השופט עידו דרויאן-גמליאל ביהמ”ש מחוזי לוד קטל את השופט מנחם מזרחי (שלום רמלה) חותמת גומי של המשטרה על הארכת מעצר חשוד ללא הבאתו לדיון “בית המשפט אינו יכול לפעול בניגוד לסעיף חוק ברור. בוודאי כאשר מדובר על חוק שנועד להבטיח זכויות יסוד עליה צוונו עוד במגילת העצמאות” עמ”י 49346-04-21 צבחי קטאמיש נ’ מד”י

Spread the love

השופט מנחם מזרחי, חותמת גומי של המשטרה, שב”ס והפרקליטות. מדובר בשופט שאצלו אין זכויות לחשודים, והחוק מבחינתו הוא המלצה בלבד. תראו מה כתב עליו בזעזוע עמוק השופט עידו דרויאן-גמליאל, על ערעור שהגיש עו”ד ראמי יונס, מהסנגוריה הציבורית עבור הלקוח שלו.

מדובר בחשוד בשם צבחי קטאמיש, תושב רהט שנעצר ביום 21.4.2021 על עבירות רכוש. השב”ס התעצל להביא אותו לבית המשפט, למרות שהוא עצור ברמלה, ובית המשפט ברמלה, ולשופט מנחם מזרחי לא הייתה שום בעיה להאריך לחשוד את המעצר ללא נוכחותו, בניגוד לחוק, כשמנחם מזרחי מסתפק בדברי סוהרי שב”ס, האומרים לו שכך נהוג, בשל חשש להידבקות מקורונה.

קטאמיש יוצג על ידי ראמי יונס, שלא התעצל והגיש ערעור למחוזי, בו טען כי יש להביא עצורים לבתי המשפט, ופג בתוקף לקיים דיונים באמצעות ועידת VC ביום 21.4.2021 בחצות, ולכן שב על כנו ההסדר הרגיל, הקבוע בחוק, שמחייב נוכחות עצורים בדיונים בעניינם. הערעור הגיע לידיו של השופט עידו דרויאן-גמליאל, שנותר מזועזע מהתנהלות השופט מזרחי, וכעס על שב”ס שמפרים צווי בית משפט, וכך הוא כתב:

“סירובו של שב”ס להביא את המשיב לדיונים, על אף הוראות בית המשפט, מתמיה בלשון המעטה, לנוכח כל האמור לעיל.

לא מצאתי אפוא כל אפשרות שבדין, המצדיקה את המשך מעצרו של העורר, על בסיס החלטה שניתנה שלא בפניו.צדק כב’ השופט קמא כאשר ציין ש”בית המשפט אינו יכול לפעול בניגוד לסעיף חוק ברור”, אך נפרדות דרכנו כאשר אמר השופט “ועדיין כל מקרה לגופו”. חוק הוא חוק, טיבו שהינו נורמה כללית, וכאשר הוא מפורש וברור, אין לעקוף אותו.

כך בוודאי כאשר מדובר על חוק שנועד להבטיח זכויות יסוד העומדות בתשתית שיטתנו המשפטית והמסורת הדמוקרטית והיהודית עליה צוונו עוד במגילת העצמאות. אפנה גם להוראותיו של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, ואוסיף תמיהה, כאמור לעיל, האם הימנעות מהבאת העורר לבית המשפט הייתה האמצעי המידתי והמחוייב.”

השופט עידו דרויאן הורה על שחרור העצור בחתימה עצמית על ערבות בסך 10 אלף ש”ח ושל צד ג’, והפקדת מזומן בסך 5000 ש”ח עד ליום 25.4.2021, כשהשופט שחרר את העצור כדי שישיג את הכסף מבחוץ.

השופט מנחם מזרחי נמנה על אותם שופטים עלובי נפש, שמתעללים בעצורים, מצפצפים על זכויות חשודים ומבחינתו של מזרחי, זה רק למלא את בתי הכלא בעוד ועוד קורבנות אדם. לא תמצאו אצל שופט זה פסק דין אחד נגד המשטרה או נגד שב”ס למרות שהם מפרים זכויות חשודים, משקרים ומרמים ללא הפסקה. זבל של שופט עם זבל של פסיקה.

בתמונה מנחם מזרחי שופט המתעלל באזרחים עם רקורד של איון זכויות חשודים

השופט מנחם מזרחי חותמת גומי של הפרקליטות משטרת ישראל ושבס מבחינתו החוק זה רק המלצה
השופט מנחם מזרחי חותמת גומי של הפרקליטות משטרת ישראל ושבס מבחינתו החוק זה רק המלצה
49346-04-21 השופט עידו דרויאן שחרר עצור לאחר שהשופט מזרחי מרמלה האריך מעצרו ללא נוכחות העצור
Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות