לשכת רווחה ב”ש: עו”ס ליאת ממן ועו”ס סמדר קרפל חטפו תינוקת מאימא ואילצו אותה להיכנס לבית שבתי לוי בחיפה בתת-תנאים תחת מצלמה 24/7 תא בגודל 2X2 מ’ לינה על דרגש בטון כשמעליו מזרון בעובי 3 ס”מ – עו”ס דיצה חטב מרוויחה 592,471 ש”ח בשנה כשלאימהות היא נותנת לישון על דרגש

Spread the love

עו”סיות ליאת ממן וסמדר קרפל לחוק הנוער לשכת רווחה באר-שבע, חטפו תינוקת מאימא צעירה בשנות ה-20 לחייה, מיד כשנולדה התינוקת, כשטענתם לבית המשפט “קשיים ביכולתה של האימא לספק סביבה בטוחה ויציבה לגידול בתה“, והם מבקשים לשלוח את התינוקת לאימוץ (באמצעות ביהמ”ש לענייני משפחה). כל זה נעשה בדלתיים סגורות, הרחק מביקורת הציבור על חטיפת תינוקת, בדיוק כמו שעשו בשנות ה-50 בפרשת חטיפת ילדי תימן.

התיק מתנהל בפני שופט נוער אחמד אבו-פריחה, המהווה חותמת גומי לגחמותיהן של פקידות הסעד, שמתפרנסות מסחר בילדים, ומאשר באופן גורף את הוצאת התינוקות והילדים מאימהותיהן, ולא נותן לשום אימא אפשרות לגדל את התינוקת שלה ללא התערבות שירותי הרווחה בחייה. התינוקת נלקחה מזרועות אימה מייד עם היוולדה, והאימא ראתה את התינוקת שלה במרכז קשר פעם בשבוע, בתקופה הכי קריטית בחייה של התינוקת, בה האימא והתינוקת מתוודעים זו לזו, והאימא לומדת להכיר את צרכיה של בתה התינוקת. הרווחה לא איפשרו לאימא את הזכות להורות וגרמו לאימא צער גדול ביותר וחרטה עמוקה, על שפנתה לרווחה לקבל עזרה כלכלית בגידול התינוקת שלה.

בבית המשפט לנוער, ניתנה הצעה לאימא הצעירה, כי היא תוכל לשהות עם ביתה התינוקת, אם תיכנס לבית שבתי לוי,בחיפה, מכלאת ילדים ותינוקות, שם מתפרנסים מסחר בילדים. בית שבתי לוי ברח’ מונטיפיורי 15, חיפה, שייך לעיריית חיפה, ומתקיים מתקציב המדינה בסך 8,408,172 ש”ח בשנה, כשמתוך סך זה סכום של 7,140,498 הולך לשכר חודשי לעובדים, וסכום זעום וזניח שנותר לתקציב הפעוטות השוהים במקום.

ראו דוח חמשת  מקבלי השכר לשנת 2021

עו”ס דיצה חטב – מנהלת בית שבתי לוי משתכרת סך של 365,423 ש”ח בשנה + 227,048 ש”ח, כמנהלת יחידת האימהות. סך הכל מרוויחה עו”ס דיצה חטב בשנה 592,471 ש”ח בשנה, שזה 49,372 ש”ח מידי חודש.

שימו לב שבדוח ביצענו הפרדה מלאכותית של ההכנסות, כשלא מספרים לציבור שמנהלת יחידת האימהות ומנהלת המקום זו דיצה חטב המקבלת בוננזה כספית אסטרונומית מידי חודש. גם לא טרחו לציין את שמות חמשת מקבלי התקציב הגבוהים ביותר.

הפסיכולוגית משתכרת סך של 188,472 ש”ח לשנה.

עו”ס קרן פרידמן בית שבתי לוי משתכרת על 80% משרה סך של 183,444 ש”ח בשנה, שזה 15,287 ש”ח מידי חודש.

מנהלנית וחשבת שכר משתכרת 181,760 ש”ח בשנה.

סה”כ מתוך הכנסות בית שבתי לוי, 4 אנשים משתכרים 1,146,147 ש”ח, כששאר חברי ההנהלה זוללים את היתרה:

חברי ועד

אליהו רייזברג, חבר ועד
גבריאלה סולן, חבר ועד
גיל שני, חבר ועד
יהודה לברון, חבר ועד
יואל איזנברג, חבר ועד
יוסף כהן, חבר ועד
יעל לצרוס, חבר ועד
יעקב סטרולוביץ, חבר ועד
ירון קרפ, חבר ועד
מרום פרל, חבר ועד
ניב רווח רווה, חבר ועד
ניר שם-טוב קרסו, חבר ועד
עינת צור, חבר ועד
ענת דרורי, חבר ועד
שרי כץ, חבר ועד

מורשי חתימה

גיל שני, מורשה חתימה
דיצה ליאורה חטב, מורשה חתימה
יוסף כהן, מורשה חתימה
יעקב סטרולוביץ, מורשה חתימה
נטלי אובגש, מורשה חתימה
רות קרפ, מורשה חתימה

נושאי משרה נוספים

אברהם שייט, חבר ועדת ביקורת

אילן להט, מבקר פנימי

נטלי אובגש, מנהל כספים/גזבר

רחל גורביץ נפשי, חבר ועדת ביקורת

שמואל ענבי, רואה חשבון מבקר

נתונים כספיים אלו מעידים, כי בית שבתי לוי, הוא עסק כלכלי, שלא נועד לשקם אימהות וילדיהן, כפי הצהרותיו. מדובר בעסק כלכלי, שנועד לרווחת העובדים בו, שכאמור הכנסותיהם אסטרונומיות, בהתחשב בכך, שהם לא מספקים מאומה לאימהות הנאלצות בעל כורחן, לשהות במקום זה, לאור החלטת בית משפט לנוער, על מנת לשמור על זכותן להורות על ילדיהן. האימהות לא מקבלות תקציב חודשי למחיה עבורן, תקציב לקניית בגדים עבורן וכלכלה אישית, כמו קניית תחבושות היגייניות, דיאודורנט, וכל מיני דברים שאישה אחרי לידה זקוקה להן.

במקרה שלפנינו, האימא הצעירה, מבקשת לנוח מידי פעם מהתינוקת שלה, בדיוק כמו כל אימא בעולם, ובמדינת ישראל בפרט, נעזרת באימא שלה, חברה, או שכנה שתשמור לה על התינוקת שנולדה, על מנת שהיא תוכל לנוח ולאזור כוחות.

עו”ס דיצה חטב, מנהלת המקום והעו”סית דיווחו לפקידות הסעד כי האימא: “מתנהלת בצורה הישרדותית, בסטרס ובפחד שייקחו ממנה את הקטינה לאימוץ. כמו כן כאשר מרגישה מוצפת מבקשת מהצוות הטיפולי שייקחו ממנה אל הקטינה על מנת שתוכל להיות לבד.

במקום לחוש אמפטיה וחמלה כלפי האימא ולסייע בידיה, שכן חששותיה של האימא מוצדקות. הילדה אכן נלקחה ממנה בצו חירום על ידי פקידות הסעד ובמשך 4.5 חודשים האימא נאלצה לראות את התינוקת שלה שעה בשבוע במרכז קשר מרוחק, צוות המקום, פועל נגד האימא ופונה בטרוניה לפקידות הסעד על העובדה שהאימא מבקשת לנוח ונמצאת בסטרס.

כך כותבת דיצה חטב על התינוקת שלא זכתה לגדול בחיק אימה במשך 4.5 חודשים, כשהיא רואה את אימא שלה פעם בשבוע במרכז קשר, תחת פיקוח עובדות סוציאליות מלשכת הרווחה:

“התינוקת נראתה כשהיא לא רגועה והרבתה לבכות ואמא שלה הביעה רצון כן להרגיע את בתה אבל נראו קשיים בכך.

התינוקת מרבה לבכות ולוקח זמן עד שאמא שלה מבינה את רצונותיה ואיך לתת לה את הטיפול המיטבי”.

בבית שבתי לוי, האוכל לתינוקת אינו זמין, והאימא לא יכולה להאכיל את הבת שלה התינוקת מתי שהיא רוצה. היא צריכה לבקש אישור מהצוות לקחת תמ”ל כדי להאכיל את התינוקת שלה. מה גם שידוע לכל אדם, שתינוקות מרבים לבכות בחודשיהם הראשונים, כך שאין לזקוף זאת לרעת  האימא, שאין ביכולתה להתנהל בצורה עצמאית בתוך מכלאת בית שבתי לוי.

האימא ביקשה לחזור לדירת בית אביה ולהיעזר באביה ואשתו.

נכון להיום, הרווחה מסרבת לאפשר לאימא את זכותה להורות על התינוקת שלה, והתינוקת נמצאת תחת סכנת אימוץ בכל רגע נתון. האימא לא מקבלת קצבת ילדים בעד התינוקת שלה, ואין לה כל הכנסה כספית. היא כלואה, הלכה למעשה, בבית שבתי לוי, ללא תקופת יציאה, אין ביכולתה לצאת להתאוורר, וכל התנהגות של האימא נרשמת לרעתה ומדווחת על ידי דיצה חטב לפקידות הסעד שמעבירות זאת לשופט החבר שלהן אבו פריחה.

התמונות לפניכם: במקום קיר מלא עם תמונות של סינדרלה וכוכבים, על הקיר מנורת ניאון של בית חולים, ויש לוח מודעות עם דרישות כלפי אימהות השוהות במקום בו מצויין לוח משמרות של האימא לעבודות ניקיון, והוראות שונות.

בית שבתי לי חיפה - תא הלינה שניתן לאמא - האמא נמצאת תחת השגחת מצלמה 24/7, ישנה על דרגש בטון עם מזרון בעובי 2 ס"מ והתינוקת שלה לא ישנה לצד האימא
בית שבתי לי חיפה – תא הלינה שניתן לאמא – האמא נמצאת תחת השגחת מצלמה 24/7, ישנה על דרגש בטון עם מזרון בעובי 3 ס”מ והתינוקת שלה לא ישנה לצד האימא – בתמונה כאן שלפניכם: הנוף של האימא: היא אינה יכולה לראות את השמיים תחת הסורגים המזעזעים. בית כלא להורים וילדים.

וזה

בית שבתי לוי חיפה - מכלאת ילדים ותינוקות וכליאת אימהות
בית שבתי לוי חיפה – מכלאת ילדים ותינוקות וכליאת אימהות

 

חמשת מקבלי השכר בבית שבתי לוי
חמשת מקבלי השכר בבית שבתי לוי
Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות