שופט בית המשפט העליון האמריקאי אנטוני סקאליה לועג על שופטי העליון בישראל: קורא לשופטי העליון מרים נאור, אליקים רובינשטיין, יצחק עמית ודפנה ברק ארז, “שופטי זבל תת רמה”

Spread the love

אוקטובר 24, 2015

שופט העליון בארה”ב: “כשאני רוצה לוודא שבית המשפט שלנו לא רע, אני מעיין בפסקי הדין של ביהמ”ש העליון הישראלי”. כך אמר לאחרונה שופט העליון בארה”ב, אנתוני סקלייה. סקלייה מסביר כי תפקידו של בית המשפט אינו לראות דרך החוק את מה שהוא חושב שנכון, אלא לראות מה החוק אומר שנכון.

הוא מבקר בהקשר הזה את בית המשפט בו הוא חבר, אך אומר כי אם הוא רוצה לראות שבית המשפט העליון האמריקני לא כזה רע בהסתכלות הזו, הוא מעיין בפסקי הדין של בית המשפט העליון הישראלי.

העמדה הזו של השופט אנתוני סקלייה היא חשובה בפני עצמה, נראה כי גם בקרב העליון האמריקני יש חולקים על תפיסתו המתנגדת נחרצות לאקטביזם השיפוטי, ומחלוקות בהקשר הזה בין שופטים הן דבר טבעי.

רק כאן, בבית המשפט העליון שלנו לא מצאנו שופט שרואה את האקטביזם השיפוטי כבעיה. היה ניתן לצפות שבית משפט שמייצג ציבור במדינה כל כך רב גונית יכיל בתוכו גם שופטים בעלי דעות כמו סקולה. אך אין כזה אצלנו.

כשמישהו יגיד ששופטי בג”ץ מייצגים את הציבור וערכיו, והעליון לא עשוי עור אחד, תיזכרו שאצלנו נעדרים שופטים בעלי דעה כל כך לגיטימית כמו סקלייה.

http://www.newsdesk-israel.com/%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%98-%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91-%D7%9B%D7%A9%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%93%D7%90-%D7%A9%D7%91/

המקור:

http://ukhumanrightsblog.com/2015/07/03/not-dumping-on-anyones-living-tree-scalia-visits-uk/

Not dumping on anyone’s living tree: Scalia visits UK

Photo credit: Guardian

Last week’s decision of the United States Supreme Court in Obergefell v Hodges has been lauded across the world as a quantum leap for equality and human rights – “a victory for America”, according to President Obama. The Court held by a 5-4 majority that, pursuant to the 14th Amendment, same-sex couples across the United States have a constitutional right to marry. You can read my colleague Matthew Flinn’s analysis of the ruling here.

‘Cross-sterilisation’

It was pointed out by Professor Tomkins that, as an originalist, Scalia finds himself in a judicial minority, not only on his own court, where only Justice Thomas shares his approach, but also when one looks at other constitutional courts around the world. It was suggested that international judicial dialogue might present an opportunity for the cross-fertilisation of ideas.

Scalia didn’t think so, referring to the process as “cross-sterilisation”. He sees himself as an American judge who applies the American constitution. He never cites foreign law, apart from “very old” English cases, and only reads foreign judgments – of the Supreme Court of Israel, for example – “when I want to be really shocked, when I want to see that my court is not really so bad after all.” On his exchanges with UK judges he said “I don’t think we have a whole lot to teach each other. I like meeting with your Lord Justices but I can’t say I’ve learned anything.” He continued:

If I’m [Justice] Stephen Breyer and I’m writing the Constitution then of course I would consult with these people. But I’m not writing one – I’m reading one, and your Justices are not going to help me on that question… If my job is to revise the Constitution and keep it up-to-date, then of course – the world is my oyster.

Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

12 thoughts on “שופט בית המשפט העליון האמריקאי אנטוני סקאליה לועג על שופטי העליון בישראל: קורא לשופטי העליון מרים נאור, אליקים רובינשטיין, יצחק עמית ודפנה ברק ארז, “שופטי זבל תת רמה”

 1. אם זאת ההשוואה שסקאליה צריך כדי להראות שבית המשפט האמריקאי בסדר….. אז גם בית המשפט האמריקאי במצב קשה.

 2. ישנה אמת אמתית
  וישנו גם השקר האמתי
  את האמת האמתית שום אדם לא יכול לשקר
  את השקר האמתי, אימצו המשפטנים למינם ולמענם.
  הם השולטים בינתיים עד שהציבור יחליט דמוקרטור
  או אז ורק אז קול ההמון כקול שדי. [אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בּוֹ]
  והמיעוט חייב להשלים עם המצב.
  אחרת וכמו באבולוציה יכחד.
  או ישתלב.
  לעולם, אבל לעולם לא ייתן לו הרוב להתרברב יתר על המידה.
  ולא לשכוח לעולם.
  שכל עוף למינו ישכון.
  כשהמשפט מאפשר למיעוט להרים ראש בטענה של דורסנות הרוב.
  הוא בעצם מאבטח לעצמו את הנישה בה יכול לשלוט בצי הַבּוּר.
  ומכאן הדרך למשפח סלולה וחוזר חלילה.
  שופטים ושוטרים תיתן לך-
  ” שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ לִשְׁבָטֶיךָ וְשָׁפְטוּ אֶת הָעָם מִשְׁפַּט צֶדֶק”
  ומלך תשים עליך-
  ” שׂוֹם תָּשִׂים עָלֶיךָ מֶלֶךְ אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בּוֹ מִקֶּרֶב אַחֶיךָ תָּשִׂים עָלֶיךָ מֶלֶךְ לֹא תוּכַל לָתֵת עָלֶיךָ אִישׁ נָכְרִי אֲשֶׁר לֹא אָחִיךָ הוּא”
  ולא הפוך, במקרה דנן, ביבי הוא המלך שנבחר בקול שדי. ולכן הוא מעל למשפט.
  כי כשהיוצרות מתהפכות
  השקר נהפך לאמת ומנציח מלחמות עולם ומלחמות אחים.

 3. לשופט סקליה, הדברים האלה עלו לו בחייו. חיסלו אותו בזמן חופשה. ואני מאמינה שהזבלים השמאלנים דרשו זאת מהשחור שהיה אז בבית הלבן. יימח שמו ושמם!!!

  1. אם זאת ההשוואה שסקאליה צריך כדי להראות שבית המשפט האמריקאי בסדר….. אז גם בית המשפט האמריקאי במצב קשה.

 4. רק שבארה”ב יש חוקה ולא ניתן לחוקק חוק שסותר את החוקה. בישראל חוקקו שני חוקי יסוד שדנים בזכויות הפרט ובית המשפט העליון מתח את הפרשנות עד קצה גבול היכולת.

  1. בהחלט, שופטי זבל, תת רמה!!!!
   השופט סקלייה צודק!!! שיילכו ללמוד אצלו!!!

  2. לשופט סקליה, הדברים האלה עלו לו בחייו. חיסלו אותו בזמן חופשה. ואני מאמינה שהזבלים השמאלנים דרשו זאת מהשחור שהיה אז בבית הלבן. יימח שמו ושמם!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות