בית משפט לענייני משפחה – אי צדק בדלתיים סגורות – שתפו את הציבור

Spread the love

בבתי משפט פליליים, אזרחיים יכול כל אדם להיות נוכח בדיון מבלי להזדהות. נוכחות זאת היא מעין פיקוח הציבור על הדיונים בבתי משפט אלו. בבתי משפט לענייני משפחה המצב שונה, השופט הוא הקובע מי יהיה נוכח בדיון.

רשויות הרווחה מתנגדות לשקיפות הדיונים בתירוץ של “טובת הילד” ואולם אם הציבור היה יודע את המתרחש בבתי משפט לענייני משפחה זה היה הסוף של חלק נרחב מרשויות הרווחה. אפשר לחוקק פרסום ההחלטות ופיסקי הדין תוך שמירת הפרטיות.

החיסיון גורם לרשויות הרווחה להיות מנותקים מדעת הקהל. ה”מומחים” משקרים בבתי משפט לענייני משפחה ומציגים חוות דעת “מקצועיות” בבתי משפט אלו, רחוק מעיני הציבור, ויוצרים כאב וסבל לאזרחים טובים ומסורים עקב החלטות שיפוטיות שגויות.

שתפו את הציבור הרחב במתרחש מאחורי ה”דלתיים הסגורות”, אפשר לתקן את המעוות.

Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

6 thoughts on “בית משפט לענייני משפחה – אי צדק בדלתיים סגורות – שתפו את הציבור

  1. ביקשנו מהשופטת דיון מסרבת 8וחצי חודשים לא נפגשנו עם ביתנו מסרבת לתת לנו לעיין בחומר החסוי .נשלח מכתב שיקרי ללא דיון רק שופטת המקשיבה לרווחה אנחנו רוצים את ביתנו אנחנו לא נוותר לא הוצגו לנו תנאים – נרמז על שתיקה לא לפנות לעיתונאים לא לכתוב באינטרנט למה מהססת שופטת לקבוע דיון למה מפחדת להראות את החומר החסוי .

  2. ילדתי מנותקת מאבא ואמא ו3אחיה 8 חודשים לא ראיתי אותה מבקשת לראותה כותבת מכתבים וטלפונים שנה לא בבית מבקשת מהשופטת דיון ואין תשובה .פיתחו שערי שמים עד מתי זעקת ילדי ישראל הכלואים בפנימיות יתומי רווחה להורים עניים אבא ואמא ו3 אחיה עד מתי סיבלנו וכאבנו על ילדה כלואה בניגוד לרצונה מתחננת לחזור הביתה ושואלת למה למה הוציאו אותי מהבית .

  3. עשרות הורים אינם רואים את ילדיהם חודשים רבים עקב עיכוב פקידי סעד בהגשת תסקירים. השופט ישעיהו טישלר החליט לחשוף את התופעה והעביר את התייחסותו בנושא לשר העבודה והרווחה, יצחק (בוז’י) הרצוג למנכ”ל נחום איצקוביץ ולמפקחת מחוז הדרום, מירי בקר. זאת, “כדי שידעו מהי המצוקה, וכיצד זו משפיעה על גורלן של משפחות רבות”. לדבריו, “לא ניתן להשלים עם המציאות שבה משפחות ממתינות חודשים ארוכים לקבלת תסקיר בעניינן, ובוודאי שלא ניתן להשלים עם המציאות שבעלי הדין אינם יכולים לדעת אף מה הוא מועד המשוער שבו עניינם יטופל”ראו קישור: http://pkidat-saad.blogspot.com/2009/01/blog-post_05.html

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות