביב כי קיים חשד סביר, אולם הוסיפה כי יש לבדוק את גרסתו של החשוד ולבסוף האריכה את מעצרו של החשוד עד היום (7 מרס).

בדיון שהתקיים היום ייצגה את החשוד עו”ד אליז קסנטיני, שהביעה מחאה על כך שהמשטרה לא ערכה עימות בין החשוד לבין המתלוננת, ואף לא בדקה את גרסת החשוד לפיה הוא הזמין משטרה ואמבולנס לאחר שהמתלוננת ניסתה להתאבד. הסנגורית השמיעה בבית המשפט הקלטה של השיחה שבה הזעיק החשוד עזרה לחברתו, ועימתה את נציג המשטרה עם ממצאי החקירה, לפיהם ביום בו התלוננה נגד החשוד, המתלוננת השליכה אבנים על רכבו. רכבו של החשוד, כך עולה מהדיון, נבדק על ידי המשטרה ואכן התברר כי נגרם לו נזק כתוצאה מיידוי אבנים.

הסנגורית הציעה חלופות מעצר שונות הרחק מדימונה, אולם המשטרה התבצרה בעמדתה לפיה יש להאריך את מעצרו של החשוד. השופטת חביב הסכימה עם הסנגורית, וציינה בהחלטתה כי בעוד שגרסתו של החשוד התחזקה באופן משמעותי, תלונתה של המתלוננת מעלה סימני שאלה. לפיכך, השופטת החליטה לשחרר את החשוד למעצר בית הרחק מדימונה, בבית קרובי משפחה, בכפוף לתנאים מגבילים כספיים.

חיזור גורלי בנוסח דימונה

חייל שנעצר בחשד לתקיפת חברתו ושוחרר הוציא נגד האקסית צו הרחקה בטענה שהיא מטרידה אותו באין ספור שיחות טלפון ואף איימה לשלוח אליו עבריינים.

בתחילת החודש דווח באתר “פוסטה” על מעצרו של חייל בחשד שתקף את חברתו לשעבר ואיים במספר הזדמנויות לרצוח אותה. המתלוננת טענה בין היתר כי החשוד חנק אותה, הפיל אותה על הרצפה והיכה אותה. החשוד, שניהל עם המתלוננת מערכת יחסים בת כחודשיים, הכחיש את המיוחס לו וטען כי ניסה להיפרד מחברתו, אולם יומיים לפני מעצרו היא ניסתה להתאבד ולכן הוא הזעיק משטרה ואמבולנס. לטענתו, בכל פעם שניסה להיפרד מחברתו היא איימה להתאבד, ובפעם האחרונה ניסתה לממש את איומיה. כמו כן טען החשוד, כי קודם להגשת התלונה איימה חברתו על אמו כי תתלונן במשטרה במידה ויעזוב אותה. הסנגורית של החשוד, עו”ד אליז קסנטיני, טענה כי מדובר בתלונת שווא על רקע החלטתו להיפרד והאובססיביות שלה. בעקבות טיעוני הסנגורית ותהיות שעלו מהתלונה, החשוד שוחרר ממעצר לאחר מספר ימים.

בסביבתו של החשוד טוענים כי מהרגע שבו שוחרר, המתלוננת ממשיכה להטרידו בכל דרך אפשרית. לדבריו, הוא מקבל מאות שיחות טלפון ממספרים שונים, כמו גם איומים, מסרים מאיימים וניסיונות לסחיטת כספים. לטענת החשוד, חברו משכבר הימים עדכן אותו כי במהלך שיחה שלו עם המתלוננת, היא ביקשה לעדכן אותו שגורמים עבריינים עתידים להגיע לביתו אם לא ייתן לה סכום כסף שאותו היא מבקשת, ויירו על ביתו או יפגעו בו.

עוד טוען החיל, כי מעבר להטרדות טלפוניות, המתלוננת ממתינה לו במקומות שונים אליהם הוא מגיע. כך למשל, לפני כשבוע – יום לאחר שהתלונן במשטרה נגד חברתו לשעבר – היא פגשה אותו באחד מרחובות העיר, חסמה את רכבו וביקשה ממנו לבטל את התלונות ההדדיות. לדבריו, כאשר ניסה לחייג למשטרה היא ניסתה לחטוף ממנו את הטלפון הנייד, אך הוא הצליח לברוח.

בעקבות השתלשלות העניינים, החייל פנה לבית המשפט בבקשה להוצאת צו הרחקה נגד חברתו לשעבר. “אנו שמים לב לדפוס התנהגות אובססיבית מצד המתלוננת”, טענה עו”ד קסנטיני בבקשה, “היא ניסתה לפגוע בעתידו ובחייו לא אחת. זכותו לחיות את חייו בשקט ובשלווה מבלי שאיש יפריע לחייו, יאיים עליו, יבלוש אחריו או יטריד אותו”. הסנגורית של החייל הוסיפה וטענה, כי הוא הציג לחוקרי המשטרה צילומי מסך מהטלפון הסלולארי שלו, כמו גם הקלטות, אך במשטרה בחרו שלא לפתוח תיק נפרד נגד המתלוננת/חשודה, אלא בחרו להסתפק בהוספת מזכר לתיק איומים שנפתח נגד החייל בעבר. במקביל, כך לטענת הסנגורית, החוקרים שלחו אותו לבקש צו הרחקה.

ב-21 במרס, השופטת שוש שטרית מבית משפט השלום בבאר שבע עיינה בחומרים שהוגשו לעיונה והוציאה את הצו המבוקש במעמד צד אחד. בחלוף שלושה ימים התקיים דיון בנוכחות שני הצדדים. במהלך הדיון טענה האקסית, כי מדובר בתלונת שווא מצדו של החייל. היא הכחישה את שייחס לה והמשיכה לטעון כי היה אלים כלפיה. “הוא חי על חשבוני והעיף אותי מהבית”, אמרה. ביחס לטענות על איומים כי עבריינים ירו על ביתו של החייל, אמרה: “אנטי אלימות. אני לא שלחתי אף אחד. אני בחיים שלי לא ארצה לפגוע באף אחד”. בתום הדיון, השופטת אסרה על מי מהצדדים ליצור קשר עם הצד השני בכל דרך אפשרית וזאת במשך שלושה חודשים.

https://posta.co.il/article/89766879-2/

Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות