העדפת אימוץ סגור על פני אימוץ פתוח

Spread the love

ערעור אימוץ 3/06, היועץ המשפטי לממשלה נגד פלונית

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את ערעורו של היועץ המשפטי לממשלה על פסק-דינו של בית משפט לענייני משפחה בבאר-שבע, לפיו נדחתה בקשתו להכריז על קטינה כבת אימוץ.

בימ”ש קמא קבע, כי הקטינה תועבר לדודתה של האם, וכי ייקבע דיון בחלוף חצי שנה ממועד מסירת הקטינה לדודה.

ביסוד הכרעת בית משפט קמא עמדה הגישה לפיה יש להעניק עדיפות במסירת קטין בר אימוץ לקרוב משפחה של אחד מהוריו על פני הוצאת הקטין ממעגל משפחתו הקרוב.

ביהמ”ש קיבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה, כי הדודה אינה פתרון סביר, וכי חוסר המסוגלות של האם כולל חוסר הבנה למצבה. ניכר, כי נוכחותה בסביבה תקשה מאוד על גידול הילדה על ידי דודתה.

השופט ניל הנדל קבע, כי בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון (בבע”מ 3646/06) “הכלל הוא אימוץ ‘סגור’ ואילו אימוץ ‘פתוח’ הוא החריג“. לדבריו, על אף גישות חדשות התומכות באימוץ פתוח, הרי שבמקרה הנדון רב הנזק על התועלת באימוץ הפתרון של המשך טיפול הקטינה על ידי הדודה, גם בשל היותה שייכת למשפחה הביולוגית. האפשרות של טיפול בקטינה ע”י קרובת משפחה, אינה מתאימה למקרה הנדון.

לאור האמור, נקבע כי יש לקבל את בקשת ב”כ היועץ המשפטי לממשלה להכריז על הקטינה כבת אימוץ.

ערעור אימוץ 3/06, היועץ המשפטי לממשלה נגד פלונית

נקודות:

  • בית המשפט יכול למצוא עילות סובייקטיביות לאימוץ סגור.
  • בית המשפט מאמין במיתוס כי באימוץ הסגור ימצא הילד עולם שכולו טוב, מעין ‘גן עדן’.

קישורים:

Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות