הפסד צורב לפרקליטה שירלי אקרמן הרדיפה האובססיבית שלה אחרי רפי רותם עלתה למדינה 260,000 ש”ח בגין “רשלנות היברידית” ת”א 59471-01-17

Spread the love

הפרקליטה שירלי אקרמן רדפה אחרי חושף השחיתויות רפי רותם במשך שנים. רותם חשף שחיתויות בהיותו עובד מדינה ברשות המיסים, כולל שחיתויות מיניות בדרגים הבכירים ביותר של פרקליטות מחוז תל אביב: אצל רות דוד והסגן שלה מנחם מזרחי (כיום שופט ביהמ”ש שלום רמלה). אקרמן החליטה לעשות מה שעושים תמיד בישראל: מגישים כתב אישום נגד מי שמנסה לחשוף את השחיתויות, ללמד אותו לקח ולהפחיד את הבאים בתור שמי שיודע משהו, ינצור לשונו. אחרת תבוא אחת כמו שירלי אקרמן ותתפור לו תיק.

שירלי אקרמן תופרת תיקים מהגיהנום שעלה למדינה 260 אלף ש"ח
שירלי אקרמן תופרת תיקים מהגיהנום שעלה למדינה 260 אלף ש”ח

הפרקליטה אקרמן הייתה כל כך להוטה לצבור הרשעות שבמהלך המשפט בבית משפט השלום, היא התנגדה לזימון עדים והתנגדה לחקירת האמת, בטענה שאם עובד ציבור מושחת נעלב מהביטוי מושחת, האמת לא רלבנטית ודי בכך שעובד הציבור המושחת נעלב כדי להרשיע – ולא משנה אם זו אמת שהעובד ציבור הוא גנב, מושחת, שקרן או זייפן. שירלי אקרמן די הצליחה בבית משפט השלום אצל השופט דניאל בארי כי בהתחלה רותם קיבל “ייצוג” מהסנגוריה הציבורית. הייצוג היה ע”י עורכי דין תת רמה, ורותם פיטר אותם וייצג את עצמו. בבית משפט מחוזי הוא זוכה מכל האישומים. בעליון שופטי העליון לא יכלו לסבול את הרעיון שחושף שחיתויות של החונטה ייצא בלי כלום, ולכן החזירו לרותם הרשעה על הטרדה במתקן בזק, אבל לא הוסיפו לו עונש כדי שיישב בשקט ולא יעשה רעש.

מסתבר שרותם תבע את המדינה בבית משפט השלום בתביעה נזיקית, והוא זכה בהרבה כסף. כל הכבוד לשופט מנחם מריו קליין שפסק לטובת רותם 260,000 ש”ח – שזה בעצם הנזק שאותה שירלי אקרמן גרמה למדינה, לא כולל הוצאות המשאבים, הזמן והטרדת השופטים והמדינה כולה בכתב אישום שמעולם לא היה צריך להגיש אותו לבית המשפט. ומה יעשו לשירלי אקרמן בפרקליטות? יקדמו אותה ויתנו לה פרס העובדת המצטיינת.

להלן תגובתו של רפי רותם נגד הפרקליטה שירלי אקרמן שתפרה לו תיק: פורסם בפייסבוק ב רפי רותם – להאבק בשחיתות – 18/10/2019:

תובעת משטרתית – ומטייחת פשעים. שירלי אקרמן ( בתמונות ) 1 . כתובעת משטרתית במשפט הפלילי נגדי על שהעלבתי מושחתים היא ראתה ושמעה ראיות – בעדויות , קלטות ומיסמכים – על הפשעים הנ”ל : א . חשיפה ורצח של מקור מודיעיני שהפעלתי בארגון פשע .ב . אונס של נחקרת ע”י “בכיר” מושחת מרשות המסים .ג . גניבות מס במיליארדים של טייקונים וארגוני פשע המקושרים למושחתים ואוכלי שוחד מרשות המסים .ד . שיבוש המשפט ע”י המושחתרפי עמיאל “מנהל מחלקת החקירות ברשות המסים” , בכל הקשור לקשריו עם ראש ארגון הפשע מאיר אברג’יל ואיומים נגדי באיזכור שמו של חברו מאיר אברג’יל. (השופט בארי תפס את המושחת עמיאל משבש משפט ומדריך עד מושחת – דני יחזקאל – באולם בית המשפט וכתב זאת בהחלטה. השוטרת אקרמן התעלמה וטייחה. 2 . תישאלו האם זה עניין את השוטרת שירלי אקרמן ?ממש לא. 3 . עניין אותה שאכנס לכלא .4. מקומה בכלא.

להלן כתבה על פסק הדין של מריו מנחם קליין מאתר אוביטר:

חושף השחיתויות רפי רותם יפוצה ב-200 אלף שקלים על מעצר שווא

בית המשפט קבע כי במסגרת תביעת נזיקין המדינה תשלם לחושף השחיתות ברשות המסים על עוגמת הנפש שנגרמה לו בעקבות הפרשה וכן על הפסדי שכר ופנסיה

המדינה תשלם כ-200 אלף שקל לרפי רותם, חושף שחיתויות, אשר מאז שפעל לחשוף שחיתות חמורה ברשות המיסים, לא רק שנודה על ידי המדינה והגיע כמעט לפת לחם גם חווה לטענתו להתנכלויות מצד המשטרה. כעת שופט בית משפט השלום בתל אביב, ד”ר מנחם קליין פסק לו פיצויים בגין מעצר שווא, כאב וסבל, אובדן כושר השתכרות ופנסיה.

רותם, שבעבר היה קצין חקירות ברשות המיסים, פעל מאז שנת 2003 לחשיפת שחיתות חמורה במערכת בה עבד. חשיפותיו הובילו לשורה של כתבי אישום נגד בכירים ברשות המיסים, ובעקבות זאת הוא שילם מחיר אישי כבד. לפי תביעת הנזיקין שהגיש הוא לא זכה להגנה שהובטחה לו מצד הרשויות האמונות על שלטון החוק במדינה.

בשנת 2014 אף זכה רותם לאות אביר איכות השלטון כחושף שחיתויות. בשנת 2015 זכה לצו הגנה מאת מבקר המדינה המכיר בו כחושף שחיתויות ובשנת 2017 הוכר כנרדף על רקע חשיפת שחיתויות ע”י מומחה בינלאומי הפועל במסגרת המועצה לזכויות אדם של האו”ם. לטענתו, בשל פעילותו זו במהלך השנים, חווה התנכלויות רבות גם מצד משטרת ישראל המלוות ביחס משפיל, עיכובים ומעצרי שווא, וכל זאת אך בשל מלחמתו בשחיתות, לטובת המדינה לאחר שהופעל על ידה כמקור במשך זמן רב.

תביעת הנזיקין שהוגשה על ידו, מתייחסת בעיקרה להשתלשלות האירועים שהתרחשו לפני כעשר שנים, היום בו הוזמן לחקירה בתחנת משטרת תל אביב צפון וזאת בעקבות פקס ששלח. לטענתו, באותו יום שוטרים הפליאו בו מכותיהם ללא סיבה שבדין וכתוצאה ממכות אלו נגרמו לו נזקי גוף ונפש. המדינה, הודתה במהלך ההליך בתרומתו של התובע בחשיפת פשעים אך לשיטתה, לצד זה, התנהלותו כללה התנהגות בוטה כלפי הגורמים איתם היה בקשר, כשהפעולות שנקטו לא תאמו את ציפיותיו.

השופט קליין קיבל את טענת רותם, כי תנאי שחרורו מאותה חקירת משטרה שנקבעו על ידי רפ”ק קובי גטניו פגעו בזכויותיו. תנאי שחרורו אז, היו כי לא יצור קשר עם שום גורם משטרתי ולפי פסק הדין, תנאי זה “הינו בלתי מדתי שפגיעתו בזכויות יסוד של התובע חמורה”.

“לדידי”, כתב השופט קליין, “הצדק בעניין זה עם ב”כ התובע, שכן גם אם נניח שהייתה עילת מעצר והקצין הממונה מבקש לבחור בחלופת מעצר שחרור בתנאים הרי שתנאי כזה אכן אינו מידתי ופגיעתו בזכויות יסוד של התובע חמורה. יש לזכור שהתובע לא הפגין מחוץ לביתו של קצין משטרה ולא הרעיש מחוץ ללשכתו. כל שעשה היה לשלוח פקס. המדובר בסך הכל בנייר. רוצים – קוראים כולו, לא רוצים, מדלגים בין הפסקאות”.

השופט הוסיף: “כשמצטרפים להם יחד כל הנאמר לעיל אני סבור כי ההחלטות לזמן את התובע לחקירה, לאזוק אותו במהלך החקירה ולשחרר את התובע בתנאים כאמור, היו רצף החלטות לא סבירות”. “איני יכול לקבל את הטענה”, נכתב עוד בפסק הדין, “לפיה גויסו למשימת החיפוש חמישה שוטרים לנוכח ממדי גופו והתנהגותו של התובע וזאת על מנת למזער נזקים ככל שניתן. יש לזכור שהתובע היה כבר אזוק ידיים ורגליים ובסופו של דבר נגרמו לתובע נזקים גופניים והוא הובל לטיפול רפואי לבית חולים. משכך, גם אם איני יכול לקבוע אם הופעלה אלימות בכוונת מכוון, משיקולים זרים ושלא למטרת החיפוש, הרי שאני מקבל את הטענה כי בחיפוש הופעל כוח מוגזם יתר על המידה”.

המדינה-תפצה-את-רפי-רותם-ב-260-אלף-שח-על-מעצר-לא-חוקי
Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות